Cee'd-ul babu!

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

@gogu

:D ..aha!!! de aia nu se vedea de aici!!
Sageata Albastra-BC18GBA

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

@babu:

Pai cum ai reusit sa o murdaresti asa repede si pe cupola si pe bord?
Ce sarbatoare e maine?
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

:D ...n-am reusit si nici prin cap nu-mi trece sa incerc...

am semnalat doar un produs universal,f. bun nu numai pt. bord(plastic) ci si pt. tapiterie.chiar face minuni pe tapiteriile deschise la culoare si pe plasticul gri din interior(e de la wurth).

astazi e "ziua crucii",sarbatoare mare pt. otodoxie.obiceiurile specifice zilei le-am gasit prin "google" :D si as preciza doar ca in aceasta zi "sarchele"(cum e la noi pe la moldova :D ) se ascunde in gaura ...chiar de sarpe...ma tem ca n-am sa-mi vad niste sefi pina la primavara!!! :D :D
Sageata Albastra-BC18GBA

etienne
POSEDAT
Posts: 122
Joined: 22 Jul 2007, 12:38
Auto:
Location: Cluj Napoca

Post by etienne »

Azi e ziua inginerului...deci pentru unii e sarbatoare :P
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Piston Gray comanda 24 august ..ridicat 8 noiembrie..2007...in curs de dezvoltare a puterii.... http://picasaweb.google.com/mehedinti.st/AlbumFRTitlu#

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

@Babu ne-ai innebunit cu spuma ta Wurth. Da si tu mai multe detalii despre acest produs minune. Eventual pune si o poza sa vedem si noi cum arata
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

evilknievil
Posts: 89
Joined: 14 Aug 2007, 21:42
Auto:
Location: craiova

Post by evilknievil »

babu vreau sa te intreb si eu ceva:la versiunea pe care ai cumparat-o ai cumva si suportul pentru ochelari?merci pentru raspuns :D

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

@evilknievil-nu,nu am suport pt. ochelari,este o optiune de acest gen.am impresia ca e cea care se refera la lampi de lectura parasolar(nu stiu sigur).nu m-a interesat acest lucru...imi tin ochelarii pe nas,fara ei..mi-s pieton :D

la inceputul lui mai,lista de optinuni era varza rau,pina s-au lamurit si dealerii despre ce e vorba la unele optiuni,masina intrase in fabricatie.abia am reusit sa comand cheia 3 butoane.chiar ti-o recomand,e f. practica si are un design f. reusit.

:D :D ..cit priveste spuma,putintica rabdare...ii fac o poza curind daca nu miine!

...acum strict la jurnal...
la 600 de km efectuati,consumul s-a dus la 7...si da semne ca ar mai avea potential!!
-am depus actele pt. adevarata inmatriculare,sa scap odata de rosul ala de pe numere.traseul a fost urmatorul:
-rar(5 minute,taxa 11 ron)-asta la ora 7.45 in the morning!

-politie(15 minute,fisa inmatriculare,taxa 8 ron)

-cec(3 minute,taxa 30 ron)

-primarie,in bacau camera 2(15 minute,52ron taxa de inscriere+20 ron impozit pe anu ce a ramas)

-trezorerie,camera 304(10 minute,taxa de prima inmatriculare :x :x :x :x :x :x 566 ron)...curios,s-a calculat la un curs de 3.53 ron la euro???..ma rog,alta pomana

-politie(aici dura mai putin daca madam caserie stia sa citeasca si eu nu ma enervam.cica:de unde stiu eu ca e fabricata in slovacia?vreau contractul "invoice"!...ma rog,odihnita bine tipa...deci,la a2a venire la politie taxa de numere e 85 ron din care 45 numere preferentiale si 40 tabla propiu-zisa)
Sageata Albastra-BC18GBA

alexcercel
Moderator
Posts: 189
Joined: 28 Jun 2007, 16:42
Auto:
Location: Vaslui
Contact:

Post by alexcercel »

De la TV (BizBazaar - Antena 3 - Moise Guran) am aflat ca taxa de prima inmatriculare se calculeaza la cursul din octombrie a anului cand a fost introdusa taxa (aprox 3.5 RON un €).
Cee'd LX Best 1.4 Machine Silver :: B-70-YIM
>> Jurnalul bordului meu :D <<
Minisite Design

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by apachioara »

nu trebuie factura de import neaparat... e de ajuns declaratia de conformitate (ti-o da dealerul, cand iti da factura finala si CIV).. din care reiese ca e fabricata in EU, la Zilina, Slovacia (SK)... si mie mi-au cerut factura aceea... insa a fost de ajuns declaratia respectiva.
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Depinde. Mie nu mi'au cerut nicaieri declaratia de conformitate ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

asta e...tipa de la trezorerie n-a stiut sa-mi explice si n-am mai luat taurul de coarne,eram si contratimp...am platit si de acum astept numerele,cica sapt. viitoare pe la vreo joi,ca au probleme cu calculatorul...sau
:D :D :D :D :D dupa cum s-a exprimat mesiu de la ghiseu cu "hardu"..bine dom'le,daca ai problem cu hardu' trec joi in loc de luni(mare poveste si cu ghiseul asta la politie...nervi multi,eram gata-gata sa ma duc la o.p.c.,file de poveste..poate o sa scriu) :D :D :D

:D :D :D ...si mai lasati-mi spuma in pace!!!..ce aveti cu ea?...mititica!

week-end mai mult decit placut tuturor!!! :lol:
Sageata Albastra-BC18GBA

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

week-end placut,dar vrem poze cu spuma,parol ! :lol:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

jurnal:
-alti 200 de km au fost adaugati in week-end,un nou mot i-a fost taiat cee'd-uluii pt. cei 800 impliniti.la mai mare,nu? :D
-consumul mediu e undeva la 6.7l
- :D greu de stapinit pt. rodaj,vrea mititica 100-120km/h ceva de speriat..plinge...dar rodajul e rodaj,mers lejer,maxim 90 km/h(inca n-am incercat vit. a5a :roll: )

:D :D :D ..cit priveste spuma...iat-o fratilor!! :D :D (si vreo 2-3 surori din aceeasi gama-mama)

Image
Sageata Albastra-BC18GBA

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

salut babu,
La consumul mediu de 6,7l cat ai mers in oras si cat in afara? cu aproximatie, daca se poate.
Eu in afara am reusit un consum de 6,2 iar in oras undeva la 9 si ceva.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

@arka
servus!
-din cei 800km cam vreo 450 au fost facuti extraurban(un drum la barajul bicaz si unul la slanic).spre piatra-neamt si bicaz consumul a fost undeva la 5.8l dar ieri,spre slanic-moldova,consumul n-a coborit sub 6,5l.altfel mergi pe drumul spre onesti,portiunile de drum ce permit depasirea sint scurte, drept urmare si acceleratia a fost folosita un pic mai sportiv.
-sint multumit dar inca ii mai caut un stil adecvat de condus.am observat ca daca ii schimbi a3a pe la 2500 de rotatii zvicneste mai bine.
Sageata Albastra-BC18GBA

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”