[ Jurnal de bord] Pro_Cee'd Dakar Yellow 1,4 Best

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rayman »

offf.. :cry: asemenea tuning, mai bine lipsa.

cum s-a-ntamplat?...
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Imi pare rau pentru ce-ai patit :cry: Asteptam detalii si....te asteptam si pe tine din nou pe "circuit"!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Pt cine cunoaste Pitestiul, mergeam pe exercitiu dinspre Tribunal spre Kaufland...si la intersectia de la Politie Razboieni, eu eram pe banda din dreapta, cu intentia sa merg in fata...si individul venea dinspre Kaufland si facea stanga spre Razboieni...aveam verde amandoi, dar prioritate eu...l-a blocat pe cel de pe banda din stanga (si el emrgea tot in fata) si a intrat cu elan in intersectie...efectiv nu am avut timp sa pun frana, decat am tras dreapta de volan, ca altfel distrugeam tot botul, cu radiator, etc...cum s-a intamplat la el...eram 3 masini in grup...toti s-au mirat cum arata a mea si cat de distrusa era a lui....efectiv l-am lasat fara bara, radiator, mai mult ca sigur s-au distrus si lonjeroanele, deoarece tot botul era impins bine spre stanga si usa nu i se mai deschidea, incepuse sa-i curga si ulei...eu m-am uitat sub capota si nu e absolut nimic strambat :D ...sun mai tarziu la service sa vedem daca au mai descoperit ceva, ca azi dimineata am lasat-o...maine trebuia sa plec in Italia cu ea...acum n-am decat sa ma duc cu Aveo :(
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Prost gandita intersectia aia, pentru ca toti au impresia ca au prioritate daca au verde. Era s-o patesc si eu acolo tot cam ca tine, acum ma uit cu atentie sa vad ce intentii are celalalt. Inca o data, imi pare rau pentru ce-ai patit :cry: . Sunt curios, ce masina avea incepatorul?
Sa ai un concediu placut! ...si sa te intorci cu bine. Fierul se face, ca d-aia e fier :wink:
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Avea un Cielo...si era si nu era nici al lui, era pe firma luat, si am impresia, dupa cum s-a comportat ca nici macar nu stia seful ca luase masina...imi pare rau pt el, dar greseala se plateste...eu cand ma stiu cu musca pe caciula (sa zicem ca vin de la vreo nunta unde am baut DOAR sampania de primire) stau cu ochii-n patru !

Merci de urari! si sa aveti grija pe strazi ! Sal!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

am vazut masina .. prin oras .... sapt trecuta ... rau nu e ..... dar e lovita ...nasol ... :(
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Azi-noapte m-am intors dupa o calatorie in Italia de 4500 de km...pacat ca au ajuns pe Odo la Aveo si nu la Kia....azi am fost si pe la service...din pacate, baietii nu prea au ce lucra la masina, ca nu au ajuns piesele...mai este de venit bara fata (Erste zice ca saptamana asta) si capota motor (cica abia saptamana viitoare :shock: )...cum e posibil sa ajunga o piesa amarata dupa 3 saptamani de la comanda ??? eu ce fac in timpul asta ? nu mai merg nici eu la serviciu?...nu stiu, dar sunt slabi rau de tot la logistica si after-sell service...motivul invocat pt capota: sunt multe comenzi de masini noi, si fabrica nu are timp sa faca si piese de schimb :shock: ....vi se pare normal ?!?!?
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

ciprianeagu wrote:motivul invocat pt capota: sunt multe comenzi de masini noi, si fabrica nu are timp sa faca si piese de schimb :shock: ....vi se pare normal ?!?!?
da, avand in vedere ca nici ei nu s-au asteptat la un "tiraj" atat de mare
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

justevil wrote:
ciprianeagu wrote:motivul invocat pt capota: sunt multe comenzi de masini noi, si fabrica nu are timp sa faca si piese de schimb :shock: ....vi se pare normal ?!?!?
da, avand in vedere ca nici ei nu s-au asteptat la un "tiraj" atat de mare
Da-mi voie sa reformulez : vi se pare " de bun-simt" ?...nici macar legal nu e sa vinzi masini fara piese de schimb...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

2 scenarii:
a) Fabrica Kia nu poate livra piese de schimb din cauza productiei prea mari.
b) Niste angajati ai Kia Ro sunt mai putin destoinci si nu se grabesc sa faca comanda la piese pentru ca e vara, concediu, sau asteapta sa se umple transportul de piese necesare.

Care vi se pare mai plauzibil?
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Azi am sunat la service si se pare ca au ajuns TOATE piesele :D ... eu sunt genul de om care nu zic hop pana nu sar gardul, asa ca voi aduce multumiruile si laudele de rigoare, cui merita, dupa ce voi avea jucaria in fata blocului, impecabila :D
Ce pot spune in avans este faptul ca "dracu' nu-i chiar atat de negru" pe la Erste...
Sa auzim de bine!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

tu ii acuzi ... tot tu ii scuzi ... cine stie ....:D
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: [ Jurnal de bord] Pro_Cee'd Dakar Yellow 1,4 Best

Post by ciprianeagu »

...inca astept...mai am putin si fac o luna in care am platit Casco degeaba...am platit Rca degeaba...Impozit...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: [ Jurnal de bord] Pro_Cee'd Dakar Yellow 1,4 Best

Post by cosmin_m3 »

deci pe data de 13 Erste avea toate piesele si 6 zile mai tarziu masina nu este gata??? ...
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: [ Jurnal de bord] Pro_Cee'd Dakar Yellow 1,4 Best

Post by ciprianeagu »

Trist, dar adevarat...am trecut de dimineata pe la service si mai aveau mici retusuri de facut...diseara o iau...sper ca nu in postura, deloc de laudat, in care era de dimineata...cu toate acestea, inca mai sper ca, desi sunt romani, scrie Kia pe ei...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”