Concurs drive test Ceed

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply
User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

salutare. am primit si eu mail ca am fost ales si am trimis ca vreau sa merg duminica. am primit apoi inca un mail cu un document atasat 'precizare' in care spunea ca trebui sa spunem numele si seria si numarul la buletin ca sa putem intra pe aeroport. apoi am mai primitt inca o data mailul asta. voi ati primit la fel? sau ati primit vreo confirmare ca sunteti asteptati in ziua cutare.
multumesc
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Si eu am primit la fel, 2 e-mailuri in care solicitau datele carti de identitate. Nu am primit nici o confirmare.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

ok mersi de reply. atunci ne vedem pe acolo daca vii duminica :) . din pacate nu mi-a venit ceed-ul si o sa vin cu loganul. :(
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

Si eu am primit mail-ul si m-am inscris pt maine sambata ora 9. Mai e cineva din Galati sau Braila cu aceeasi destinatie ? eu maine la ora 5 am planuit sa ies din Galati, sper sa ajung in timp util. Poate mai e cineva sa plecam organizati :)
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

bun. maine seara poate postati niste impresii despre concurs, cum s-a desfasurat... chestii interesante :)
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ady85btz »

eu am raspuns azi pe la 6 la mail si am vazut ca era specificat sa raspund pana azi la ora 12 :( si n-am primit nimic de la ei :( ..deci nu cred ca o sa pot merge
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

CML13
Posts: 70
Joined: 31 Jan 2008, 21:34
Auto:
Location: ploiesti

Post by CML13 »

Pana ajunge Dorst acasa, o sa scriu eu primele impresii :).
In spiritul romanesc la prima intalnire nu ne-am regasit toti pe liste, dar s-a rezolvat rapid. cu o intarziere de 1/2 ora am ajuns in sala VIP de la aeroportul Baneasa(dupa controlul de rigoare cu detectoare), unde ne-a asteptat o gustare(f consistenta si buna), bauturi reci si calde, etc. S-a facut o mica prezentare a ceea ce se doreste cu acest concurs(nu va asteptati la premii si alte beneficii), s-a specificat ca este organizat impreuna cu cei de la siguranta rutiera(f capabili respectivii).
Am ajuns pe pista de concurs unde in prima faza am exersat diverse situatii de trafic si de comportament al masinii.
Au pus la dispozitie 8 proceeduri, 2 hatchback si 1 SW(cu asta m-am dat eu ca, deeee, astept sa imi soseasca :lol: )
In spiritul romanesc vesel si glumet(incluziv de harabura) ne-am suit la volan prin rotatie si am mers printre jaloane(cat te tine curajul de tare) ne-am invartit in cerc cu ESP si fara, am ocolit in viteza un obstacol aparut brusc si am franat de urgenta(totul intr-o atmosfera vesela).
Pauza de masa(la fel de bogata si buna, chiar excelenta), mici discutii pe marginea primei parti si s-a trecut la test drive.
Un test care a cuprins cele exersate mai inainte dar inlantuite, cu cronometrare.
Eu ma incadrez la cei care vor trai muuuuult , am scos un 29.97, fara sa risc nimic si fara sa scartaii rotile(Dorst a fost mai bun) :D .
Timpul de referinta este un 26.22.
Concluzie: desi a avut mici deficiente la organizare, se pot trece usor cu vederea, toata lumea s-a simtit f bine si a fost placut. Sa specific, test s-a facut cu proceed diesel1.6, toata lumea, masini noi cu cative km la bord doar si libertate sa o folosesti cat te tin curelele.
Cam atat, sper sa nu va fi plictisit :lol:

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

mai voi sigur nu v-ati dat cu masinile saracilor care le asteapta? :)
-marfa eveniment poate data viitoare stiti voi...pe acolo.

jimmy_100
Posts: 20
Joined: 05 Jan 2008, 15:10
Auto:
Location: Bucuresti

Post by jimmy_100 »

au acces la eveniment si alte persoane, ca public, sau doar cei care vor conduce masinile? ca vreau sa-mi aduc si prietena si ar fi jenant sa mi se explice ca ea nu poate intra...

CML13
Posts: 70
Joined: 31 Jan 2008, 21:34
Auto:
Location: ploiesti

Post by CML13 »

@jimmy_100: in prima faza au zis ca e fara insotitor, dar ulterior s-a permis intrarea cu cate 1 insotitor

jimmy_100
Posts: 20
Joined: 05 Jan 2008, 15:10
Auto:
Location: Bucuresti

Post by jimmy_100 »

deci pana la urma se poate.....
multumesc.

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

salutare. multumim de impresii. suna interesant. de abia astept sa testez si eu maine masinile. din pacate am vazut ca testul se face doar cu proceed diesel, un dezavantaj pentru mine, fiind invatat cu benzina:) . acum as avea si eu o intrebare da sa nu va amuzati:
unde mai exact trebuie sa ajungem la aeroport? exista o singura intrare ? ceva indicatoare cu concurs kia? ca nu cunosc zona prea bine :D..
si inca ceva.. cam cati participanti au fost astazi?

sa auzim numai de bine....
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

CML13
Posts: 70
Joined: 31 Jan 2008, 21:34
Auto:
Location: ploiesti

Post by CML13 »

Locatie: exact in sensul giratoriu de la aeroportul Baneasa(langa parcarea privata) , e un steag mare si o masina kiaproceed, nu ai cum sa o ratezi, si am fost 44 de concurenti + cativa insotitori.
Nu se simte diferenta prea mare intre benzina si diesel, sunt si 2 masini pe benzina, dar doar ptr exercitii nu pentru concursul propriuzis

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

mersi mult pentru reply. m-ai scos din ceata :)). sper ca te-ai distrat si o sa fie fun si maine. important e sa fie si vreme frumoasa :))
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

Am ajuns si eu intr-un tarziu acasa, am mai avut cate o vizita de facut. Nu prea mai am de adaugat la ce a spus CML13, doar ca mi-am primit premiul de consolare mult dorit care a fost inmanat inainte de concurs :) si ca a fost o experienta pe cinste. Eu am sa traiesc cu 0.75 secunde mai putin decat CML13 asa ca daca nu erau cei 3 baieti pe podium noi eram urmatorii :). Distractie placuta viitorilor concurenti si nu ratati nici o secunda.
P.S. unde sunt poznele :roll:
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”