KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

...din afara reţelei KIA, care lucrează bine şi îi recomandaţi!
Post Reply
Boby

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Boby »

Sper să fie aşa cum spui Dulăule eu am dat acestă informaţie cu scopul de a beneficia membrii clubului iar în subsidiar să mai scadă un pic şi preţurile la consumabile, piese, atât la service dar şi la alţi comercianţi români, care le vor afla cu siguranţă.
Personal mi-am făcut cont la ei ca si sender78, care e primul temerar, şi m-am abonat la ei şi la newsletter, pentru că scrie pe undeva că mai au promoţii şi reduceri.

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by mihai_is »

buna! cand discutam de problemele "spate" la ceed, cineva scria ca de la service i s-ar fi comunicat ca pretul pentru un amortizor este de aproximativ 200 euro iar la astia pe site pretul e de 100 euro; eram eu sigur ca ceva e putred in Romania si ca nu sunt eu ala nebun 8)
21-PUI

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by mihai_is »

si ca sa dau o mana de ajutor colegilor de forum care doresc sa faca comenzi
http://translate.google.ro/translate?hl ... auto.pl%2F
21-PUI

Boby

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Boby »

Amortizorul spate pentru Ceed costă 395 zloţi deci cam 95 euro.

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by iulian2007 »

o janta de otel e cca. 220 lei, iar mie pe CASCO mi-au facturat 634 de lei :shock:

Image
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

Boby

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Boby »

Noroc că n-ai plătit tu. Dar în altă ordine de idei se vede treaba că există o complicitate evidentă între service-uri şi firmele de asigurări CASCO. Toate piesele sunt de 2-3 ori mai scumpe pe CASCO cât şi manopera, ceea ce se în final se răsfrânge asupra asiguratorului care an de an măreşte poliţele. Şi fenomenul este generalizat în toată ţara.

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by octav_ceo »

salutare domnilor
m-am inscris si eu pe site, le-am cerut o oferta de pret pentru filtru de aer, de ulei si de carbon pentru habitaclu. i-am rugat sa-mi comunice cat va costa livrarea la greutatea aceea si cum accepta plata. sa speram ca vor fi promti si imi vor da raspuns. va voi da de veste cum aflu ceva...sa le dam peste nas astora cu preturile lor.
drumuri faine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by octav_ceo »

salutare
revin cu info...mai jos aveti raspunsul la mail. cred ca e mai mult decat avantajos.

Hello Octavin,

thank you for your e-mail and inquiry.

I can offer for you:

· carbon air filter (product of Air Top Italia) 47 PLN http://kia.auto.pl/filtr-kabinowy-weglo ... p-619.html

· oil filter (original) 18 PLN http://kia.auto.pl/filtr-oleju-kia-sore ... -p-37.html

· air filter (original) 39 PLN http://kia.auto.pl/filtr-powietrza-kia- ... p-390.html

· economic delivery to Romania 62 PLN



Together: 166 PLN paid advance on our bank account or by PayPal.

Delivery in about 7-10 days



best regards

Tomasz Hinderer

http://www.autokia.pl

http://www.kia.auto.pl



cunoaste cineva preturile cerute la noi in service pentru acele consumabile? poate postati preturile si vedem diferentele de pret. eventual cine mai e interesat de asa ceva, poate comandam mai multi. drumuri faine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5235
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Nesta3 »

pai filtrul de ulei in service e 20 de lei...iar pe site din polonia tot cam atat e...
filtrul de polen e 130 roni la service..iar pe site e cam 50 roni....
filtrul de aer e 80-90 ron in service..iar pe site il iei cu aprox 40 roni...
dak ar fi sa iei de akolo, ai economisi in jurul sumei de 100 ron...si mai pui si transportul 60 lei sau cat e...
eu unul nu cred k se merita sa faci comanda in polonia pt niste filtre..le gasesti si la noi la preturi aproximativ egale...
poate vreo comanda de alte produse pe care le gasesti dopar la reprezentanta si la preturi f mari cum ar fi de exemplu pedale sport si altele...
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by sender78 »

se poate efectua si plata cu cardul:

"you will be able to pay on-line by credit card on site: “Przelewy24.pl Bezpieczne zakupy”

When you place the order please check this option Przelewy24.pl Bezpieczne zakupy

Best regards

Tomasz Hinderer"
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

Boby

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Boby »

@sender78, e super că se poate plăti cu cardul sau prin Paypal, merci mult.

@nesta, ai dreptate parţial, dar gândeşte-te că nu a încercat nimeni pâna acum să facă o negociere de preţ la cantitate sau la transport. Că nu sunt prea încântat de 62 zloţi transport şi nu prea îmi vine a crede. Până la urmă ei sunt tot un SRL ca la noi, care profită de lipsa de informaţie. Dar mă voi informa. Am să sap în privinţa asta, am o colegă la Warşovia să o întreb pe ea cât costă coletul poştal de la ei până în România. Eu de aia ziceam în primul post al meu ori să ne cuplăm mai mulţi la o comandă ori să le explicăm frumos că vrem discount, că ăsta este rostul ClubKia să ne unim pentru binele comun.
Şi să le arătăm că suntem o comunitate de aproape 5000 posesori de autoturisme Kia care vrem să facem afaceri cu ei, dar în anumite condiţii, cu discount la cantitate, bonsuri şi promoţiile aferente. Dacă sunteţi de acord vă rog să participaţi la formularea unei scrisori de intenţie pe acest topic în care să ne exprimăm intenţiile comune privind o posibilă viitoare colaborare cu membrii clubKia.
Dacă vor dori bine, dacă nu, nu, să înţeleagă că ei au de pierdut şi nu noi.

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5235
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Nesta3 »

asa da...dak tot vine, sa vina un TIR cu comenzile noastre...poate unii isi mai comanda si o grila Xr, unii o bara , altii faruri cu interior negru etc etc...dar pentru asta trebuie vazut clar care e toata oferta lor(in afara de ce e pe site), k eu de exemplu asa dori un set de pedale sport si un footrest..si multe altele...multumim oricum pentru initiativa =D>
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by octav_ceo »

salutare domnilor
va rog sa luati legatura cu @sender78 care sunteti interesati de cumpararea de ceva filtre, etc. probabil saptamana viitoare va comanda, iar daca suntem mai multi poate transportul va fi mai ieftin.
sa aveti drumuri faine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by sender78 »

confirm, saptamana viitoare voi face comanda pentru filtre si alte piese

suntem deja 3 care vom plasa o comanda comuna, asa ca daca mai vrea cineva ceva, impartim costurile de transport
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

Boby

Re: KIA.AUTO.PL - Multe preţuri mai bune ca la noi

Post by Boby »

Vă rog nu mai faceţi comenzi, aşteptaţi 1-2 zile că nu arde. Iniţiem o scrisoare de intenţie oficială din partea clubului şi a conducerii acestuia, prin care vom obţine discount-uri!
Fiţi înţelegători şi aveţi puţintică răbdare stimabililor.

Post Reply

Return to “Alte serviceuri si magazine de piese”