[INFO] KAR - Kia Asistenta Rutiera

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Bonzai2 »

RLK wrote:L-ati primit prin posta?
Prin Fan Curier de la Mit Motors
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

apa plata
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by apa plata »

@adimot - Merci mult. Ma apuc de studiu.
1.6 GSL TX MT, 90kW, So Red

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Teddy »

Am trimis mail-ul cu toate datele pe 12 ianuarie 2009 si ieri 18 februarie 2009 am gasit plicul cu cardul si brosura in cutia postala :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by marceli »

Azi am trecut pe la dealerul din Deva si am primit cardul.
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

cmg_george

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by cmg_george »

Te-au chemat ei sau ai trecut tu sa intrebi daca iti dau cardul?

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by marceli »

Nu m-au chemat, am trecut eu.
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

apa plata
Posts: 80
Joined: 17 Jul 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by apa plata »

Mi-am luat cardul pentru ceed cumparat inainte de Apr. 2008. Doar ca dealer-ul mi-a zis ca exista totusi 'diferente' si sa nu cred ce scrie in brosura care insoteste cardul: cei care am cumparat masina inainte de 2008.04 beneficiem de kar NUMAI in caz de accident!!!!!!

Mi s-a parut brusc o mare inselaciune si discriminare. Am ales totusi sa nu fac scandal acolo, caci n-as fi rezolvat nimic, ci sa verific mai intai cu voi. Mai stie cineva asa ceva?

Va rog sa va intrebati dealer-ul. Daca se confirma la mai multi, poate adresam o intrebare oficiala importatorului prin intermediul clubului si ne decidem in functie de raspuns cui ne putem adresa pentru remedierea situatiei.
1.6 GSL TX MT, 90kW, So Red

lookas
Posts: 71
Joined: 21 Nov 2007, 14:22
Auto:
Location: Timisoara

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by lookas »

18 iulie 2008 - 6 martie 2009. Doar atat a durat pana am primit si noi cardul :)
Nu carcotesc, stiam ca beneficiem de servicii, chiar daca nu avem cardul fizic.

Ideea de a introduce programul e laudabila, nu cred ca se mai pune problema de lovitura de imagine. Eventual sper sa loveasca in imaginea altor producatori, fortand programe similare din care sa mai profite si consumatorii, indiferent de brandul ales.
Sper sa se aplice programul complet si pt cei ce au luat masina inainte de aprilie 2008.

Una peste alta, suna bine, dar si mai bine ar fi sa nu ajungem in situatii in care sa avem nevoie de KAR. [-o<

Drumuri bune!
Kia Cee'd [06.2008] | 1.4GSL Start + opt. | Pewter beige | ODO 24500
< Album foto > | < Jurnal >

Jenel
Posts: 173
Joined: 07 Mar 2008, 16:29
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Jenel »

In legatura cu ce a zis apa plata mai sus...dealearul meu mi-a spus ca beneficiaza de serviciul Kar si cei care au cumparat masina inainte de 1 aprilie 2008 dar......"O ultima precizare este faptul ca cei care si-au cumparat masina inainte de
01 aprilie 2008 vor beneficia de toate serviciile KAR numai in cazul unui
accident rutier - imobilizarea autoturismului". Ca si apa plata prefer sa lamurim aici pe forum situatia si apoi sa fac scandal:D

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Akbhar »

- cardul asta e o buna unealta de marketing pentru Kia si se poate dovedi folositor posesorilor;
- e bine ca reprezentantii Kia au oferit aceste carduri si celor care si-a luat masinile inainte de aprilie 2007 (nu ca ar fi fost ei cuprinsi de marinimie, dar astfel au remediat niste scapari din pliantele de prezentare).

- cei care avem masini achizitionate inainte de aprilie 2008 am primit pe langa card si un pliant in care se prezinta ce este si cum poate fi folosit acesta (este acelasi pliant ca si pentru cei dupa aprilie 2008). Cat timp apelam la serviciile de asistenta conform acelor indicatii, TOATE sunt disponibile, nu doar in cazul unui accident rutier. Daca Kia refuza interventia invocand diverse scuze de genul asta, atunci intervine OPC-ul si se lasa cu un mizilic de 'reclama mincinoasa', daca nu mai grav.

Eu va sfatuiesc sa nu plecati urechea la toate indicatiile 'pretioase' ale dealerilor (care nu de putine ori s-au dovedit eronate) si sa cititi cu atentie care va drepturile si obligatiile.

Sper sa nu avem niciodata nevoie de serviciile KAR.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

satto
Posts: 76
Joined: 26 Aug 2008, 13:13
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by satto »

m-au sunat si pe mine cam acum vro 2 luni sa ma duc sa iau cardul :lol: ...dar nu am avut timp...poate saptamana asta trag o fuga sa`l ridic :D
Renault Laguna III 2009 2.0 cdi
ex Kia Cee'd 1.4 GSL best Black Pearl 2008

Mastermind
Posts: 35
Joined: 11 Nov 2008, 01:27
Auto:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Mastermind »

Salut la toata lumea, am si eu treiintrebari:

1. Cam la cat timp ati primit cardul de la achizitionarea masinii ? Eu o am de pe 21 nov 2008, si zilele trecute am dat un mail la dealerul MIT din Iasi, si mi-au spus ca voi fi anuntat cand apare :-??

2. Cardul este valabil de la momentul primirii, sau de la momentul achizitionarii masinii ? Ca daca e sa-l primesc prin vara si e valabil doar un an, nu stiu daca mai are sens sa ma mai obosesc.

3. Exista cineva care a avut nevoie in mod real de KAR ? Daca da, in ce au constat serviciile prestate de ei gratis ?

Multumesc,
Costi.

luuc
Posts: 24
Joined: 26 May 2008, 07:30
Auto:
Location: Arad

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by luuc »

e valabil 3 ani de la cumparare, al meu mi-a fost trimis dupa 6 luni
sw 1.4 Best MSilver

Kellz

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Kellz »

kaspersky wrote:
rayman wrote: Intrebarea e, s-a folosit cineva de el?
L-am folosit eu, am fost implicat intr-un accident dupa care am ramas fara roata dreapta fata (ma rog, poveste lunga), am folosit rezerva dar dupa citiva km a facut si aia explozie. Cum nu mai aveam alta solutie, aveam casco la generali care asigura asistenta tot prin europcar, aveam nevoie de platforma iar singurul numar de tel pe care-l aveam era cel de pe cardul respectiv. Am sunat, mi-a raspuns o tanti din ungaria, i-am explicat care e treaba, i-am zis din start ca cererea mea nu e acoperita de garantie si mi-a zis sa-i dau citeva minute sa se consulte cu cei de la kia daca poate sa-mi asigure o platforma gratis. Normal ca nu se putea gratis, mi-a zis care este pretul si mi-a zis ca daca sint de acord in 30 min trimite o platforma. In 30 min. a venit platforma si s-a rezolvat treaba. Mi s-a parut destul de profesionista toata treaba.

ce ????
pe cardul ala scrie clar ca nu conteaza ce ai patit si daca chestia e acoperita sau nu de garantie. poti sa-i chemi si daca ai ramas fara benzina si ei tot vin si gratis.
de ce te-au taxat??

BogdanTimisoara
Posts: 231
Joined: 23 Jun 2008, 12:59
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by BogdanTimisoara »

lookas wrote:18 iulie 2008 - 6 martie 2009. Doar atat a durat pana am primit si noi cardul :)
Si la mine tot asa. Dupa multe mailuri si telefoane, l-am primit si eu.

Post Reply

Return to “Generalităţi”