Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
MARIUSK
Posts: 9
Joined: 10 Aug 2008, 19:37
Auto:
Location: OLTENITA

Re: Comanda Iunie

Post by MARIUSK »

mersi pt raspuns rubix.sper sa o am pana pe 25 oct!
Viitor posesor Kia Ceed best HB 1.6, 122 CP, silver machine!

tgvradu
Posts: 82
Joined: 07 Jul 2008, 16:19
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by tgvradu »

cei carora nu le-a venit masina o sa le vina in al doilea transport (pentru comenzile din iunie)
Kia Cee'd 1.4 GSL So Red INCUS Design B-61-LRC
http://picasaweb.google.com/raadul

User avatar
snake
Posts: 28
Joined: 19 May 2008, 06:50
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine asteapta?

Post by snake »

moonwalk ,esti cu o zi inaintea mea la comanda,la tine cum sta treaba?dealerul tau ce mai spune?Am inteles ca dupa ce vin masinile in tara sunt bagate la cosmetizare,........etc si mai dureaza cateva zile pana te anunta dealerul ca masina "a venit".Eu cred ca voi face o vizita pana in Baneasa,zilele urmatoare [-o< .Poate o gasesc acolo :D .
Posesor pro ceed Best 1.4 Compas Blue----------B 53 AKM

tgvradu
Posts: 82
Joined: 07 Jul 2008, 16:19
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda Iunie

Post by tgvradu »

adica maxim 2 saptamani
Kia Cee'd 1.4 GSL So Red INCUS Design B-61-LRC
http://picasaweb.google.com/raadul

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Comanda August

Post by Akbhar »

In general se asteapta 2-3 saptamani.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

MARIUSK
Posts: 9
Joined: 10 Aug 2008, 19:37
Auto:
Location: OLTENITA

Re: Comanda August

Post by MARIUSK »

Mersi
Viitor posesor Kia Ceed best HB 1.6, 122 CP, silver machine!

MARIUSK
Posts: 9
Joined: 10 Aug 2008, 19:37
Auto:
Location: OLTENITA

Re: Cine asteapta?

Post by MARIUSK »

pana cand vom astepta, ca nu mai rezist, dar asta e trebuie sa mai stau pana in octombrie, sfarsitul lunii #-o
Viitor posesor Kia Ceed best HB 1.6, 122 CP, silver machine!

cristianul
Posts: 11
Joined: 07 Apr 2008, 15:27
Auto:

Re: Cine asteapta?

Post by cristianul »

Gataaaaa ieri de ziua mea m-a sunat dealerul si m-a intrebat cat de de mult imi doresc masina avand in vedere ca poate sa imi faca un cadou frumos , asa ca la ora 17:30 am dat prima oara de cheia din contact :D :D :D :D .pozele urmeaza
Kiutza Proceed 1,4 classic,cassa white + o gramadenie de optionale zi de gratie 28-08-2008 B - 91 - TFJ

cristianul
Posts: 11
Joined: 07 Apr 2008, 15:27
Auto:

Re: Comanda Iunie

Post by cristianul »

Gata si la mine si desi a intarziat 4 zile peste termenul de livrare vreau sa le multumesc celor de la Mit baneasa pentru cadoul facut chiar de ziua mea o kiutza alba alba :D
Kiutza Proceed 1,4 classic,cassa white + o gramadenie de optionale zi de gratie 28-08-2008 B - 91 - TFJ

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine asteapta?

Post by Orlando_LR »

Sa o stapanesti sanatos si sa ai cat mai multi km fara probleme.
Si eu am comandat un pro_ceed classic cu "o gramada de optionale" :)
Asteptam sa fim sunati...:)
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine asteapta?

Post by Ogy »

@cristianul sa o stapanesti sanatos ...presupun ca e pe banii dealerului masina din moment ce este cadou....super tare :P
Si eu astept pana miercuri una bucata portiera (cealalta portiera, bara spate, aripa fata, si proiector spate se pare ca le au)...speram sa vina cu urmatorul transport.

valininja
Posts: 7
Joined: 29 Aug 2008, 12:33
Auto:
Location: mangalia
Contact:

Re: Comanda August

Post by valininja »

salutare tuturor.
serie sasiu 22.08.2008, achitata integral 25.08.2008, ETA (teoretic) prima saptamana din Septembrie.
comanda data la Raver Service Constanta.
citind de multisor forumul, si bagand la cap una alta, am intrebat la dealer de ceva bonus (aka presulete, etc) si am primit un [-X amabil.
cam atat deocamdata...revin cu posturi, dupe ce primesc muuuuult ravnita masina.
bafta
Cee'd 1.4 GSL BEST - Kompass Blue CT61PUK

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Comanda August

Post by Akbhar »

valininja wrote:citind de multisor forumul, si bagand la cap una alta, am intrebat la dealer de ceva bonus (aka presulete, etc) si am primit un [-X amabil.
Ai pus problema gresit (si eu de altfel, fiind prima masina cumparata de noua). Daca esti hotorat sa iei masina, faci o lista cu dealerii aceesibili si treci pe la ei. Saluti, zici ca vrei masina si ii intrebi: "Ce primesc daca iau masina de la tine?". Fiecare dealer ia un comision de masinile vandute, de el depinde daca ia ceva mai putin sau deloc. Nu te astepta la chestii prea scumpe, dar un set de covorase, o alarma sau senzori de parcare se pot obtine. Iar bull-shit-ul cu Best-ul care are deja o reducere de la importator trebuie ignorat, pentru ca se urmareste obtinerea unui discount de la dealer.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
balbo_x
Posts: 625
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Comanda August

Post by balbo_x »

salutare...am intrat si eu de curand in familia posesorilor de kia...de fapt, am facut comanda pe 9 august, astept seriile, care din spusele dealerelui, or sa vin intre 5 si 10 septembrie, ceea ce inseamna ca voi avea masinuta pe la sfarsitul lunii septembrie....grea e asteptarea :roll:
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

valininja
Posts: 7
Joined: 29 Aug 2008, 12:33
Auto:
Location: mangalia
Contact:

Re: Comanda August

Post by valininja »

@Akbhar


point taken.
totusi nu cred ca as fi avut sansa la alarma sau senzori de parcare. cererea depaseste cu mult oferta, si isi permit. am un prieten care ar fi dat el spaga numai sa-i vina mai repede cee'd-ul, nu invers cum ar fi fost normal (sa primeasca el bonusuri ca isi ia masina de la acel dealer)
asta e. #-o
Cee'd 1.4 GSL BEST - Kompass Blue CT61PUK

Locked

Return to “Generalităţi”