Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
ionutz
Posts: 446
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Post by ionutz »

stef wrote:PDI 400 RON?
Te referi la controlul masinii inainte de livrare?
Pai ce sunt nebuni? Ala e gratuit...

Da,acel control!Eu m-am si certat cu ei,dar au zis ca nu imi ridic masina fara sa platesc....oricum trebuia sa imi puna alarma si senzorii de parcare gratis(alarma cica ar fi una Maat si senzorii in functie de care vreau ,cu un ecran separat sau cu oglinda de se ataseaza peste oglinda existenta) ca asa m-am inteles cu ei(cand am comandat masina) si au zis ca peste o saptamana, ca au dat comanada acum, iar momentan nu le au pe stoc si ar fi trebuit sa mai stau inca o sapt pana primesc marfa si eu masina...am preferat sa ridic masina acum si sa imi fac programare peste o saptamana sa imi puna si astea.
Ma bate gandul sa le fac o reclamatie la OPC,dar imi e ca or sa ma "arda"la montatul alarmei si senzorilor(or sa faca totul in bataie de joc)!Stie cineva in cat timp pot sa fac reclamatie?E prea tarziu daca le fac dupa o saptamana si ceva(ca as vrea sa montez alea intai)?
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Post by thor29b »

Nu stiu de ce dar am impresia ca noi cumparam masinile printr-o filiera a Cosa Nostra, pana si astia de la Dacia sunt mai cu buca, cu toate ca nici cu ei nu mi-e rusine.
.....nashpa situatie :smt068 "dilari"
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

@ionutz

pai eu am impresia ca astia te pun sa platesti alarma si senzorii, de fapt... :D
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

ionutz
Posts: 446
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Post by ionutz »

@rexpopuli



Pai sa stii ca asa e!cica alarma e vreo 4 mil si senzorii vreo 2mil...eu ma aleg doar cu montatul gratis :(
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

incognito
Posts: 170
Joined: 08 Jun 2008, 14:05
Auto: Kia cee'd HB, 1.4 GSL, 109 CP
Location: Bucuresti

Post by incognito »

stef wrote:@incognito - vad ca tu ai si optionale si probabil stii si tu, astea vin ceva mai greu...
Mda... din pacate a devenit ceva obisnuit. :x
Black Pearl Kia cee'd HB, 1.4 GSL, 109 CP, MT, LX
> august 2008 / ODO 138000 km +
> jurnal de bord

kaspersky
Posts: 58
Joined: 09 May 2008, 21:12
Auto:
Location: Timisoara

Post by kaspersky »

luuc wrote:mai sunt comenzi din mai ce nu au ajuns ?
mda, nici a mea n-a ajuns. Inca! Miine iar fac o vizita la dealer :evil:

destrug
Posts: 25
Joined: 02 Jun 2008, 01:09
Auto:

Post by destrug »

Astazi am ridicat si eu masina. (SW Best 1.4 So Red)
Ma felicit pt alegerea facuta la culoare. E senzationala iar cu folie o sa arate si mai tare.
Din pacate trebuie sa montez alarma la ei. N-au vrut sa auda nici de Falcon, nici de Seleniu.
Noroc ca nu e diferenta de manopera mare. Cam 50 ron.
Pentru cei care au montat alarma in alta parte si nu aveti hartie la mana de la dealer nu va vad bine!

catt
Posts: 200
Joined: 07 Jul 2008, 00:04
Auto: KIA
Location: Iasi
Contact:

Post by catt »

M-a sunat dealer-ul ( Mit Motors Iasi ) ca .. mi-a venit masina dar, ca la noi , n-au sosit de la Mit Bucuresti numerele rosii , desi au fost cerute de vineri pe baza RCA-ului incheiat chiar la mit Iasi
Va puteti imagina ce stare de buna dispozitie am dupa povestea asta tipic romaneasca:
- de inmatriculat nu pot , desi am numerele vechi pastrate pt. ca nu am inca CIV
- mi-au zis ca nu pot veni eu cu numere rosii de la politie pt. ca tre' sa vina alea de la bucuresti ..
super treaba - nu-mi ramane decat sa beau o bere de draci stiind ca undeva intr-o parcare sta un cee'd grey p. trist ca nu vine catt dupa el sa-l ia acas' ..

:x
cee'd 2008 piston grey
CEED 2019 1.4 t-gdi Star Dark Pentametal

trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by trutzydany »

MI-a venit masinuta acum 3 zile!!!
sunt fericit!!
:P
As dori sa-mi fac si eu un jurnal de bordsi un album,dar nu stiu cum sa le atasez sub descrierea masinutei mele!!!
:?
poate ma ajuta si pe mine cineva !!!! :cry: :?
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by rexpopuli »

@kaspersky
sorry, man... stai calare pe ei, sigur a fost in lotul asta...
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

duzv
Posts: 58
Joined: 28 Jul 2008, 18:57
Auto:
Location: Tulcea
Contact:

Post by duzv »

Mai am o lun?; comand? din 18 iunie la VALBERTO Tulcea - dealer + servcice KIA. Sunt totu?i :D !!
Cee'd 1,4 GSL Best SW Machine Silver din sept. a.c.
Voi, cei care mă iubiţi, aveţi grijă să nu mă omorâţi cu dragostea voastră !

campbelfree
Posts: 77
Joined: 22 Jul 2008, 12:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by campbelfree »

Fericitule s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara evenimente neplacute!!
Daca am citit eu bine topicul ai comandat-o pe 9 si ti-a venit pe 25, cum ai reusit eu am comanda-o pe 23 iulie si imi vine pe la sf. lui septembrie Deelerul mi-a explicat ca comenzile se cumuleaza si se trimit pana pe 25 ale fiecarei luni apoi in jur de 10 sept vine seria se achita ( seria vine dupa ce masina a iesit din fabricatie si pleaca spre tara dupa ce au primit ok de plata) iar drumul dureaza cam 3 saptamani.
Cee'd_sw 1.6 GSL MT CITY MACHINE SILVER
COMANDA 19.09.2008
LIVRATA 20.11.2008
ODO 107500

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

trutzydany wrote:MI-a venit masinuta acum 3 zile!!!
sunt fericit!!
:P
As dori sa-mi fac si eu un jurnal de bordsi un album,dar nu stiu cum sa le atasez sub descrierea masinutei mele!!!
:?
poate ma ajuta si pe mine cineva !!!! :cry: :?
...pai daca citesti aici : viewtopic.php?t=2716 unde deja ai deschis un jurnal de bord gasesti si raspuns la dorinta ta.

pentru orice eventualitate mai pun odata adresa : viewtopic.php?t=113
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by trutzydany »

@arka: multumesc frumos pentru ajutor!!! :) !!! acum dupa ce scriu acest mesaj o sa caut !! :)
@campbelfree:multumesc frumos pentru urari!!! :)
Am facut comanda pe 9iulie iar masina a venit de fapt pe 18-19 iulie,dar nu achitasem integral suma ,deh durata de asteptare la banca pentru aprobarea creditului la Alpha Bank!!
Dealerul mi-a spus ca ma asteapta cu achitarea masinii integral si ca a2-a zi i-mi va livra masina dar,cand am sunat sa-mi dea masina mi-a zis ca e dat peste cap si sa-l mai las cateva zile!!
Ce sa fac am asteptat sunt o persoana rabdatoare si intelegatoare ,ca s eu lucrez cu amenii si stiu ce inseamna" sa te dai peste cap" la serviciu!!!
Deci nu stiu cum a facut dealerul,dar eu am fost multumit,tin sa precizez ca nu am avut vre-un bls sau cam asa ceva!!
Si surpriza am gasit in masina si covorase,din cauciuc,deci sunt foarte multumit pana acum!!! :D
Am in schimb "probleme",pana a obisnuisc cu masina,eu nu am mai condus de cativa ani cu cutie manuala ,ci numai automata si i-mi moare motorul!! :lol: !!! NU mai spun ce motii am la volan -i-mi tremura picioarele ,nu stiu de unde atatea emotii!!! :P
Oricum multumesc la toata lumea pentru ajutorul acordat de fiecare data cand am avut nelamuriri si intrebari!!!
Drum bun si numai bine !!! :D
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

baloo
Posts: 92
Joined: 02 Oct 2007, 14:37
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by baloo »

FELICITARI si sa faci multi Km fara probleme cu ea :)
Stai linistit ca o sa te obisnuiesti cu ea si o sa vezi ce masina faina ti-ai luat :)
Kia Cee'd 1.4 SW Start culoare Piston Grey- jante tip C, AC, tetiere active,scrumiera,ESP,consola DLX,cheie briceag,scaune incalzite,pachet piele,proiectoare,pachet electric,USB,lampa lectura
B-18-DAJ
ALBUM FOTO:http://picasaweb.google.ro/jilavudan/Shrekuletzul
ODO 61200KM :)

Acum si cu GPL :)
Up and running
Consum 9%

Locked

Return to “Generalităţi”