smotocel's Magic Blue

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

smotocel's Magic Blue

Post by smotocel »

Ei dragilor, s-a mai inmultit clubul posesorilor de cee'd cu inca unul.
Astazi pe la ora 13.30 m-a sunat dealerul (Z&D Prest Const) ca ma asteapta sa iau masinuta, venisera numerele rosii.

Normal ca l-am luat pe un coleg si "zboa(r)a puiuleeeee..." la dealer. M-a asteptat deja cu numerele puse pe masina, mi-a dat cheile pentru inspectie (eu fiind prea bucuros, l-am lasat pe colegul meu sa o purice) si nu au fost probleme. Mi-a dat factura finala, certificatul de provenienta, adeverinta de circulatie provizorie.... si pentru ca mi-era foarte cald... un pahar cu apa rece. :lol:

Bucuria de a avea masinuta s-a estompat cind mi-am adus aminte de taxa de prima inmatriculare... dupa 1 iulie urmand sa platesc cu 200 ron in plus.... DAAAAAAR.... o noua surpriza de la dealer.... AVEAM SI CIV-UL sosit deja, odata cu masina!!!! Atunci n-am mai stat pe ginduri si repede dealerul mi-a facut copii dupa CIV (el realmente a fugit la RAR sa securizeze cartea), dupa buletin, am facut repede fisa de inmatriculare si am zbughit-o la Finante sa platesc "darea". Am avut noroc, nu era nimeni si m-am scapat de o grija, acum a mai ramas doar sa "bag" actele pentru talon si numere definitive. Saptamana viitoare probabil, acum vreau sa ma bucur de masina!!!! Apoi am bagat benzina si am inceput sa o prezint, sa o introduc in lumea buna.

Acuma, primele impresii sunt extraordinare... comoda la condus, suspensiile mi se par foarte ok (am luat niste mici gropite, fara de care nu putem sa traim) si se comporta ok.

O ultima precizare, ieri cind deja masina ajunsese la Deva, i-am facut o inspectie vizuala si am observat o julitura sub spoiler, probabil de la modul in care a fost data jos de pe trailer. I-am spus dealerului constatarea, m-a sunat inapoi si mi-a confirmat ca este julita (cam 4 cm lungime si vreo 1,5 latime) si a spus ca vorbeste cu directorul de firma. M-a sunat azi dimineata si mi-a spus ca dl. Zoli, directorul de la Deva, ma asteapta cind ridic masina sa "povestim", sa rezolvam cumva problema.

Mi-au promis ca in momentul in care va fi service Kia la Deva (care va tine tot de ei) o vor retusa, si pentru ca momentan nu puteau face nimic, mi-au oferit un cadou KIA care contine breloc, suport de notes, pix metalic, ceas de birou, taietor de plicuri, suport de carti de vizita, toate personalizate KIA.

O sa postez si poze (inclusiv cadoul) mai pe seara ca acuma nu le-am descarcat de pe aparatul foto.

Abia astept sa se faca ora 18 sa o scot la plimbare.

webdevst
_webstar_
Posts: 332
Joined: 06 Feb 2008, 10:04
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by webdevst »

Felicitari pentru noua masina! Sa te duca si sa te aduca in siguranta! Drumuri bune!
Image
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey ***

poolshark
ancutz&ionutza
Posts: 103
Joined: 04 Jun 2008, 21:58
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by poolshark »

Sa o stapanesti sanatos si fara probleme milioane de km.
Mare noroc ai avut cu CIV. :D
KIA CEE'D, 1.4 BEST, OIL BLUE
BV 11 GUI

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

chiar am avut noroc cu CIV... acum mai trebuie sa imi vina doar cartea service.... cred :lol:

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

felicitari :P
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

am ajuns la 100 km 8)
pina acum e ok, mai trebuie sa ma obisnuiesc cu ambreiajul, mi-a mai murit azi 1 data motorul dar asta e. avansam....

acuma in week-end merg cu prietena pina la Lugoj, si o sa o simt si la un drum mai lung. o sa revin cu detalii din "excursie". un week-end fain tuturor.
:P

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Fericituleeeee !!!
Bine ca a venit si CIV-ul ...nu ai avut noroc sa platesti noul bir...
Am vazut si pozele e super culoarea deabia astept sa o vad...live :D :P
De doua zile incerc sa postez si imi da eroare, ma scoate de pe forum :shock:
Ce zici cand o punem de o intalnire???...ca acum ai cu ce... :P :P :P
In ultimul timp am discutat cu multe persoane din HD, stiu de forum ...unele sunt aici dar nu posteaza....din cauza unor discutii mai aprinse...

Drum bun si multi,multi km fara incidente si sa te bucuri de masinuta la fel ca in prima zi!!! :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

acum am ajuns de la Lugoj, primul drum mai lung... vreo 200 de km dus-intors. masina s-a comportat ok... viteza de croaziera 90-110... imi place cum sta in curbe, faptul ca e rigida... suspensiile sunt super ok, testate pe un drum nu chiar ok, sistemul audio e bun. per total prima impresie de drum lung... excelenta.

o scot acuma la oras, sa o mai prezint.

P.S. in 13 ani de condus nu am luat nicio amenda, azi cind am intrat in Deva , de pe varianta.... radar... 72 in localitate.... 100 lei in 48 de ore :lol: :lol: :lol:

@Teddy
poate week-endul urmator ne vedem... ne auzim la telefon. mersi de urari.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

De fiecare data cand am trecut pe traseu Deva-Ilia am intalnit radarul...sincer imi pare rau ca l-ai luat :( ...s-ar putea sa ne intalnim mai repede(am ceva treaba in "capitala" saptamana asta)...pana atunci drum bun si prudenta ...cum calci un pic mai tare acceleratia urca vitezometrul...

" Nu mergem prea tare...zburam prea jos!!!"
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Se vede ca ai primit masinuzta...nu mai ai timp sa intrii pe forum...
Azi ma intalnesc cukaserpele sa-i dau sticker-ul :lol:
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

e pe naiba.... :lol: da' am avut de lucru...si noah...seara abia asteptam sa ajung acasa ...un filmuletz ceva...si somn. 8)

ai zis ca ajungi prin deva sapt. asta??? nimic...nimic....


P.S. am ajuns la 350 km..... and counting :arrow: :arrow:

User avatar
geojack75
Posts: 16
Joined: 24 Jun 2008, 16:31
Auto:
Location: Bucuresti

Post by geojack75 »

felicitari. multi km fara incidente
1,4 GSL Start + oglinzi electrice,piele volan etc +proiectoare+altele

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

smotocel wrote:
ai zis ca ajungi prin deva sapt. asta??? nimic...nimic....

Sunt in asteptarea unui telefon...deocamdata astept...
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Gata am primit telef. astazi ne intalnim,trec si pe la Real...ce zici in parcarea de la Real e bine...dupa ora 19 ???
Cand ajung iti dau telefon :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

okas... astept.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”