Buggyba's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

multam, prinde bine negru la cee'd ...mai ales ca ieri am ajuns sa o spal (am fost plecat o saptamana din tara si m-a durut sufletul sa o vad cum arata sub tot praful pus pe ea)
cel mai nasol e s-o tii parcata pe marginea strazii, se umple de praf in max 2 zile...las ca ma mut acum la casa si o sa stea ea frumusel in curte unde o s-o murdareasca cel mult un pipi de catel :lol:
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

Sa'i verifici franele de fiecare data :D nu stii niciodata cand reactioneaza pipi-u de caine cu lichidul de frana si :toimonster:
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

mi-am zgariat un capac pe un pod metalic facut pe masura daciilor :evil: - bine ca a fost doar unul, ce sa mai...cumpar capac, vinde cineva?
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

accident
Last edited by buggyba on 20 Feb 2008, 12:49, edited 1 time in total.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Pe 22.01 am gasit-o lovita in spate in parcare.
Luat dovada pe 23, mers la constatare pe 24(casco Asiban, service Neoserv Ploiesti).
Verdict : inlocuit bara spate, plasticul de sub ea si stopul de ceata, de indreptat haion (indoitura de circa 15 cm sub numar) si suport roata rezerva. Poze n-am facut ca nu-mi place sa-mi vad masina busita.
Abia ieri 19.02 am dus-o in service (a durat 3 sapt sa vina bara, plasticul si stopul de ceata). Promisiunea e ca vineri e gata si sper sa iasa bine (cel putin ca inainte :) ). Revin cu detalii dupa ce o iau.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Ai dus-o la service-ul Neoserv de langa gara? Sa ne spui, te rog, niste impresii despre cum lucreaza.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

chiar acolo, revin cum am zis
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Avem asa :

1. Manopera (demontat/montat bara spate, lampi spate, reparat bara si haion, inlocuit panou spate) 341 ron
2. Vopsit (bara, panou si haion) 1018 ron (din care 600 ron materiale)
3. Piese : panou spate (fara bara, doar plasticul) 866 ron, ghidaj aer (plasticul de sub portbagaj) 155 ron, stop ceata stanga 180 ron.

Total cu TVA 3076 Ron (Mamicuta mea, bine ca am Casco).

Asiban (Casco) nota 10.
Neoserv (service) nota 9,5 - oricum nu avea cum sa iasa ca noua, dar vopseaua era putin scursa, au remediat imediat prin polish; in plus am mai descoperit ca plasticul de deasupra deschizatorii de portbagaj nu e prins bine si maine ma duc inapoi sa-l puna ca lumea - astea-s motivele pentru -0,5. In rest foarte multumit, masina a fost gata cu o zi mai devreme, oamenii foarte amabili, seviabili si priceputi. Recomand Neoserv oricarui prieten.
Cand am timp o sa pun si niste poze.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

se mai schimba putin datele problemei :

ieri ma suna de la Neoserv ca a sosit si bucata de plastic (deflectorul de aer) si sa ma prezint la montaj (eu habar nu aveam ca nu-l montasera initial); ma prezint, azi dimineata si... surpriza... plasticul era montat :lol: :lol: :lol: ; probleme de comunicare :lol:
totusi, cu ocazia ridicarii pe elevator am observat ca lipseau vreo 3 cleme de prindere intre bara si acest plastic; le-au pus baietii, dar nota pentru Neoserv a scazut cu un punct.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Felicitari si cati mai multi fara probleme!
A...vezi ca ai portbagajul deschis. :P
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

merci, merci
portbagajul asa-l tin ca sa am si eu loc in masina pe langa cei 109 caluti :wink:
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

buggyba wrote:mi-am zgariat un capac pe un pod metalic facut pe masura daciilor :evil: - bine ca a fost doar unul, ce sa mai...cumpar capac, vinde cineva?
Multam Manucu, Kiuta mea are din nou capace sanatoase :)!

In poza, in stanga capacul nou si in dreapta capacul vechi.

http://img56.imageshack.us/img56/8648/img0016jm3.jpg
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

de parca as fi uitat de jurnal...facu Black Beauty aproape 10k si se pregateste de voiaj la Viena. Cum se pregateste? Pai avea 2 julituri de la meseriasi care nu se uita pe unde deschid usa sau pe unde ies din parcare...ma rog, si cum Casco expira pe 29.07 am zis sa profit de el (cica apoi va fi fransiza obligatorie 100 de euro).
Asa ca, before...
usa dreapta fata, infundata pe 2-3mm adancime si vreo 5cm lungime deasupra manerului http://img91.imageshack.us/img91/1339/dsc00097zs5.jpg
bara spate, julitura de 10 cm
http://img149.imageshack.us/img149/2032/dsc00098jv0.jpg

si ... after

http://img91.imageshack.us/img91/6869/dsc00106jc8.jpg
http://img149.imageshack.us/img149/417/dsc00104uq0.jpg

Inca un 9+ pt Neoserv Ploiesti si Asiban (Casco). Toata treba a durat cam 4h (+1h stat la Politie pentru dovada) si a costat mai putin de 100 RON.

A, si am pierdut si eu un capacel din-ala de la sinele de portbagaj de schi. Dat comanda, vine in cam 3 saptamanii si costa 10 euro TVA inclus.

In episodul urmator revizia (in August).
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”