Scut motor

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Cam mult, dar la drumurile din Ro cred ca merita.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

L P
Posts: 156
Joined: 22 Sep 2007, 19:05
Auto:
Location: Bucuresti

Scut

Post by L P »

Problema este daca vor fi acceptate de catre service. (Acceptate in garantie )
Vor putea gasi motive de pierdere a garantiei ptr ca nu au fost introduse de fabricant ptr acel tip de motor.
Motive vor gasi destule .:ca nu se face racirea la motor cum trebuie , ca vor introduce tensiuni in caroserie sau nu se va mai deforma corespunzator caroseria in caz de impact ,etc, etc
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, ESP, CLIMATRONIC, 225/45 R17W, Piston Gray, 15.000 km

zappata
Posts: 12
Joined: 30 Nov 2007, 15:11
Auto:

Post by zappata »

Montarea scutului nu va afecta garantia deoarece este fabricat special pentru Kia Ceed, putand fi achizitionat de la dealerii Kia si montat in service-urile Kia.

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Post by Nick3i »

@zappata de unde ai informatia asta ? mai scrie pe undeva treaba asta sau ti-a soptit o pasarica .. ?
Kia Cee'd 1.4 LX BEST Kompass Blue B 75 WEU
Nick's Cee'd

Image

george pro cee'd
International Motors Group Bucureşti
Posts: 11
Joined: 15 Dec 2007, 13:20
Auto:

sal se poate monta scut si la 1,4 best

Post by george pro cee'd »

sal se poate monta scut si la varianta best si celelalte de 1,4 costa 3 milioane sau 300 ron la service IMG

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Re: sal se poate monta scut si la 1,4 best

Post by Rapidel »

GEORGE IMG wrote:sal se poate monta scut si la varianta best si celelalte de 1,4 costa 3 milioane sau 300 ron la service IMG
Am aflat de la unul dintre posesori de cee`d care probabil si-au montat un astfel de scut.Te rog sa ne spui daca trebuie facuta o anumita programare,eu fiind din Ploiesti si n-as vrea sa vin degeaba la IMG.Sunt interesat de acest scut.Poate poti sa oferi cateva date suplimentare:material,acoperire si alte detalii.
Multumesc .

george pro cee'd
International Motors Group Bucureşti
Posts: 11
Joined: 15 Dec 2007, 13:20
Auto:

sal suni luni la service

Post by george pro cee'd »

si intrebi ti se pot da mai multe detalii iar daca nu ai nr de la service ne auzim luni aici pe forum si ti-l voi scrie ok
cu stima

george pro cee'd
International Motors Group Bucureşti
Posts: 11
Joined: 15 Dec 2007, 13:20
Auto:

ok

Post by george pro cee'd »

luni vin cu mai multe detalii

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Ok George, astept datalii.
Numai bine !

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@george pro cee'd Pentru cei care au ianuarie comanda de fabricatie se mai poate adauga la comanda si scut...sau il punem dupa ce ne vin masinile??? :o
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

george pro cee'd
International Motors Group Bucureşti
Posts: 11
Joined: 15 Dec 2007, 13:20
Auto:

sal

Post by george pro cee'd »

poti pune doar dupa ce vine masina si asta la service

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

zappata spunea ceva de scut metalic , userul care si-a pus scut a spus ca e de plastic, identic cu cel de la disel, pana la urma ce scut este disponibil?
Kia Ceed 1.4 Best, Pewter Beige

marius2007
Posts: 62
Joined: 14 Sep 2007, 20:42
Auto:
Location: CRAIOVA

Post by marius2007 »

La service-ul din Craiova s-a spus ca este disponibil scutul de plastic de la motorul pe motorina (se potriveste perfect), pret 350 Ron. Mi s-a spus ca au pe stoc incepind de saptamina viitoare. Problema este ca sunt scumpi, la IMG Bucuresti este 300 Ron. Diferenta ,, ca la olteni"- cit mai mult profit in timp scurt- fraierii (noi) platim.
kia ceed 1,4GS LX MT, piston grey, comanda pe 21.06.2007, sosit pe 26.09.2007.

DJ-10-KFT

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

dar nu mai bine ma duc eu la un tinichigiu pe care-l cunosc de la 6 ani si-mi face un scut frumos si rezistent dintr-o foaie de tabla? ii da frumos gaurele si il prinde in suruburi si ma costa maxim 100 de RON? eventual inainte de-a o duce la revizii mergem, o ridicam pe elevator, scoatem suruburile si scapam si de vorbe.
cum sa dau 350 de RON pe o bucata de plastic si 4 suruburi? io-mi tocesc ceva vreme nervii la munca pentru banii aia. preturile aste n-o sa faca decat sa impinga cat mai multi oameni sa-si rezolve problemele in afara service-ului. mai ales cand o sa apara piese si accesorii la importatori.
daca asa stiu ei sa faca afaceri asta e singura varianta care ne ramane. asta si sa facem o lista frumoasa cu preturile aberante practicate si-o trimitem la kia europa. poate aia n-o sa fie de acord cu ele, fiindca tine de imaginea kia.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

Danicko
Posts: 213
Joined: 15 Nov 2007, 19:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Danicko »

Si eu la 1.4 best am dat comanda de scut de plastic ca la CRDI. celallat mic s-a si spart si oricum dorm pisici la motor cu el. costa aprox 60 E parca fTVA

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”