Bijuteria mea!

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

pretul masinii era 11854 E iar pe factura au trecut 11354 E deci am primit discount 500 Euri...

da in seara asta am cam comis-o, fiind si incepator, am vrut sa o parchez, si am bagat masalier aveam muzica mai tare si nu auzeam motorul, si nu intelegeam de ce nu se misca de pe loc , am dat muzica mai incet...si se auzea un huruit sau un zgomot ciudat la motor, era din cauza ca nu impinsesem maneta de viteze pana in capat...urat se mai auzea m`am si speriat, sper sa nu se mai intampla ca banuiesc ca stric motorul sau cutia de viteze..nu prea le am cu mecanica

m-am interesat de truse de prim ajutor cu extinctor si triungiu..mama ce scumpe sunt si nu mi se pare rezonabil pretul...in realt tot setul era 80 RON iar la diverse peco`uri erau pe bucati si ajungeam mereu peste 100 RON..nebunie mare...si cred ca pe weekendul viitor voi monta si alarma in Bucuresti ori la MIT MOTORS ori la IMG...sa vad acum care are manopera mai ieftina..
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

bobocaty
Posts: 53
Joined: 18 Jan 2009, 20:16
Auto:
Location: Bucuresti-Ploiesti
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by bobocaty »

Felicitari pentru achizitie,sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara probleme,ca eu am facut 8000km si nu am avut nici cea mai mica problema cu frumusetea de masina!Cat despre zgomotul cutiei,ai grija sa nu se mai intample,ca nu cred sa ii faca bine cutiei.Eu unul,prefer sa merg cu muzica mai incet,mai ales in oras unde trebuie sa te obisnuiesti cu aglomeratia si regimul optim de turatii al motorului.Legat de alarma,aproape toata lumea o sa iti recomande IMG,avand experiente mai putin placute cu cei de la MIT.Eu unul nu le-am incercat pana acum si sper nici sa nu calc pe la ei in afara de revizii!
Lizuk:Pro'Ceed-1.4GSL Pewter Beige- Start+Jante 205/55 R16V tip C+Oglinzi electrice+Proiectoare+Cheie pliabila+tetiere active+AC+Volan,schimbator,frana de mana piele+comenzi volan cromate....
PH-14-MIB(Men In Beige)-ODO10.030KM

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

multumesc @bobocaty, am sa caut sa vad care este adresa de la IMG iar pe saptamana viitoare sa le fac o vizita sa-mi montez alarma
sa vedem maine ma asteapta primul meu drum lung de 300 de km vreau sa vad cum e si consumul si cum se comporta masina la drum lung pentru ca prin oras cum m`am plimbat pana acum am o medie de 7,3 l/100km si am 300 de km facuti, sa vad poate scade sau poate creste dar ma indoiesc ca va creste...
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

In sfarsit in Bucuresti, pfiu 300 KM facuti in 4 h pentru un incepator e destul de bine zic eu, avand in vedem ca Onesti - Bucuresti e sosea dreapta aproape, mai exact E85 pentru cine cunoaste, ce pot sa zic, mergeam lin si deodata m-am trezit cu o viteza maricica undeva pe la 140km/h :D din greseala bineinteles :? si bineinteles ca ploaie pe drum de la urziceni..

SI cand am intrat in Bucuresti bineinteles ce poti gasi, o gramada de oameni care nu prea respecta regulile de circulatie, cozi interminabile, dar le-am dobandit pe toate dor deh sunt baiat descurcaret, am atins si prima jumatate de mie de km am facut poza din mers am sa incerc sa o postez nu stiu daca e foarte clara ca a fost cu telefonul facuta...

acum ce ma astept in trafic e sa primesc claxoane foarte multe deoarece ma lamai si am si numar de Bacau, si cu toti stim ca unii bucuresteni urasc moldoveni...eh de ar fi ei rasa pura de bucuresteni..

in final am fost foarte incantat de drum si cat de lin mergea masina si ce bine se simtea in curbe si la depasiri..nici un zgomot..(inca)...

o sa revin cu poza mai tarziu..
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by eugenflorinmanea »

relax ca nici nu o sa iti apara!! Eu am Proceed, un prieten Hatch iar altul SW. A mea e cea mai noua- are 6,000 km; hatch ul are 17,000 iar SW ul vreo 10,000. LA NICI UNA NU A EXISTAT NICI CEA MAI MICA PROBLEMA!!

Asa ca ...enjoy your car si citeste cat mai putin topicul probleme..s-ar putea sa ti se para ca incepi sa auzi zgomote!! (asa am patit eu la Logan :):) )
SAAB 9-5

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by Teddy »

@gguramulta :
Felicitari ptr. masina si sa te bucuri de ea ca`n prima zi :smt023
Drum bun !!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by rebeu »

Felicitari pentru "achizitzie" si milioane de kilometri fara probleme.

Daca tot eshti in "capitala" fa o vizita la "cel mai mare targ de masini din Europa" cum se lauda cei din Vitan. Rezerva-tzi cel putzin doua ore!
Sunt convins ca vei gasi tot ce ai nevoie la pretzuri bune. Nu te repezi sa cumperi, incearca sa te tocmeshti dar nu insista daca nu vrea...
Shi... nu cumpara din primul loc. Da un tur rapid shi abia dupa aceea cumpara.

Hummm... shi odorizant d-ala am shi eu... de peste un an! :)
N-am avut nici-o problema doar ca l-am pus mai jos pe grila aia.

PS. CD playeru' merge impecabil chiar pe piatra cubica. Am shi stick dar am shi culegeri de mp3-uri pe CD.
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by rebeu »

Mi-a expirat timpu'... mai aveam de adaugat... la postu' ala...

Voiam sa adaug ca trebuie sa ai grija sa foloseshti CD-uri de calitate scrise la viteze mici. Shi ... ai grija la praf shi... amprente! Nu se-mpaca de loc cu CD-urile...
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

@Teddy multumesc pentru urari!

@rebeu cand o sa am timp am sa trag o fuga prin vitan sa vad daca sunt accesorii de care am nevoie pentru ca situ ca vor fi si voi avea nevoie de cate ceva nou..


si dupa cum am zis intr-un post mai sus ca am sa pun o poza cu prima jumatate de mie
http://img19.imageshack.us/my.php?image=10032009988.jpg
e cam tremurata deoarece conduceam si eram singur in masina..
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

sunt curios si-a luat cineva covorsash de cauciuc pentru portbagaj ? si daca da cam la ce preturi ajunge..
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by Akbhar »

Tavita gasesti si pe forum - viewtopic.php?f=50&t=1843&start=495. Pretul este in jur de 150Ron.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by scubli »

gguramulta wrote:sunt curios si-a luat cineva covorsash de cauciuc pentru portbagaj ? si daca da cam la ce preturi ajunge..
Eu mi-am luat tavita originala KIA cu inscriptie cee'd pe ea de la KIA Bucuresti, nu e din cauciuc ci din ceva plastic mai moale.

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

scubli wrote:
gguramulta wrote:sunt curios si-a luat cineva covorsash de cauciuc pentru portbagaj ? si daca da cam la ce preturi ajunge..
Eu mi-am luat tavita originala KIA cu inscriptie cee'd pe ea de la KIA Bucuresti, nu e din cauciuc ci din ceva plastic mai moale.
la ce pret? si de la ce dealer ?
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by scubli »

@gguramulta: Daca bine tin minte a fost undeva la 220lei, la cursul euro de atunci. Luata de la Mit Motors Bucuresti.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by Teddy »

@gguramulta :
Si eu tot de la @themircea am luat asa cum ti-a dat colegul Akbhar link-ul :smt023
Poze gasesti si in album la mine :smt023
Bafta si drum bun !!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”