Bijuteria mea!

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by scubli »

@gguramulta: Cea mai simpla chestie poate fi o pietricica intrata in cauciuc. Mie mi se intampla acest lucru foarte des.
Verifica sa vezi daca nu e vreo prietricica.

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by Akbhar »

Piatra prinsa in anvelopa - 99% asta e.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

am inteles..
cand o sa ies afara o sa trag o privire pe la "roate" sa vad cu siguranta trebuie sa fie vro pietricica ...ca e prea noua ca sa se auda zgomote din ea inca..
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

mama ce ma enerveaza astia..am sunat si eu azi dealerul ca sa aflu cand vine cartea de identitate a masinii, ca sa o pot inmatricula, si-mi spune ca nu se stie exact cand va ajunge si sa ma duc la el la bacau pentru a-mi da un set de numere provizorii si inca o luna de circulatie cu numere rosii...

pentru cei care au luat masina in leasing, cam in cat timp va ajuns cartea de identitate a masinii ?

Multumesc,
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

mama de cand n`am mai scris pe aici.... ca sa fac un mic rezumat.... am 3150 km in 2 luni... e binisor zic eu pentru un incepator....
azi 06.05.2009 am inceput al 3 lea set de numere rosii, deoarece dealerul numai trimite cartea de identitate..cred ca sunt singurul de pe acest forum care a patito ca mine...i-am facut notificare prin care sa-mi prezinte cartea de identitate prin intermediul avocatului (care ca avocat s-a nimerit sa fie sora-mea :D) si am primit raspuns ca respectivele carti sunt la o banca nu mi-a dat nume, pentru ca reprezentanta cand a achizitionat masinile de la importator..le-a luat prin credit bancar..si a girat cu cartile de identitate..termenul maxim de livrare fiind 10-15 zile lucratoare...la mine s-au triplat :( ...cum zice prietena mea ... ce poti pentru ca sa faci :)) lumea e plina de neseriosi ..

masina merge incontinuare bine...
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by scubli »

@gguramulta: Numerele rosii sa fie cea mai mare problema ;)

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

eh nu`i bai de numere...ci ma intereseaza respectarea contractului....si este o problema de caz penal, abuz de incredere si inselaciune in conventie. acum am vbit cu avocatul si m`a intrebat ce vreau sa fac...

nu-mi pare rau ca mi-am luat kia ci imi pare rau ca am dat peste niste oameni acolo de unde am cumparat-o care nu sunt demni de incredere, si care te pun pe drumuri si sa dai telefoane......pacat...
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by scubli »

@gguramulta: Sper sa rezolvi cat mai repede problema si iti urez mult noroc. Oricum ai legea de partea ta si sunt sigur ca vei rezolva problema :D

User avatar
blajanm
Posts: 278
Joined: 14 Dec 2008, 20:12
Auto:
Location: Brasov ( exOradea)
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by blajanm »

Salut. Din cate stiu eu cand iei o masina in leasing nu o inmatriculezi pe numele tau, ea este inscrisa pe numele firmei de leasing si tu esti utilizator. Eu cred ca tu astepti cartea masinii degeaba, tie trebuie sa iti vina numerele de inmatriculare definitive prin curier. Masina este proprietatea firmei de leasing si doar la sfarsitul perioadei contractuale masina o sa fie a ta si atunci o sa primesti cartea.
Numai bine si multi km fara probleme.
Cee'd 1.4 Best Pewter Beige
BV-09-BLJ Image
Poze http://picasaweb.google.com/mitza24/Kiu ... arstaDe1Zi#
ODO:45000+
Numarul 43 din MAREA Coloana

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

@blajanm: corect, numai ca in proces voi crea parteneriat cu societatea de leasing contra dealerul kia. eu tot sper sa se rezolve pe cale amiabila..
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

User avatar
blajanm
Posts: 278
Joined: 14 Dec 2008, 20:12
Auto:
Location: Brasov ( exOradea)
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by blajanm »

oooooooooo ai zis de proces si asa m-a luat o durere de cap. Iti urez mult succes sa iti rezolvi problema cat mai repede si sa ne tii la curent cu desfasurarea lui.
Cee'd 1.4 Best Pewter Beige
BV-09-BLJ Image
Poze http://picasaweb.google.com/mitza24/Kiu ... arstaDe1Zi#
ODO:45000+
Numarul 43 din MAREA Coloana

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

gata am reusit sa intru in sfarsit dupa mult timp in posesia cartii de identitate pentru inmatriculare, pana vineri o sa am si eu in sfarsit numere negre :))

Nu stiu daca s-a intamplat la toti dar cu siguranta mie mi s-a intamplat azi...am mers pe caldura cotropitoare din Bucuresti, iar cand am oprit si ma invarteam in jurul masinii ca un titirez ca uitasem ceva...am vazut apa pe jos...si ma uit sub masina si curgea apa...m-am panicat grav :)) deschid capota ma uit nu trag de nimic, vine sefu meu...si imi zice ca e posibil sa fie scurgerea de la aerul codintionat...sa fie condens foarte mare din cauza caldurii..am oprit repede la o reprezentanta KIA si mi-a fost confirmat ca este de la condensul pe care il face aerul conditonat...

asa si daca azi e luni...o zi incepatoare de saptamana am mai patit-o cu inca ceva...sambata mi-am pus un odorizant dinala de carton fara lichid in el...l-am prins de o grila de aer ala din dreapta de langa usa..o sa fac poze....si azi m-am uitat ca mirosea frumos si cand l-am dat la o parte, marginea grilei se facuse cu striatii mari si urate...exact cum ai dat foc la un plastic... cred ca poate fi inlocuita...dar e pacat ca am masina de 2 luni jumate si deja incep problemutzele si nu-mi prea convine...

.....
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Bijuteria mea!

Post by scubli »

@gguramulta: Ma bucur ca ai reusit cu cartea de identitate, acum asteptam o poza cu numere definitive :P
Cu apa ce picura sub masina, stai linistit, e ceva normal sa-ti faca condens AC-ul, iar scurgerea de condens e scoasa undeva sub la masina la toate modele auto dotate cu AC.
Cat tine de odorizantele din carton, am scris acum ceva timp un topic in care am pus si poze cu parasolarul distrus de la un amarat de bradulet parfumat.
Eu, si multe alte persoane, am ajuns la concluzia ca odorizantele in conserva de tabla sunt cele mai bune si cele mai sigure si le recomand cu placere.
Numai bine.

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Bijuteria mea!

Post by singlecrys »

scubli wrote:Eu, si multe alte persoane, am ajuns la concluzia ca odorizantele in conserva de tabla sunt cele mai bune si cele mai sigure si le recomand cu placere.
Sau din alea de carton dar agatate de oglinda... :)
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Bijuteria mea!

Post by gguramulta »

sau eventual aruncate pe jos :)) ca asta am si facut l-am pus pe pres sper ca nu o sa-mi topeasca presul :)) ca ar fi culmea
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”