coltul taticilor

De toate pentru toţi
manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

coltul taticilor

Post by manucu01 »

ieri noaptea am aflat cu ajutorul a catorva teste de sarcina iesite toate pozitive ca, daca ne ajuta dumnezeu, undeva la sfasitul lui septembrie vom avea un bebe . mai urmeaza zilele urmatoare confirmatea de la doctor si...termenul de livrare. din cate am inteles astia micii nu vin cu manual de utilizare in limba romana, asa ca trebuie sa ne punem pe studiat
PS. am avut pana acum noroc sa facem treaba buna din prima, daca nu ma insel se intampla atunci cand pe realitatea tv se anuntau stirile despre incidentul de la otopeni. stiu pt ca era cam tare televizorul ... )
astept sa impartasim aici experienta de a deveni parinti......
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Sa fie intr-un ceas bun si.... asteptare usoara.

Sa fiu primul care va felicita... asa ca FELICITARI!

Ce optionale ii pui?
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

ciprian75

Post by ciprian75 »

Felicitari si multa sanatate mamicii si gagalicii :P

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Post by ionut75 »

Felicitari si ..... asteptare usoara mamicii pana la ... termenul de livrare. =D>
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

multumesc.
@psystem, nu-mi doresc decat sa vine corect echipat in versiunea de baza. aftermarket..ne ocupam mai incolo ;)
intr-adevar..asteptare usoara..de cand m-am inscris pe forumul asta parca tot astept...maina, acum copilul....
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Sa fie sanatos si sa va bucurati de el!
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

in primul rand multa sanatate!!! apoi toate celelalte vin :)
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

felicitari si ai grija de "dealer" in perioada de asteptare, mai ales ca starea acesteia se transmite la "produs".

aveai griji in legatura cu masina?! stai sa vezi acum cu boracul! noi "suntem" in saptamana 15 si "suntem" raciti... mai devreme au fost analize, teste...
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

mpatachia
Posts: 96
Joined: 29 Jul 2007, 15:25
Auto: Kia ceed
Location: Ilfov

Post by mpatachia »

felicitari si multa sanatate!
noi am trecut de perioada asta, avem un bebe de 18 luni, pe perioada sarcinii sotiei nu au fost probleme absolut deloc, aici depinde de la caz la caz, la noi a fost un caz fericit, la 7 luni sotia mergea cu telescaunul in vatra dornei, iar la 9 luni faceam curatenie generala prin casa pt. ca tocmai ne luaseram apartamentul.
dupa aia am avut parte de un bebe model, nu s-a imbolnavit deloc, dormea noaptea dus(nu am stiut ce e noapte nedormita), papa bine, nu a avut probleme cu burtica(deci nu prea ma fost nevoit sa-l plimb nopatea cu masina cum faceau alti cunoscuti).
acum creste si e dornic de a invata cat mai multe lucruri noi.
sper sa aveti parte de un bebe model sa nu va faca probleme si sa va bucurati de toate clipele minunate petrecute cu el.
un sfat prietenesc: nu-l cocolositi deloc, imbracati-l cat mai lejer, plimbati-l foarte mult, noi am fost in concediu la 2 luni in predeal, la 7 luni in viena, la 1 an la mare, vorbiti cu el foarte mult(aici sotia are cel mai important rol ca sta casa cu el).
multa sanatate!
nastere usoara sotiei!
Ceed Best Mars Red

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

...vai mama...cand ma gandesc ca la un moment dat ma va asteapta si pe mine perioada asta prin care treceti voi cu bebeii ... sper sa ma descurc .
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

kyky
Posts: 51
Joined: 09 Nov 2007, 23:34
Auto:
Location: iasi

Post by kyky »

Felicitari si sa fie sanatos. In alta ordine de idei , avind in vedere ca si noi am ridicat roscata de la Klado in aceeasi zi cu tine, sper sa nu se ia si la noi microbul...... :lol:
1,4 best MARS RED
comanda 12 oct 2007
ridicata 20.12.2007

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

bravo frate! ai reusit in viata! cum ai facut? :D imi vine sa plang de bucurie pt tine...cat am asteptat si eu momentul asta...iar acum nevasta-mea e operata la coloana de 2 luni si trebuie sa mai asteptam un pic pana sa ne reluam treaba. Sarutari de maini doamnei! :D

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

multumesc sincer tuturor pentru urari si gandurile bune
@sorinh, spor la asteptat si multa sanatate
@mpatachia, sunteti cu adevarati norocosi si sunt convins ca am sa iti mai cer cate un sfat. si eu sunt de parere ca un copil nu trebuie cocolosit, in schimb e bine sa se comunice foarte mult cu el...vom intra si pe forumuri sa mai prindem experienta.
@bogdan241, nu exista decat varianta ca ne descurcam :))
@kiki, poate ca da, poate ca nu se ia....microbul....important e sa se intample atunci cand e bine sa se intample, iar din punctul acesta de vedere multumesc lui dumnezeu...la mine a iesit treaba din prima PS tu ai luat-o cu o zi inaintea mea...nu am vazut roscate pe acolo, decat blonde;)
@kokolino, va tin pumnii sa isi revina doamna cat mai repede si sunt sigur ca d-zeu are grija de toate..si mai e expresia aia..ca dupa orice deal e o vala, asa ca va tin pumnii si sper sa te vad si pe tine postand cat mai repede..:) PS multumesc si de bulgari, am terminat pe 4 cred:)

:))) facem si aici un tabel asemanator cu cel din semnatura?:)))))
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Felicitari si sa fie intr-un ceas bun.
Am 2 copii, de 17, respectiv 16 ani (vor face varsta prin vara).
Este minunat sa lasi ceva in urma ta, sa te bucuri de ceea ce iti ofera natura, de cei din jurul tau. Este firesc, normal sa faci acest pas.
Din pacate, datorita profesiei, nu am reusit sa-mi vad copii crescand. Acum incerc sa recuperez, dar nu prea mai stau ei pe acasa.
Oricum, este fantastic, minunat sa fii parinte. Tot ce va doriti. Numai bine si drum bun. Sanatate.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crispisu »

:cry: numai coltul taticilor? mamicile ce au?
Felicitari, sa fie intr-un ceas bun! Va doresc sa aveti parte numai de sanatate si noroc si de muuulta, multa rabdare! Noi avem un bebe de 5 luni, asa ca va inteleg perfect! Ca sa fiu sincera, eu am facut 6 teste de sarcina (toate pozitive) si tot nu imi venea sa cred, asa eram de fericita!!!
Va pup si inca o data, numai bine!!!

Post Reply

Return to “Cafenea”