La mare pe 9 august, o caravana mica de Kia :D

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

La mare pe 9 august, o caravana mica de Kia :D

Post by petry_1776 »

Dragilor, in acel week-end eu ma duc la mare. Daca este cineva interesat/a, facem o coloana pana acolo :D
Ce ziceti?

Numai bine,
Petry
Last edited by petry_1776 on 30 Jul 2008, 12:22, edited 1 time in total.

cmg_george

Post by cmg_george »

:( si eu as vrea mai ales ca in Vama este Folk Fest... numai ca vin parintii in concediu si nu stiu cum pot fugi la mare week-end-ul ala :|...

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Si eu am programat o fuga pana la mare pe 9 august, insa as vrea sa ma intorc in aceeasi zi. In ce statiune mergi?
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Eu raman, ma intorc duminica, dar nu m-am decis inca asupra statiunii, ca n-am gasit cazare :) Dar caut... Oricum, nu Mamaia.

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Nu stiu nici eu statiunea momentan, insa probabil Costinesti sau Eforie Nord. Eu ma voi intorce tocmai datorita cazarii care mi se pare extrem de scumpa la mare (nu ca nu as avea sa dau pentru o noapte, insa ma simt jecmanit). Oricum, daca gasesti ceva cazare, poate imi dai si mie un PM cu detalii.

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

nu e mai frumos la munte...la racoare? intr-un loc fara manele si cocalari?
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

@bogdan241 Weekendul asta am fost la munte (Transfagarasn-Bran) si a fot superb, insa as vrea si eu o mare sa fac o baie si atat. Astept concediu din septembrie din Turcia pentru plaja, baie, distractie, etc...

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

In urma unor telefoane inutile am ajuns si eu la concluzia lui @Suzzy, ca nu merita, imi bagau pe gat toate mesele si alte magarii d-astea, asa ca am luat decizia sa merg numai sambata si sa ma si intorc. Duminica mi-o rezerv pt familie.

Mutu
Posts: 30
Joined: 09 Jul 2008, 22:04
Auto:
Location: Bucuresti / Colentina
Contact:

Post by Mutu »

Suzzy wrote:@bogdan241 Weekendul asta am fost la munte (Transfagarasn-Bran) si a fot superb, insa as vrea si eu o mare sa fac o baie si atat. Astept concediu din septembrie din Turcia pentru plaja, baie, distractie, etc...

Bafta!
Cand in septembrie? si unde? :))

@Petry - daca e de o zi, poate te acompaniez si eu... to get a little tan
Kia Pro Ceed 1,4 Best Black
B 01 KPC (nu cred ca are rost sa va spun de la ce vine KPC :D )

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

E de o zi siguuur. Nu merita banditii astia mai mult. Uraaaaa, de-abia astept deja :D

Auziti, dar plecam devreme, da?

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Samabata dimineata (incepand cu 3am) e cam omor spre mare pe ruta clasica, A2. Ori ocoliti pe la bulgari (e drumul mai lung cu vreo 60km) si ajungeti pe litoral ori plecati de vineri seara si petreceti pe plaja pana dimineata, ca sa prindeti ultravioletele. :D

Have fun!
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Akbhar wrote:Samabata dimineata (incepand cu 3am) e cam omor spre mare pe ruta clasica, A2. Ori ocoliti pe la bulgari (e drumul mai lung cu vreo 60km) si ajungeti pe litoral ori plecati de vineri seara si petreceti pe plaja pana dimineata, ca sa prindeti ultravioletele. :D

Have fun!
Nu-i bai, la ce masini avem, o sa zburam printre "omorul" de pe A2 :))

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Cand in septembrie? si unde? :))
In Kusadasi pe 20 Septembrie. Abia astept...

Cat despre carevana de pe 9 august, eu e posibil sa plec din Oltenita pe ruta Oltenita - Calarasi - Autostrada A2 - drumul clasic. In functie de ora pe care o stabiliti de plecare, poate ne intalnim pe autostrada, sau poate hotarati si statiunea unde mergeti.

Bafta si sunt numai ochi si urechi pe subiect :) .
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Mutu
Posts: 30
Joined: 09 Jul 2008, 22:04
Auto:
Location: Bucuresti / Colentina
Contact:

Post by Mutu »

Tare :) Si eu tot in Kusadasi, la Aqua Fantasy, dar pe 1 septembrie am deja prima noapte de cazare acolo. Cum voi pleca cu masina, mai innoptez o zi si la Canakkale(dus) si Istanbul (intoarcere). Si eu abia astept si scuze de offtopic :D

On topic: daca ar fi sa ascultam de sfatul lui Akbhar, poate mergem direct pe litoralul bulgaresc, daca tot stam o zi :D Ne costa 30 lei taxa de pod romani, 5E bugvigneta, 8 taxa pod bulgari. 3E dezinfectia (cred).

Just an idea :D Saptamana viitoare confirm si eu daca vin 100%, indiferent unde.
Kia Pro Ceed 1,4 Best Black
B 01 KPC (nu cred ca are rost sa va spun de la ce vine KPC :D )

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Eu zic Costinesti, fie ce-o fi.
Cati km sunt din Oltenita si cum e traseul? Nu am fost niciodata pe traseul ala dar ar fi o idee :D Bunicul meu sta in Budesti, Aprozi mai exact :D

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”