Huse

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
salmonelu
Posts: 64
Joined: 28 May 2007, 23:56
Auto:

Re: Huse

Post by salmonelu »

sa fiu sincer.. e ceva ce nu mi-a placut la ele, dar nu vreau sa fiu carcotas.. husele nota 10. in schimb.. husele pentru tetiere un minus.. poate si pentru ca vin perfect pe scaune, mi se pare ca pica rau pe tetiere.. mai ales pe cele din fata (am active).. motiv pentru care le-am scos. poate le voi pune alta data... oricum nu deranjeaza nici cu huse si nici fara.
---Mercedes---C220---Rosu---B-22-YMO
+++Kia++Cee'd++ 1.4++ Pewter Beige++B-69-JKU++++++++++++++

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Huse

Post by mortymer »

salmonelu wrote:pana am apucat eu sa raspund au fost altii mai iuti.:)) mersi

NU , nu sunt imitatie din piele. e din cauza culorilor. multi m-au intrebat asta privind masina din exterior, dar dupa ce le-au vazut si-au dat seama din ce sunt. e un material normal dublat cu burete pe interior. aveau si plusate care mi-au placut mai mult ca erau uni, dar mi-a fost frica de felul in care se va comporta plusul la tavaleala. Tetierele active nu se pot scoate intradevar, dar piciorul din dreapta(cum privesti masina din fata), iese daca tragi mai tare... pe probate. celalat picior.. cu scai.
erau mai multe modele.. unele mai kitch, unele mai dragute.. culori diferite.. cred ca vreo 10 modele, dar mie mi-au placut doar 2 pentru masina mea. eu am interiorul bej si negru.
dar la bancheta spate cum ai bagat husele (maerialul) sub butonasele tetierelor si sub cele care actioneaza rabatarea spatarului?... ca pare sa fie tapiterie originala nu huse...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Huse

Post by eugenflorinmanea »

Raspuns primit:
Buna ziua, Va multumesc pentru oferta, dar din pacate preturile sunt peste capacitatea mea financiara. Va pot oferi maxim 100EUR (TVA inclus) pe huse pentru un Proceed (Kia Ceed varainta in 2 usi). Daca puteti sa imi oferiti acest pret, as fi foarte incantat sa ma numar printre clientii Dvs. O zi placuta, Eugen Manea


Buna ziua,
Avand in vedere calitatea produsului comercializat, tehnologia de fabricare dupa tipare digitale si tehnologia laser de taiere a materialului preum si garantia de 5 ani oferita pe acest produs, pretul se reflecta strict in aceste atribute ale produsului. De asemenea dat fiind ca acest accesoriu este original VW-Audi si este fabricat la cele mai inalte standarde din punct de vedere al sigurantei pasagerilor (TUV Prufung Sud pt declansarea airbag-ului), nu poate fi numit o husa datorita preciziei mari de fabricare si datorita aspectului final in urma montajului acest produs fiind mai degraba o tapiterie, pastrand insa aspectul functional de husa.
Va multumim insa pentru parerea sincera si speram ca pe viitor sa apelati la serviciile noastre tinand cont de toate aspectele enumerate mai sus.

Cred ca sunt bune, dar la banii astia...nu imi pot permite :(:(
SAAB 9-5

salmonelu
Posts: 64
Joined: 28 May 2007, 23:56
Auto:

Re: Huse

Post by salmonelu »

mortymer wrote:dar la bancheta spate cum ai bagat husele (maerialul) sub butonasele tetierelor si sub cele care actioneaza rabatarea spatarului?... ca pare sa fie tapiterie originala nu huse...
Husele aveau deja gauri. doar le-am pus peste scaune. nu prea inteleg intrebarea:)
---Mercedes---C220---Rosu---B-22-YMO
+++Kia++Cee'd++ 1.4++ Pewter Beige++B-69-JKU++++++++++++++

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Huse

Post by scubli »

@salmonelu: Incerc eu sa detaliez intrebarea:

La bancheta spate tetierele au un locas unde se prind, aceste locase fiind acoperite cu un inel de plastic. La fel si la suportii centurii si manetele de rabatare a spatarelor. Le-ai demontat pt. a pune husele ? Din cauza ca arata ca si cum ar fi aplicate peste huse, nu husele puse peste ele.

Sper ca am reusit :p

Numai bine.

salmonelu
Posts: 64
Joined: 28 May 2007, 23:56
Auto:

Re: Huse

Post by salmonelu »

aaa.. am inteles.
nu am demontat nimic.husele au intrat pur si simplu. ele sunt decupate. apesi un pic pe tapiteria scunelor si intra sub plasticele alea.
---Mercedes---C220---Rosu---B-22-YMO
+++Kia++Cee'd++ 1.4++ Pewter Beige++B-69-JKU++++++++++++++

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Huse

Post by scubli »

@salmonelu: Foarte buna metoda folosita de producator. Decat sa te apuci de tras de plasticele alea, doar bagi marginea husei sub ele. Lucru facut cu cap astfel incat sa le poata monta oricine cat mai usor si mai rapid.

As vedea si o mica problema aici, marginea ce a intrat sub ele este mai mare de 1cm ? Intreb asta din cauza ca dupa un timp de folosinta s-ar putea sa se intinda materialul si sa iasa de sub plasticele cu pricina.

Numai bine.

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Huse

Post by mortymer »

scubli wrote:@salmonelu: Incerc eu sa detaliez intrebarea:

La bancheta spate tetierele au un locas unde se prind, aceste locase fiind acoperite cu un inel de plastic. La fel si la suportii centurii si manetele de rabatare a spatarelor. Le-ai demontat pt. a pune husele ? Din cauza ca arata ca si cum ar fi aplicate peste huse, nu husele puse peste ele.

Sper ca am reusit :p

Numai bine.
iegzact... si multumesc de raspuns... am intrebat asta pentru ca ale mele de la huse.ro nu prea se nimeresc, nu au gauri pentru tetiere spate si nici aripioarele laterale pentru inelele centurilor spate... si au fost 230 lei... plus ca un snur e prins in cusatura si nu il pot strange(sezutul 2/3) si flutura ca drapelul pe casa poporului... sau chiar sunt io dobitoc ... nu e prima masina si nici primul set de huse pus pe scaune...cred ca strang din dinti si incerc si la huse-auto.ro ... parca 160 iuro +tva pentru 5 locuri... cam scump dar incerc...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

salmonelu
Posts: 64
Joined: 28 May 2007, 23:56
Auto:

Re: Huse

Post by salmonelu »

de ce sa incerci atat cand ti-am zis ca se potrivesc alea de la vitan. poti sa vii sa le vezi oricand . eu stau in tei
---Mercedes---C220---Rosu---B-22-YMO
+++Kia++Cee'd++ 1.4++ Pewter Beige++B-69-JKU++++++++++++++

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Huse

Post by mortymer »

salmonelu wrote:de ce sa incerci atat cand ti-am zis ca se potrivesc alea de la vitan. poti sa vii sa le vezi oricand . eu stau in tei
ai zis ca au culori si combinatii de culori limitate... dar poate gasesc ce vreau... as veni in tei dar e cam departe de mine - titan... in timpul zilei pe unde te gasesc?... io sunt in zona foisorul de foc-mosilor... 10:00-18:00...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

salmonelu
Posts: 64
Joined: 28 May 2007, 23:56
Auto:

Re: Huse

Post by salmonelu »

tot in tei sunt si ziua. 10 modele nu mi se par putine.
---Mercedes---C220---Rosu---B-22-YMO
+++Kia++Cee'd++ 1.4++ Pewter Beige++B-69-JKU++++++++++++++

alexcercel
Moderator
Posts: 189
Joined: 28 Jun 2007, 16:42
Auto:
Location: Vaslui
Contact:

Re: Huse

Post by alexcercel »

Ieri mi-am facut si io husele pt. Cee'd. Sunt facute la comanda si mai multe puteti citi in jurnalul meu.

Un mic preview: Image
Cee'd LX Best 1.4 Machine Silver :: B-70-YIM
>> Jurnalul bordului meu :D <<
Minisite Design

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Huse

Post by scubli »

@alexcercel: Arata foarte bine. Sa le folosesti sanatos.
Apropo, din ce material sunt facute ? :)

alexcercel
Moderator
Posts: 189
Joined: 28 Jun 2007, 16:42
Auto:
Location: Vaslui
Contact:

Re: Huse

Post by alexcercel »

Sunt din imitatie de piele si un material textil de tapiterii auto. Partea din mijloc, cea din material textil este facuta asa pt. a evita fenomenul de fierbite/inghetat vara/iarna specific pielii si imitatiei.
Cee'd LX Best 1.4 Machine Silver :: B-70-YIM
>> Jurnalul bordului meu :D <<
Minisite Design

ASCENT
Posts: 29
Joined: 04 Nov 2008, 23:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Huse

Post by ASCENT »

MosNicolae wrote:Salut, Ascent ! Spune-mi, te rog, cum se comporta husele dupa ce le-ai folosit. Ca intotdeauna se fac poze cu ele noi dar apoi nu stim cum se comporta in timp. Eu am avut huse doar la dacie si erau naspa: se strangeau, se sifonau... trebuia sa le aranjez tot timpul. Spune-mi daca pe bancheta din spate este husa fractionata (fara fermoar) si pretul la care ai ajuns. Multumesc.
acum am revenit pe forum dupa o paiuza de ceva timp. husele se comporta exemplar. le am de 9 luni si arata ca in ziua in care le-am montat. Precizez ca nu am de gand sa le spal mai des de un an de zile. Deci e o investitie buna pentru care nu imi pare rau.
KIA Cee'd 1.4 GSL Best Cassa White
----------------------------------------
B 95 GKA
-----------

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”