KIT DE TUNING XR

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
User avatar
Mogg
Tatic
Posts: 91
Joined: 02 Aug 2008, 01:30
Auto: Kia Ceed SW 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re:

Post by Mogg »

Arnold12 wrote:Buna treaba ai facut @adimot :D
Ma bate gindul sa imi fac cadou jumatatea din fata a kitului asta. :D
Cred ca o bara fata de pro-Ceed cu tot cu faruri de ceata arata mai bine decat bara fata din kitul de tuning
Kia Cee'd SW Best Machine Silver 2008

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by Arnold12 »

Mai studiem problema ca nu arde niciunde :)
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by Ogy »

Vai cum o sa arate masinile astea cu noile kituri de pe acel site ...super tare!
Deabea astept sa le vad in realitate pe strazi.

RazvanO
Posts: 67
Joined: 01 Sep 2008, 15:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by RazvanO »

800 ron pt o grila frumoasa cum e cea de xR nu e chiar exorbitant. Eu zic ca are un raport bun pret/look.
Daca exista / va exista si pt pro-ceed cred ca se va afla pe lista de cumparaturi ;)

Cat despre kituri de tuning nu recomand nimanui fibra. Un kit de fibra iti da mari batai de cap ( chiar foarte mari ), orice lovitura = spartura, orice lovitura mai serioasa = piesa rupta si reparatia se face in fibra, nu iese intotdeuna bine, timp pierdut, etc.
Cea mai practica solutie este kitul de plastic. Este flexibil si sta mult mai bine pe masina decat fibra, care are dezavantajul ca si lucreaza in timp.
Masinuta sorei aici -> ProCeed 1.4 City so so SO_RED still to be pimped :)
DE VANZARE (Super Oferta) GTC pimped by IRMSCHER - detalii aici: viewtopic.php?f=50&t=5925
Respecta partenerii de trafic!

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by mr_wizard »

RazvanO wrote:800 ron pt o grila frumoasa cum e cea de xR nu e chiar exorbitant. Eu zic ca are un raport bun pret/look.
...si eu am primit-o cadou. Multumiri d-lui director Cristi Popa, de la ERSTE Pitesti =D>
Ma bate gandul la un eleron si un spoiler spate XR...de ceva timp. Cam atat la capitolul aspect :P
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by scubli »

@mr_wizard: Si eu ma gandesc sa achizitionez un eleron, cel din catalogul de accesorii.
Stii ceva detalii despre el ? Eu cred ca este doar un aplice de plastic pt. ca eleronul standard de pe masina este continuarea hayonului, adica tabla, asa ca nu se poate inlocui ci doar aplica ceva peste el.

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Re: KIT DE TUNING XR

Post by adimot »

@ scubli eleronul este din material plastic, pentru montare se gaureste tabla in 4 locuri, chitul de montare e prevazut cu un ghidaj de hartie pentru centrarea orificiilor ce trebuie date in tabla, suruburi, capacele din plastic pentru scobiturile din eleron in care se monteaza suruburile, banda adeziva 3M si alte maruntisuri.
Al meu e la vopsit, impreuna cu spoilerul Xr de la bara din spate. :D
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by mr_wizard »

@adimot:
Abia astept sa vad poze cu "lucrarea" :)
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Re: KIT DE TUNING XR

Post by adimot »

Grila fata mi-am montat-o singur, o :drink: pentru scubli dar din pacate acum vine fara mentiunile xR.
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by scubli »

@adimot: Multumesc pt. raspuns, sunt foarte curios si cum arata pus si am sa vreau daca se poate si ceva detalii in legatura cu costul vopsitului si montajului. La ce dealer KIA iti faci toate aceste modficari ?

Pacat ca grila xR nu mai vine cu inscriptia, arata bine acea mica inscriptie xR pe grila.

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Re: KIT DE TUNING XR

Post by adimot »

@ scubli Dupa cum am scris pe alt post, accesoriile le-am cumparat din Ungaria (daca socotesc benzina pe ruta Satu Mare Budapesta si retur plus taxa de autostrada in Ungaria) tot am iesit in castig cu 700 ron fata de preturile din Romania. Am vorbit telefonic cu cei de la Autodox Baia Mare si mi-au cerut 500RON fara TVA pentru vopsit si montat. Asta mai presupunea inca 2 drumuri de la SM la BM pt. lasat accesorile la vopsit si al doilea pentru montat. Asa ca am gasit in SM o vopsitorie si ies la 400 RON cu vopsit si montat. Oricum nu are ce sa afecteze garantia la masina. Daca cauti in topicul destinat jurnalelor de bord o sa vezi ca @joko si-a montat singur eleronul care l-a costat 700 RON si i-a venit gata vopsit la SF. Gheorge de la reprezentanta din Constanta. In jurnalul de bord are si poze cu el montat.
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by scubli »

@adimot: Arata superb montat pe masina, acum dupa ce am vazut pozele lui Joco mai am un motiv sa-l comand cat mai repede si sa-l montez :D

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Re: KIT DE TUNING XR

Post by adimot »

Azi s-au montata accesoriile:
Image Image Image Image Image Image Image
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by Akbhar »

Arata super bine. Sper sa o putem admira si live la intalnirea de la Cheia.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIT DE TUNING XR

Post by scubli »

@adimot: Superb arata masina, pot sa zic ca mie chiar ciuda :p
Abia astept sa trec prin Satu Mare sa o vad in realitate. Cel tarziu dupa 25 sept. voi trece prin Satu Mare, pana atunci sa le "porti" sanatos si numai bine.

Acum poti sa arunci un post si aici: viewtopic.php?f=35&t=2970&p=70276&e=70276 cand ai timp =D>

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”