Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Sambata am achitat diferenta de plata. Termenul de livrare scris pe factura este 25 noiembrie. Sper ca totusi sa vina ceva mai devreme.

Dealerul imi lasa un gust din ce in ce mai amar: nu imi da deloc impresia ca s-ar implica in procesul de vanzare al masinii. Pur si simplu ia banii degeaba. Covorasele costa la ei 40 RON (no-name-uri ordinare cred), numerele + RCA o luna 150RON. RCA-ul il sar, pentru ca oricum o sa il inchei o data cu Casco. Mai mi-a zis ca alarma nu poate fi montata in alt service decat Kia (manopera 200Ron) . Oh really? :x Abia astept sa citesc carnetul de garantie sa vad ce scrie in el referitor la faza asta.

Brrr... ce frig e.... Imi pare rau ca Sidulica o sa isi faca rodajul iarna, dar asta e. :( (da, deja l-am botezat. It is a boy!) 35 days to go.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

aless, bine ai venit! Unde ai dat comanda si ce termen de livrare ai?
Kia Cee'd 1,4 GSL LX BEST Pewter Beige (Comanda 06.10 - SIAB)
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... P0GSEU-LCw

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

aless, cat despre descoperire, eu spun ca abia cand vom ajunge in posesia masinii o vom descoperi cu adevarat! deocamdata, trebuie sa avem nerabdarea de a citi ce spun actualii posesori!
Kia Cee'd 1,4 GSL LX BEST Pewter Beige (Comanda 06.10 - SIAB)
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... P0GSEU-LCw

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Post by GeorgeC »

de la Timisoara tot nu am primit seria !!!!
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Parca e intr-un banc cu evrei :evil: la dealer cind suni sa intrebi de masina ei iti raspund tot cu o intrebare si intrebarea este ai platit? :P

Concluzia este, pt a primi un raspuns cind iti vine masina trebuie sa le intre lor in cont citeva sute de milioane.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Nici concluzia ta nu este buna!!! Eu implinesc miercuri 4 saptamani de cand le-am trimis banii in cont si tot nimic :evil:
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Concluzia este buna pt ca mie imi spune sa platesc ca sa imi spuna unde e masina.

Tie care ai platit iti raspunde ca e la pitesti sau pe drum sau ce mai inventeaza ei. :lol:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Exact asa!!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

jarbo
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2007, 10:59
Auto:
Location: Bucuresti

Post by jarbo »

Am achitat si eu diferenta de plata astazi. Am mai aflat cateva lucruri despre masina:

- masina are alocata o serie dar este NOT READY. Dealerul mi-a aratat o lista cu masini din august (probabil comandate la el) din care la 2 scria Zilina si la restul, printre care si a mea NOT READY. Asta ar insemna ca inca sunt in procesul de fabricatie sau inca nici nu au inceput fabricarea. Odata ce este trecut Zilina in dreptul lor urmeaza transportul.

- pentru cei din Bucuresti: daca masina figureaza ca fiind platita integral in momentul transportului atunci ea vine direct la Bucuresti, daca nu atunci mai face o tura si prin Pitesti. Deci o intarziere de inca o saptamana cel putin. De aia m-am grabit sa platesc.

- am intrebat de programul de asistenta rutiera si mi s-a spus ca functioneaza deja. Am intrebat daca se da un card la livrare si nu prea era sigur despre ce card intreb eu, dar in principiu cand ai o problema, suni la ei si vin si te tracteaza pana la cel mai apropiat service.

Omul nu mi-a facut promisiuni clare cu termenul de livrare, a zis ca nu poate stii cu siguranta in cat timp vine masina dupa ce e fabricata, dar acum se pare transportul este mai rapid.

Per ansamblu eu sunt multumit pana acum de relatia cu dealerul. Mai mult de atat nu putea sa imi spuna, ca nu stia nici el.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Poate vrei sa zici sfirsitul lui noiembrie in cel mai fericit caz.
Eu nu inteleg cum vine treba asta cu plateste tu masina integral ca o sa vezi masina cindva dar nu stiu cind. :(
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Boss
Posts: 39
Joined: 07 Jul 2007, 13:53
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Boss »

in sfarsit,am reusit sa parasesc si io aceasta lista =D>

oare sunt ultimul? :twisted:
1.4 Base Mars Red + stuff (jante aliaj 205/R16,scaun sofer reglabil,cotiera,volan piele, proiectoare ceata,cheie pliabila cu telecomanda)

tudorel
Posts: 25
Joined: 25 Jun 2007, 21:47
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by tudorel »

Nu esti ultimul, eu inca astept...
KIA cee'd 1.6 DSL HP (115cp) MT EX CLASSIC Piston Gray
Optionale: ESP, AA7, UVG, HYD, PRI, FHS, AMR, ECM, SRF, LUN, LFB, ASC, MAT, EFM, CDC, ESC, FEK, ALC, TAW, PWD, FAC, LPK-P, BWS

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

e din cauza de optionale, inca nu au deslusit corect ce inseamna codurile :)
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

Johnny27

Post by Johnny27 »

La cate optionale sunt acolo, o sa astepte mai mult decat dupa un Bugatti Veiron :lol: :lol: :lol:

aless
Posts: 61
Joined: 16 Oct 2007, 11:28
Auto:
Location: Ploiesti

Post by aless »

Comanda am dat-o la dealerul din Ploiesti.
Termenul de livrare este estimat la 90 de zile.
KIA Cee'd 1,4 GSL LX BEST - PISTON GREY

Post Reply

Return to “Generalităţi”