Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by trutzydany »

@baloo : merci de incurajari !!!
Acum ma tot enerveaza traba asta cu jurnalul si albumul foto!!!
Deabia reusisem sa fac sa apara si la mine jurnalul de bord cand am incercat si cu albumul ce crezi ,surpriza nu mai apare nimic !!! :x
nui nimic mai incer si perseverez pana reusesc !!! :D
Legat de masinuta sunt super incantat de ia pacat ca nu am avut timp sa merg cu ia pentru ca am lucrat in fiecare zi si la munca nu-mi prea vine sa o iau deoarece nu am unde sa o las parcata ,lucrez pe calea victoriei si singura varianta ar fi sa o las in prcarea de la sala palatului dar, acolo cativa colegi au gasit masinile sterse sau lovite asa ca o sa incerc cand o sa fiu liber !!!
Ma simt in ia ca si cum as conduce un autobuz,ador asta de mic mi-m dorit o masina mare si spatioasa . Motorul nu se aude de aceea merg u geamul deschis !!! :P
Stiu e de rasul curcilor dar asta e ,nu i-mi este rusine sa pun si celor din jur cand e ceva funny legat de mie ,pentru ca rad si eu !!!! :D
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by trutzydany »

:P Gata am nimerit-o si cu jurnalul de bord si cu albumul foto!!! :D
Nu stiu cum dar sunt fericit!!!
Perseverenta= succes deplin :P
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

baloo
Posts: 92
Joined: 02 Oct 2007, 14:37
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by baloo »

Nu stiu de ce zici ca nu se vede albumul ca amandoua se vad ok in semnatura :)) cat despre parcari asa e decat sa o lasi pe nu stiu unde mai bine acasa ...eu lucrez in baneasa si e destul de greu si aici cu parcarea dar prefer sa vin mai devreme la munca si sa gasesc loc decat sa vin fara masina ....cat despre lovit sau zgariat a mea a patit-o la 2 sapt de cand am luat-o si asta pe la Sf.Vineri cat a stat o juma de ora parcata :( o lovitura mica dar zdravana pana la tabla :(
Kia Cee'd 1.4 SW Start culoare Piston Grey- jante tip C, AC, tetiere active,scrumiera,ESP,consola DLX,cheie briceag,scaune incalzite,pachet piele,proiectoare,pachet electric,USB,lampa lectura
B-18-DAJ
ALBUM FOTO:http://picasaweb.google.ro/jilavudan/Shrekuletzul
ODO 61200KM :)

Acum si cu GPL :)
Up and running
Consum 9%

kaspersky
Posts: 58
Joined: 09 May 2008, 21:12
Auto:
Location: Timisoara

Post by kaspersky »

Am fost azi la dealer si a zis ca miine sau poimiine o sa ajunga, vine direct la Timisoara, deci probabil n-a fost in lotul care a ajuns la Pitesti. Astept cu interes caci dupa tonul cu care a zis-o mi se parea cam nesigur :roll: A primit CIV-ul cineva? Mie mi-a spus ca va face tot posibilul sa ajunga si ala saptamina viitoare.

unikt
Posts: 16
Joined: 30 Jul 2008, 12:40
Auto:
Location: bacau

Post by unikt »

Salutare tuturor.
Tocmai m-am inscris pe forum dupa 6 luni de citit (acest forum). Am comandat un ceed hb 1,4 beste si eu tot pe 19 iunie in bacau la vasile huluba. Inca astept seria, si evident masina. Momentan imi ocup timpul cu bancile (obtinerea creditului pt rectul de bani).
In caz ca e cineva din BC care primeste seria il rog sa ma anunte.
KIA cee'd 1.4 best, pewter beige, 2008 ODO 15000

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

destrug wrote:Pentru cei care au montat alarma in alta parte si nu aveti hartie la mana de la dealer nu va vad bine!
Aoleu...pai poate ar fi bine sa consulti un oftalmolog. :lol:

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

ThaKid
Posts: 7
Joined: 30 Jul 2008, 11:59
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Alo? Mey,mai suna telefonu' ala? :))

Post by ThaKid »

Salutare voua,fericiti posesori sau viitori posesori de KID-uri.Astept in fibrilatii telefonul ala,care se lasa asteptat...Crek ajung sa dau in paranoia daca mai dureaza mult.Masina e "rezervata" pe 24.06 la IMG,plata s-a facut in 15.07 prin credit auto...Acuma astept clipa aia "din clipa-n clipa" :( As fi curios daca mai e cineva care sa fi comandat din lotul acela (cu dotari standard) si are termen de livrare la sf. lunii Iulie...dak au inceput sa primeasca deja masinutza.Cu respect...si stima....si rabdare :lol:
Cum ar fi daca n-ar fi cum e??? Cee'd SW 1.4 Oil Blue 4400 Km in doua luni... B 90 WLN

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Alo? Mey,mai suna telefonu' ala? :))

Post by rexpopuli »

@ThaKid

sa fii tu, fratele meu, cel oropsit? nu pierde speranta, amigo!
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

trutzydany
Posts: 117
Joined: 09 Jul 2008, 22:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by trutzydany »

rabdare fratele nostru!!
si eu am avut aceleasi simtome ca si tine si am trecut prin aceleasi strari de "turbare",dar nu rezolvi nimic!
incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva sa uiti de masinuta chiar daca e aproape imposibil !!!
:)
Kia Cee'd 1.4 GSL Best SW 109 CP Piston Grey
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2716
asfrsf
Album foto http://picasaweb.google.com/danielgarto ... iaCeeDSW02

ThaKid
Posts: 7
Joined: 30 Jul 2008, 11:59
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ThaKid »

Cel mai naspa e sa nu stii cand ajunge masina la tine...sa zaci si sa tot astepti.Ma rog,pana la urma vine EA. :? :shock:
Cum ar fi daca n-ar fi cum e??? Cee'd SW 1.4 Oil Blue 4400 Km in doua luni... B 90 WLN

LUYgescu
Posts: 3
Joined: 07 Jun 2008, 13:23
Auto:
Location: Ploiesti

Post by LUYgescu »

Salut !

Este prima mea aparitie pe acest forum asa ca tin sa va salut si sa va urez multi km lipsiti de evenimente neplacute!

Vreau sa intreb daca mai este cineva din ploiesti care a comandat kia ceed sw best in luna mai..intreb asta pentru ca eu am comandat masina pe 22 mai, am primit seriile de la masina pe 7 iulie, insa masina nu a venit pana acum..
dealerul da din umeri, cei de la kia motors din bucuresti la fel...nu stiu ce sa fac?! sa incep sa ma ingrijorez sau nu?!

numai de bine...
Kia SW Best 1.4

kaspersky
Posts: 58
Joined: 09 May 2008, 21:12
Auto:
Location: Timisoara

Post by kaspersky »

la naiba si cu dealerii astia, nici azi n-am primit nici o veste de la ei desi cica trebuia sa ajunga. miine dimineata le bag o vizita PDT_Armataz_53

kaspersky
Posts: 58
Joined: 09 May 2008, 21:12
Auto:
Location: Timisoara

Post by kaspersky »

mda, masina era azi la amiaza in arad si le aduceau la TM, luni merg dupa ea :)

kaspersky
Posts: 58
Joined: 09 May 2008, 21:12
Auto:
Location: Timisoara

Post by kaspersky »

Esteeeeeee! Mi-au adus masina mai repede, azi la 17:00 am ridicat-o! Am si facut un drum de test pina la Arad :D

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

@kaspersky
Felicitari!!!
Am mai scris eu pe forum ca traseul este Pitesti-Deva-Arad-Timisoara cu autotrenul si pana nu se ocupa toate locurile nu pleaca transportul.
Te asteptam la jurnal :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Locked

Return to “Generalităţi”