Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu m'ar mira sa nu iasa decat f timid pe interval ... :roll:
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Johnny27

Post by Johnny27 »

Se vede cine este nerabdator :P :lol: ...Restul asteptam si ne tocam neuronii pe aici :shock:

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

A corespondat cineva cu dealer-ul pe mail? Adica raspund la mailuri? Sau le sterg instant ?
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

silvihno
Posts: 14
Joined: 23 Sep 2007, 14:52
Auto:
Location: rm. valcea

Post by silvihno »

este nevoie sa achiti masina integral pentru a pleca din zilina sau vine in tara si o achiti la ridicare :?:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue / Rainbow blue, cotiera, proiectoare, scaune cu sup. lombar, jante tip A, cheie 3 butoane
Comanda - 23.08, seria - 15.10, achitata integral - 06.11, livrare - mai tarziu

Johnny27

Post by Johnny27 »

Da...Mie cei de la IMG, mi-au raspuns de fiecare data.Asa ca in aceasta privinta sunt oameni cu bun simt.

cornel300
Posts: 48
Joined: 29 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Braila

Post by cornel300 »

Duminica,din discutiile cu dealerul din Galati,am inteles ca jumatate din cee'd-urile care sunt asteptate aici,au sosit deja la Pitesti.Sper sa fie si a mea printre ele.Si mai sper ca dealerul sa nu ma fi aburit,ca sa scape de mine,sau sa nu stie pe ce lume se afla,cum am vazut ca sunt altii,din discutiile voastre.Si.....MAI SPER.....intr-o saptamina,cel tirziu,sa intru in posesia semintei,cu toate ca visez un telefon de la acesta saptamina asta.Dar,stiti voi vorba aia cu speratul!..............
kia cee'd 1,4 Best,culoare Piston Gray-in asteptare -noiembrie

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Iti dai seama ca nici eu nu sunt atat de naiv sa cred ca se vor simti, cum de altfel ar fi normal s-o faca !!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

cris_oradea
Posts: 22
Joined: 16 Jul 2007, 16:10
Auto:
Location: oradea

Post by cris_oradea »

Domnilor, dati-mi voie sa ma prezint: sunt proaspatul posesor al unei noi minciuni de tip AUTO-FORTE ORADEA. Acum vin de la imbecilii de la A-F, care bineinteles ca "regreta" intarzierea de 13 zile provocata, bineinteles ca sunt deosebit de afectati de aceasta problema.....si care m-au asigurat ca maine seara imi voi ridica masinuta din curte de la ei. Sunt foarte curios......
Am deja peste 9200 de km cu masina, si in afara de problemele cu comenzile de pe volan.... e ok.... neagra si cu grila XR!

mihai.ciornei
Posts: 114
Joined: 11 Jul 2007, 21:12
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Post by mihai.ciornei »

cel mai probabil ca se vor duce ei cu platforma lor dupa masina
*****
Cee'd 1.4 BEST Piston grey
this is it: http://mishmages.blogspot.com/2007/11/my-ceed.html
*****

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

In mod normal, dar ce mai e normal, ar trebui ca maine 06/11 sa pot sa mi-o ridic si eu. Bafta cris !!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

alexneo wrote:"Predare masinii utilizatorului se va face in termen de 90 zile din momentul intrarii banilor in contul importatorului"

Ce sa inteleg de aici ? vad ca nu mentioneaza zile lucratoare. si la care bani se
refera ? la avans sau la plata integrala ?
90 de zile de 29 februarie. ... Cum adica lucratoare sau nu? Scrie zile simplu deci se numara toate (inclusiv Sambata, Duminica, 1Dec, 1 Mai, 23 Aug etc) Sincer, dealerul cred ca incearca sa te abureasca pentru ca ii e lene sa dea putin din coate ca sa livreze masina.

Du-te la el hotarat si spune-i sa iti dea masina de schimb pana vine a ta. E vorba de o suma mare de bani pe care ai dat-o si nu cred ca vrei sa faci acte de caritate. Plus ca o reclamatie scrisa si inregistrata la OPC si eventual o plangere la importator e binevenita.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

alexneo
Posts: 17
Joined: 05 Nov 2007, 19:13
Auto:
Location: Bacau
Contact:

Post by alexneo »

diacos wrote:In mod normal, dar ce mai e normal, ar trebui ca maine 06/11 sa pot sa mi-o ridic si eu. Bafta cris !!!
Azi e 6/11, hurry up.
Cee'd 1,4 GSL Best, Pewter Beige BC-05-CGD

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Cred ca mai bine spuneai wake-up, la cate zile am m-am incurcat in ele. Pentru azi no chance !!! Maine 07/11 fac 4 luni de la comanda !!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

cris_oradea
Posts: 22
Joined: 16 Jul 2007, 16:10
Auto:
Location: oradea

Post by cris_oradea »

Eu diacos in data de 12 voi face 4 luni de la comanda. Am vorbit cu cei de la OPC la telefon. La primul contact (chiar primul din viata mea cu OPC-ul) pareau ca niste rechini: repede repede sa ii taxeze pe cei de la Kia.... desi nu am dat nume, deci nu stiau despre ce dealer de masini vorbesc. In fine, maine la 8:30 sunt la ei, cu copii dupa facturi, proforma, etc, si in momentul in care am iesit de la la OPC, avocatul m-a rugat sa o sun, si sa ne intalnim pt ca sa vedem ce si cum. Prin urmare, daca pana maine seara nu-mi aduce masinuta, joi dimineata voi fi cu OPC-ul, avocatul si presa pe capul lor. Bineinteles maine dupa discutiile cu OPC-ul si avocata, voi sti cum sa programez intalnirea si cu presa. Vorba ceea, ce mai am de pierdut. Si inca un amanunt, care se adreseaza mai mult celor din vestul tarii: daca dealerii si-au batut joc de voi, puteti linistiti sa va faceti service-ul in Ungaria. Eu l-am intrebat pe dealer, mi-a spus ca bineinteles ca se poate, iar eu i-am spus ca bineinteles ca asa voi face, ultimul meu contact cu Auto-Forte Oradea se va produce in clipa in care voi pleca din fata magazinului lui.
Diacos......nici asa nu am fost inca in Moldova..... la vara bem o bere pe undeva prin Piatra... si ca doi bossi ce suntem, ne vom admira masinile de pe terasa!
Am deja peste 9200 de km cu masina, si in afara de problemele cu comenzile de pe volan.... e ok.... neagra si cu grila XR!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

In mod normal masina o achiti dupa ce vine seria, plata integrala neconditionand trimiterea masinii in tara. Insa daca nu e platita integral, e posibil ca livrarea catre dealer sa fie amanata ... insa asta nu e regula ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Generalităţi”