Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by cmihai »

ai cumva si covorase pt opel zafira
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

laurentiu17 - Ma bucur ca-ti place tavita si iti multumesc ca esti clientul meu.
Cat despre huse, stai un pic sa se calmeze apele cu presurile si voi posta toate informatiile necesare: poze, detalii despre materiale si formularul de selectie pentru conformatia interioara.

RZW - Va multumesc ca ati cumparat de la mine si ma bucur ca sunteti multumit!
O rugaminte pe care insista producatorul vis-a-vis de bandouri: asa cum ati citit si in instructiuni - grija mare la spalarea si degresarea suprafetei pe care vor fi lipite. Asta este operatiunea esentiala pentru durabilitatea in timp a bandourilor.

cmihai - Da, exista Zafira B cu 5 sau 7 locuri. 5 locuri - 115 ron ; 7 locuri - 127 ron. N-am pe stoc, dar daca doresti si-mi spui de care-i, pot sa comand si vor ajunge in 7-10 zile.
Daca este Zafira A - va dura cam 3 saptamani ca-i de la alta fabrica.
Tavita pentru portbagaj nu doresti? Am pe stoc, si daca iei si tavita pot sa platesc eu integral livrarea. :D Crede-ma: te vei felicita ca ai luat-o!

Multumesc,
Mircea
0720.699655, 0256/275273
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by helici_florin »

salut mircea.

intai palavrageala, apoi comanda

tin sa mentionez ca am citit cam jumatate din topic (acu pt prima oara, pana acu nu m-a interesat). am mai auzit de tine si din alte parti (nu doar de pe clubkia). esti ok. imi place cum te porti cu potentialii clienti si cum iti vinzi marfa. ai nota 10 de la mine.

asa ... acum, avand in vedere ca am inceput sa mai car si alte chestii ... as vrea o tavita pentru portbagaj la un ceed CU SPATIU DEPOZITARE sub podea la portbagaj. Deci ... NU de aia cum au majoritatea (standard) fara acel compartiment deasupra rotii de rezerva.

Bandouri deocamdata nu ma tenteaza, pt ca nu imi place sa schimb prea mult aspectul exterior al masinii, desi am deja 2-3 ciupituri in vopsea destul de mari de la vecinii de parcare neatenti (de la portiere)

Deci comanda ferma: tavita portbagaj pt ceed hatchback, cu tavita de depozitare sub podea portbagaj. Am sa iti dau acum si un pm cu adresa nr tel si astea. Sper ca mai e reducerea cu transportul gratuit.

LATER EDIT : Mai astept 2-3 zile ca sa mai vb cu cativa posesori de ceed din iasi, poate mai vrea careva tavita ca sa comandam mai multe o data
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

helici_florin - Iti multumesc pentru parerea despre mine si iti multumesc pentru comanda!
Am pe stoc tavita pentru modelul tau.
Stau cuminte pana ma anunti tu ce / cat / unde sa trimit... :D
Presuri de cauciuc pentru interior, nu vrei?

Multumesc,
Mircea
0720.699655, 0256/275273
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by helici_florin »

nope, nu imi sunt necesare. am si mochete originale, si presuri cauciuc luate de prin metro parca, si se potrivesc relativ bine (acopera 90% din spatiile necesare). deci nu are rost sa mai dau inca 100 si ceva de lei pe covoare cauciuc (mai ales ca nu stau nici f bine cu finantele). Tavita e un moft (de genul mi s-a pus pata).

mai astept 1-2 zile sa mai vb cu cateva persoane din iasi care au masina (vectra c [an 2002], astra clasic hatch [an 2001]) ca poate vor si ei.

bafta, te anunt mai acusica (maine poimaine) de o comanda concreta :D
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

vasile
Posts: 11
Joined: 14 May 2008, 10:16
Auto:
Location: Mures

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by vasile »

as dori si eu covorase pt Kia Sportage, ai datele mele am comadat mai demult o tavita si a fost perfecta pt masina mea
Sportage GSL 4X4 Style
comanda: 12.05.08
seria: 10.06.08
masina: 24.06.08

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by florin-adrian »

Mircea, au sosit covorasele, astazi ma duc sa le ridic. de abia astept sa vad cum vin.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Akbhar »

Da, arata fain. Groase, moi si nemirositoare. :D Mai dureaza cateva zile pana le montez pe masina. Par sa se potriveasca bine. Multumesc.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Riky »

Salut Mircea.Sunt Mihai(Craiova) azi primi comanda de la tine..se potrivesc de minune presurile..sunt foarte multumit si par de calitate...

Pt viitorii cumparatori,vreau sa va zic ca Mircea este un om deosebit si chiar stie sa se poarte cu un client si nu numai!Tot respectul pentru tine,Mircea!Am ramas surprins placut..recomand cu incredere...zCand o sa fac rost de bani o sa comand tavita pt portbagaj...Multumesc mult!Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar se vede ca Timisoara e mult mai aproape de Vest!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by florin-adrian »

Multumesc si eu pentru presuri. Sunt multumit de ele.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

helici_florin - OK! Iti stau la dispozitie oricand te decizi.

Vasile - Multumesc ca apelezi din nou la mine! Te sun mai tarziu si azi pleaca spre tine.

Akbhar , Florin_adrian, Riky - Va multumesc tuturor ca ati cumparat de la mine si ma bucur ca va plac presurile. Va stau la dispozitie si pe mai departe.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
cata_ceed
Posts: 108
Joined: 23 Aug 2008, 11:32
Auto: Kia Ceed
Location: Undeva in Romania

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by cata_ceed »

Multumesc themircea am primit comanda cu tavita de portbagaj .. a sosit asa de repede prin fan curier. o zi doar ... ai fost rapid cu comanda.Imi place tavita vine la fix in protabaju meu o sa ii fac si niste poze mai incolo.
Posesor de Kia Ceed

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

cata_ceed - Iti multumesc pentru mesaj si pentru ca esti clientul meu.
Ma bucur ca-ti place tavita!
Cat despre livrarea in 24 de ore, cam asa ar fi normal, ca doar d-aia platesc curierat rapid. Din pacate, la noi, notiunea de "rapid" capata sensuri largi in interpretarea firmelor de curierat... :twisted: :lol:

Iti stau la dispozitie si pe mai departe!
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by serdimi »

Te salut Mircea
As dori sa comand tavita de portbagaj pentru Pro_Cee'd si bandourile de colt fata,spate(cod F-101 si F-102,parca).As vrea ceva detalii despre livrare,dupa care datele pe PM.
PS:parere personala;bandourile laterale de Pro Cee_d ar arata mai bine,daca ar urmari pliul de pe portiere.Crezi ca poti face rost de asa ceva?
Cu stima SD
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite pentru portbagaj, bandouri, alte accesorii

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

serdimi - Ai spatiu de depozitare suplimentar sub mocheta din portbagaj? Sunt doua modele de tavite in functie de aceasta dotare.
Bandourile de colt nu trebuie sa le iei neaparat combinate. Poti lua si toate 4 lungi sau toate 4 scurte - cum doresti.
Daca iei si tavita si bandouri ai inca 8 ron reducere la fiecare. Ai vazut in semnatura de altfel.
Nu prea inteleg ce detalii despre livrare... :lol: Ai transportul gratuit prin curier rapid, asa cum scrie peste tot pe forum...
Poate n-am inteles eu ce intrebai de fapt. Daca mai doresti alte informatii despre livrare / curier etc - te rog suna-ma ca-i feed-back-ul mai rapid.

Da, in legatura cu forma - ai dreptate. Daca te uiti pe link-ul asta
http://www.flickr.com/photos/25835939@N02 - vezi cum sunt la Hyundai i30. Asa ar fi fost fain si la Pro.

Multumesc,
Mircea
Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
www.rimimg.ro/autoshop 0720.699655 ; 0256/ 275273 ( L-V orele 8-18, S... uneori 9-14)

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”