Tavite portbagaj, presuri auto, covorase, bandouri

Forum rules
1. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
2. Offtopicul este interzis

Pentru orice detalii contactaţi Echipa Tehnică
gabz
wiiiiiii
Posts: 269
Joined: 12 Nov 2007, 00:47
Auto:
Location: Craiova

Post by gabz »

themircea are dreptate: sunt un pic diferite tavitele: cele de pe auto-accesorii.ro sunt mai dure, mia "plasticoase". cele pe care le vinde el sunt l afel ca cele originale, au marginile un pic mia moi, sunt mia "cauciucoase", se muleaza mai bine pe conturul masinii. eu am tavita luata de pe site-ul mentionat mai sus. este ok, dar daca pui ceva mai mare si apasa marginile, isi revine mai greu dup-aia. in plus, tavita s-a frecat un pic de plasticul masinii si acum arata cam urat zona respectiva cand dau jos tavita :(
_____________
1.4 GSL Best- Kompass Blue-nici un optional, ca doar am primit-o in 2 saptamani :p

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@themircea - poate daca ai timp ne pui o poza cu tavita pt SW si haci.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

laurentiu_proto2000
Posts: 173
Joined: 24 May 2007, 11:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by laurentiu_proto2000 »

mircea,astept acum si bandourile laterale sper sa vina mai repede.
KIa Ceed 1.4 GSL Best Machine Silver B-88-CLP >21000km

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

gabz - Asta inteleg eu prin Fair Play si onestitate! Sunt realmente impresionat =D> si iti multumesc!
Desi nu ai cumparat de la mine, pentru ca la momentul respectiv nu aveam pe stoc (daca mai tine eu bine minte) ai remarcabila verticalitate de a analiza si compara "la rece", fara partizanat sau emotii.
Hei! Poate ca, totusi, tara asta mai are o sansa!

In ceea ce priveste urmele de pe plasticul masinii si de pe tapiteria portbagajului - nu-ti fa griji - nu prea vei da jos tavita, cred... :lol:

Arnold12 - Mi-e teama ca prea multe informatii nu-ti va putea da poza cu tavita ne-pusa in portbagaj. Sunt ambalate in folie si, daca le desfac vor fi probleme la transport. Pe de alta parte, daca fac poza cu tot cu folie - varza! - nu se vede nimic... Oricum, crede-ma - se potrivesc perfect, ca doar pentru modelele respective au fost facute, nu?
In plus, cum spuneam mai sus - nu cumperi mita-n sac! Nu-ti plac - imi dai cu ele-n cap! Am vandut multe si SW si HB, dar poze... pas... Scuze!

Laurentiu_proto- bandourile sunt pe teava... Te anunt cand aduc primul lot!

Multumesc, tuturor!
Mircea

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Daca a cumparat cineva de la @themircea il rog sa puna o poza cu tavita

Mersi :)
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Pun eu daca ajung diseara acasa pe lumina. :cry:

Nu e mare lucru de vazut: se potriveste ok, am reusit sa fixez si triunghiul reflectorizant peste marginea ei. Materialul e flexibil, un plastic cauciucat ( a fost trimisa prin curier stransa sul) care nu ramane deformat. Peticul aderent din mijloc e util. Am facut o proba cu trusa medicala care nu s-a deplasat de pe el in timpul mersului prin oras.

In prima zi in care am luat-o i-am facut si un test involuntar, punga cu ridichii ude din piata era gaurita si s-a scurs apa in tavita. Pot spune ca m-am sincronizat destul de bine cu achizitia. :D
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

expeditor
Posts: 160
Joined: 30 Dec 2007, 15:47
Auto:
Location: iasi
Contact:

Post by expeditor »

Am achizitionat tavitaza .Super multumit de ea, in conditiile in care eu car...multe, inclusiv apa! :D
Recomand.
PS Cred ca am fost primul cumparator de tavitza pentru SW.
kia ceed sw 1.6 crdi hp + optionale,Pewter Beige.Merge!
http://picasaweb.google.com/ghe2ghe2000/Dolly
B-80-ABW

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

Akbhar wrote:Materialul e flexibil, un plastic cauciucat ( a fost trimisa prin curier stransa sul) care nu ramane deformat.
Acelasi lucru pot spune si eu.
Iata si pozele cu o mica intarziere

ImageImage

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Expeditor - Da, cred ca a fost prima SW pe care am vandut-o (inceputul lui martie, nu?) -de atunci se pare ca s-au inmultit si pe sosele si in comenzile mele...
Multumesc ca ai cumparat de la mine si multumesc pentru recomandare! Daca poti, pui te rog si vreo poza?

c_ciprian - Normal ca este flexibila - toate sunt, indiferent de producator. Altfel nu ar putea fi scoase / introduse in portbagaj...

In poze seamana cu ce vand eu :wink: , dar exact cum va spuneam mai devreme despre cartofi - abia dupa ce-i curatam vedem diferentele dintre ei.
In cazul acesta, sa vedem comportamentul la temperaturi inalte si joase, sa vedem rezistenta la uzura, eventualele defecte de material care apar in timp, calitatea materialului etc.

Gabz - mi se pare mie, sau ai avut ocazia sa le compari live? Dupa ceea ce spuneai mai sus, asa am inteles.
Eu le-am pus una langa alta:
Dupa cum probabil stiti, ce a cumparat Ciprian sunt unguresti.
La inceputul anului am fost in Ungaria si am cumparat o tavita din asta. La ei exista si fara materialul anti-alunecare din mijloc si cu acesta.
In paranteza fie spus, cele cu anti-slip le iei de acolo mai scump decat le vand eu aici pe astea nemtesti.
Nu spun ca sunt proaste - in Ungaria nu se fac, in general, lucruri proaste, dar am observat (cum zice si Gabz) diferente notabile in material, finisarea de detaliu si probabil exista si alte chestii care nu se vad din prima.

Banuiesc ca nu de prost a dat neamtul doi ani garantie....

O discutie pe aceeasi tema, dar departe de modul elegant in care tratati voi problema, am avut-o in urma cu cateva luni pe un alt forum (scuze...) cu cineva din Bucuresti care spunea ca in Vitan se gasesc pentru Logan, (chinezesti - fie vorba intre noi - probabil multi le-ati si vazut), si sunt exact la fel ca acestea si costa doar 70 RON.
Fara a se deranja sa inteleaga ca (scuze cacofonia) calitatea costa, ma facea troaca de porci in niste termeni de-a dreptul cenzurabili...

Avem marele avantaj ca putem alege dupa preferinte, pret, calitate etc.
Sa folosim acest avantaj!

Multumesc,
Mircea

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

eu as dori presuti care sa se potriveasca la fix....chiar daca nu scrie Cee'd pe ele....numai sa vina ca si cele originale....daca poti comercializa si asa ceva,te rog spune-mi si mie cat m-ar costa afacerea....si app...sa stiiti ca Gabz este un tip de nota 10.

(Gabi,cand mai mergem la beharca :D ? )
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@themircea - deci calitate germana, garantie 2 ani dar factura dai?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

laurentiu_proto2000
Posts: 173
Joined: 24 May 2007, 11:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by laurentiu_proto2000 »

da si factura
KIa Ceed 1.4 GSL Best Machine Silver B-88-CLP >21000km

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

themircea wrote:Dupa cum probabil stiti, ce a cumparat Ciprian sunt unguresti.
La inceputul anului am fost in Ungaria si am cumparat o tavita din asta. La ei exista si fara materialul anti-alunecare din mijloc si cu acesta.
In paranteza fie spus, cele cu anti-slip le iei de acolo mai scump decat le vand eu aici pe astea nemtesti.
Da, sunt unguresti, am dat mai putin pe ele decat ce vinzi tu si au materialul anti-alunecare, dupa cum se vede in poza.

Rimi Timisoara
Posts: 315
Joined: 03 Feb 2008, 11:55
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Post by Rimi Timisoara »

Salut!

Riky - Presurile sunt din ce in mai aproape... Va anunt cand voi aduce prima tura - anyway, va fi cam peste 1-1.5 luni... Scuze!
Despre Gabz - de acord - vorbeam serios in ceea ce scriam mai sus.

Arnold12 - raspunsurile sunt: da, da si da ... :P In plus, pastrez numele cumparatorului, masina si data la care a cumparat (pentru o identificare usoara).

Da, vis a vis de garantie: zicea neamtu' ca nu poate da garantie 3 ani pentru ca ar intra la bunuri de folosinta indelungata si nu stiu ce s-ar schimba in toate autorizarile sau contabilitatea lor, sau asa ceva... N-am prea inteles... Asa ca ma multumesc cu 2 ani... :wink:
Pentru a evita discutii sau intrebari "haioase", cred ca este evident ca garantia se refera la conditii de utilizare normala, nu daca incarci o betoniera si o tarai de colo-colo prin portbagaj... :twisted:

ciprian - da, stiu... Fix asta am scris si eu...

Multumesc tuturor!

Mircea

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Revin cu intarziere:
Image Image

Image Image

Image
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Post Reply

Return to “Oferte speciale pentru membri”