revenire ... need help

Inclusiv campaniile de rechemări
olimat
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2008, 10:12
Auto:
Location: Craiova
Contact:

revenire ... need help

Post by olimat »

Am mai scris un topic cu aceeasi intrebare dar nu stiu de ce moderatorul a "binevoit" sa-l stearga.

Dupa cum spuneam: (am incercat fara rezultat) ce trebuie sa fac ca la revizie sa nu mi se impuna consumabilele din service... Am incercat sa le explic ca ma duc si cumpar de pe piata de la alte magazine aceleasi consumabile (filtru, ulei, etc.) si nici nu au vrut sa auda de asa ceva... mi-au spus ca nu au incredere in produsele de pe piata... ideea este ca platesc la dublu aceste produse la ei. Ex> prima revizie m-a costat 750 ron... pe cand la altii am vazut ca au platit intre 350-500 ron. Totusi este o diferenta... nu?
Am fost sfatuit sa ma duc la alt service... dar nu am nimic in zona (Craiova) in afara de OZ Maraton.


Am nevoie de sfaturi cum sa procedez cu ei.

Va multumesc
Kia Cee'D, 1,4 GSL MT Best, Hike Green

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: revenire ... need help

Post by chubby »

@olimat daca ai fi citit ca au fost probleme ai fi vazut ca s-au pierdut toate postarile incepand cu data de 21 iulie.

cat despre problema ta: ce ai vazut pe forum cu revizii de 300-350 RON, au fost in perioada cu reduceri, eu am platit de exemplu la prima revizie 580 RON fara reducere, cu totul cumparat de la ei, mi s-a parut o suma decenta, totusi ai uitat sa mentionezi, a cata revizie e.

inca o data comentariul asta nu-si avea rostul "nu stiu de ce moderatorul a "binevoit" sa-l stearga."
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: revenire ... need help

Post by RLK »

Si eu tot 580 am dat la revizie la IMG, fara reducere.. acum in iulie.

Iar comentariul nu dovedeste decat ca se propaga o idee gresita asupra moderatorilor/adminilor acestui forum.
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

olimat
Posts: 6
Joined: 05 Aug 2008, 10:12
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: revenire ... need help

Post by olimat »

Imi cer scuze si am sa incerc sa sterg comentariul... chiar nu am stiut ca s-a pierdut baza de date...

A fost prima revizie si mi s-a aplicat o reducere de 10% fiind membru clubkia... deci totusi 580 este rezonabil dar 750 nu prea este...
Kia Cee'D, 1,4 GSL MT Best, Hike Green

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”