Pret revizii....

Inclusiv campaniile de rechemări
Kellz

Re: Pret revizii....

Post by Kellz »

@ costelo

pai si de ce asa ieftin ?

ma uitam la postul asta nu cu mult inainte:
ady85btz wrote:Facut azi prima revizie la IMG,iar preturile ar fi cam asa:
*Filtru ulei --- 32,64 ron
*Filtru aer --- 97,87 ron
*Filtru polen--146,32 ron
*Ulei SynPower 5w30 Valvoline 3,2 litri --- 181,11 ron
*Manopera --- 109,67 ron
Total 567,60 ron la care se adauga reducerea de 15% rezultand un total de 482,46 ron(un pret super) !!!
Am ajuns la 8.15 la 8.30 a intrat in atelier si am ridicat-o la 13; pe langa revizia propriu zisa am mai cerut un reglaj frana de mana,echilibrat capota si un polish la bara fata,si-am primit si un set de suporti de numar :lol: .Recomand cu incredere IMG-ul,un service excelent!

pe el l-a costat 482.46 roni cu tot cu reducere iar la tine a fost cu 1 mil mai putin.

din acest motiv te voi ruga sa postezi o copie dupa deviz (adica preturile pt fiecare piesa in parte, nu poza dupa el)
chiar sunt curios de ce asa mare diferenta


edit: cat despre filtrul de aer schimbat eu nu am nimic impotriva. filtrul de aer e plamanul masinii si merita schimbat si el la an ca masina sa fie ok.
am vazut ce era in filtrul de polen asa ca nu m-ar mira ca si cel de aer si fie la fel.

hunteru
Posts: 7
Joined: 12 Mar 2008, 20:13
Auto:

revizie 15000 CEE'D

Post by hunteru »

SALUTARE,

IMI POATE SPUNE CINEVA DIN TIMISOARA SAU DIN ZONA UNDE SI-A FACUT REVIZIA SI CAM CAT A COSTAT??

MERSI

scosmin
Killed In Action
Posts: 371
Joined: 20 Jul 2007, 22:04
Auto:
Location: Focsani/Iasi
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by scosmin »

Salut,
N-am mai fost de mult timp pe aici. Imi spune cineva ce-i cu reducerea de 15%? Cine are parte de ea/ in ce conditii se acorda?
Multumesc! :)
Kia Cee'd 1.6 CRDi LX BEST PewterBeige(TM) C:19.07.07, S:03.10.07, L:20.10.07. T3h album
Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-LINE MT CanyonSilver(TM) C: 30.06.2017 L:09.09.2017

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Pret revizii....

Post by singlecrys »

Reducerea se aplica pentru toate masinile, pentru manopera si piese de schimb, la toti dealerii din Reteaua KIA Romauto, pana la 30 iunie....Informatii mai multe poti gasi la: http://www.kia.ro/!
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by rayman »

Revizia 3 la 1.4 GSL:
37300 KM (da, stiu, prea devreme :) dar am patit la fel ca inainte de revizia 2, trebuie sa plec din tara si risc sa ma prinda pe drum.
Schimbat filtre aer, ulei, bujii.

Total: 580 RON cu tot cu reducerea de 15 percente, la IMG in Jilava. M-au tratat ok, multumit.
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

Andrei86
Posts: 58
Joined: 03 Apr 2008, 10:33
Auto:

Re: Pret revizii....

Post by Andrei86 »

Buna ziua tuturor, nu am mai fost de mult pe forum dar m-am gandit ca nu ar strica sa zic detalii despre revizia la 30000 de km, asadar ieri (28.04.2009)la ora 9:00 sun la MitMotors aviatorilor cer o programare miercuri (pe 29.04) dar nu imi conveanea ora si atunci intreb daca nu se poate chiar pe data de 28 si m-a programat al ora 14:30, ajung la ora 14:00 anunt ca am venit si spre norocul meu cel care era programat la ora 14:00 nu a venit asa ca m-a luat pe mine direct, seful de servici si baiatul care a lucrat extrem de amabili, revizia a durat aprox 1 ora (filtru ulei, aer, polen, schimbat ulei, verificat placute frana - au spus ca sigur 45.000 km ma tin - reglat frana de mna - tinea foarte sus acuma e ok - si cam atat) sunt multumit am dat 622.2 Ron masina merge bine!
Numai bine tuturor si cat mai multi km fara incidente!
Ciao

Gunneru
Posts: 59
Joined: 10 Apr 2009, 00:17
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by Gunneru »

Am facut azi a 2-a revizie la 30.000 la Willy&Co in Cluj. Sunt cam dezamagit de ce s-a intamplat. Am ajuns cu masina la 8:30, au bagat-o in hala si nu m-au lasat sa asist la revizie. La ora 9:15 au scos masina si a fost gata revizia. Am mers la receptie si acolo o doamna ma intreaba:"Stiti ca aveti 15% reducere?", i-am raspuns ca stiu de promotite si imi completeaza hartiile. Imi da sa semnez devizul si surpriza.... cost total de 720 RON cu tot cu reducere si cu tot cu TVA. Am inceput sa o iau la intrebari pe d-na de acolo..." De ce la prima revizie a fost 580 ROn fara nici o reducere si acum e 720 cu reducere?" Imi zice cu nonsalanta ca ea nu stie si nu poate sa ma lamureasca cu ce nu stie, ca probabil s-au modificat preturile la piese si ca or bagat un alt tip de ulei mai scump ca asa le impune nu stiu cine.M-am legat apoi si de durata reviziei. Mi-a trecut in deviz 3,5 ore si cand am intrebat de ce ca doar a durat 45 min, imi raspunde ca asa au ei norma la o revizie simpla si ca asa au la toate masinile la care fac revizia. Si eventual daca vreau, ma pot tine si 3,5 ore. Pe deviz imi apareau piesele cica cu tot cu reducere, deci o sa va scriu preturile, dar astea sunt cu reducerea de 15%.N-am avut ce face si ma si grabeam sa plec la Gherla asa ca am lasat-o balta, dar oricum nu mi-au placut cum procedeaza (hotie pe fata). Am cerut cutiile de la filtrele noi care le-au pus ca ma gandeam sa caut pe net sa vad niste preturi sa stiu macar cu cat am luat teapa. Pentru urmatoarea revizie cred ca am sa ma informez si daca ies mai ieftin poate merg in alt oras sa fac revizia(in caz ca merita).
Sa va dau si coduri si preturi la piese:
ULEI 5W30 ULTRA-3L- 237 (sa fie oare asa special incat sa fie aproape 80 ron/litru?)
FILTRU ULEI (2630035503-intr-o cutie rosie de KIA MOTORS) - 28.9
FILTRU AER (JFAK21-intr-o cutie albastra JAPANPARTS cu eticheta de la BARDI AUTO s.r.l. bucuresti) - 113.90
FILTRU A/C (J1340308 intr-o cutie negru cu margini rosii NIPPARTS) - 83.30
LICHID FRANA - 63.75 (nu stiu de care ii, dar mi se pare destul de scump)
MANOPERA 3,5 ORE (65RON/ORA) - 193.37 (cu reducere 15%)

TOTAL REVIZIE = 720.22 RON
B-84-VXG----KIA SW pewter beige 1,4 benzina, varianta BEST din 19.04.2008
98.000km
http://picasaweb.google.com/gunneru25

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5235
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Pret revizii....

Post by Nesta3 »

salutare....revizie si la proceedul meu(12000km)...scor:500 roni ...despre preturi cam atat:ulei-160roni,si manopera 110roni :shock: ..cred k are un salariu mecanicu ala:))...in fine, asteptam 20000km...pana atunci ....vroooooooooooooooooooooooooooooooom
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

nicolesco
membru geamgiu
Posts: 32
Joined: 29 Apr 2009, 23:53
Auto:

Re: Pret revizii....

Post by nicolesco »

unde ai facut revizia?
ionik's husband

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5235
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Pret revizii....

Post by Nesta3 »

bucuresti, mai precis la iesirea spre jilava k akolo au mutat sediul, inainte era pe la piata progresul..
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by virusvex »

bai sa-mi f una ce hoti. Si mi-e mi s-a intamplat ceva asemenator cu timpul de lucru dar la mine a fost 1.2 ore trecute in loc de cele 45 de minute in care a fost facuta revizia.Nice nu?
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by scubli »

@virusvex: Nu e neaparat hotie. Te-ai uitat cati mecanici lucrau la masina ta ? Doi mecanici care lucreaza 30 minute la o masina se taxeaza ca unul ce a lucrat o ora, adica cam acelasi lucru. ;)
Daca la tine au lucrat 2 mecanici timp de 45 minute si te-au taxat cu 1.2 ore e foarte bine, te-au taxat mai putin ;) sau poate unul din ei a lucrat mai putin si adunat timpul de lucru a fost 1.2 ore.
Numai bine.

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by virusvex »

neah.la noi la ENA in galati se vede tot . A lucrat unul singur care a controlato pana si de paduchi , pe care bineinteles in cunosteam pentru ca taicamiu m-a trimis la el si deasemenea trebuia sa ii dau si lui partea . Oricum, nu poti nega ca in Romania nu e hotie , asta e logic si clar inca 5 ani de acum inainte
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by scubli »

@virusvex: Nasol asa... Nu am zis ca in Romania nu e hotie, stiu ca e :lol: Eram doar curios de cateva detalii:)

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Pret revizii....

Post by virusvex »

daca vreti fac si o copie la scanner a facturii :)) sa vedeti exact unde sunt aplicate discounturile
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”