Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Inclusiv campanii de rechemări.
radurobertino
Posts: 93
Joined: 08 Jul 2016, 19:23
Auto: Kia Sportage

Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by radurobertino »

Salut.Trebuie sa fac revizia de 30000 la Sportage-ul meu 1,6 gdi.Prima revizie am facut-o la Timisoara,dar mi s-au părut cam superficiali cei de acolo.As vrea sa încerc la Craiova sau Arad,fiind cele mai aproape de mine in afara de Timisoara.Dealerul din Arad are o vechime de vreo 10 ani,cei din Craiova doar un an,sau ceva de genul.Va rog pe cei care ați efectuat revizii la cele doua service-uri,sa va spuneti părerea sinceră .Multumesc!


Sent from my iPad using Tapatalk

User avatar
megaptera
Posts: 418
Joined: 22 Oct 2014, 09:19
Auto: Pro Cee'd 1.4 GSL
Location: Craiova
Contact:

Re: Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by megaptera »

Salut,
Sunt din Craiova si am fost la ei o singura data pentru schimbarea discurilor de frana [la un pro ceed]
Sunt tineri, au atelierul curat, eu am fost multumit de ei.
Am stat langa ei si au facut asa cum am vrut eu.
Da, eu i-as recomanda.

Sergiucid
Posts: 504
Joined: 29 Nov 2017, 10:37
Auto: Sportage 1.6 T-GDI
Location: Timisoara

Re: Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by Sergiucid »

Daca poti merge la Arad, iti recomand cu caldura, si pentru vanzari si pentru service :) ...Timisoara, no way, nu sunt in stare nici sa reduca presiunea in roti inainte de a ti-o preda...Timisoara e service multimarca...Aradu e doar Kia (si Isuzu). De Craiova nu stiu nimic.
Sportage 1.6 T-GDI 4X2 6MT Style+
Focus MK2 1.6 TDCI 90CP

User avatar
cocos1969
Posts: 182
Joined: 06 Dec 2016, 17:10
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI Style+opt
Location: Lugoj
Contact:

Re: Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by cocos1969 »

Eu sunt din Lugoj, din Arad am luat si masina si in primavara am facut prima revizie, sunt super ok. Trebuie sa suni la ei si sa-ti faci programare.
Poti sa-l suni pe Cristian Bungau este un tip super ok, numarul lui este 0752035050, el este director de vanzari.

cmusat2000
Posts: 208
Joined: 15 Aug 2014, 23:42
Auto: Sportage 2.0 GDI AT Classic

Re: Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by cmusat2000 »

Salutare,

ARAD all the way...eu sunt din TM, masina am luat-o de la Arad, servisare exclusiv la Arad, nu am nici cel mai mic repros, baietii de acolo super friendly si dedicati in ceea ce fac.
La TM nu exista reprezentanta Kia, cel mult punct de vanzare Kia, am avut si cu ei treaba la un schimb de pneuri si inlocuit luneta sparta de vreun minoritar in parcare....deci nu-mi ajunge o zi sa povestesc ce prost a mers totul....asa ca toate drumurile duc la Luk Motors :D

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by Flavyus »

Cu presiunea stati linistiti, si in Italia tot asa s-a livrat masina cu peste 3 in anvelope. A venit omul cu ea pana in Romania si nu stia de ce topaie masina.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


radurobertino
Posts: 93
Joined: 08 Jul 2016, 19:23
Auto: Kia Sportage

Re: Păreri Service Kia Arad sau Kia Craiova

Post by radurobertino »

Salut.Va multumesc tuturor pentru răspunsuri.Am hotărât sa merg la Arad,deoarece a intervenit o deplasare la Timisoara miercuri,așa ca împușc doi iepuri.Am vorbit la Luk Motors,inițial au zis ca de-abia joia viitoare au timp,dupa care au zis ca vor face o fereastra miercuri pentru mine.Vedem ce va fi,probabil pe viitor o sa le dau o șansa si celor din Craiova.


Sent from my iPad using Tapatalk

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”