www.club_ceed.ro

Subiecte care nu ţin de un numit model

Doriti sa ne inscriem pe clubul cee'd?

Da
17
25%
Nu
50
75%
 
Total votes: 67

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

www.club_ceed.ro

Post by bobu05 »

Salut. Ce este cu aces nou site? Este creat de Kia ? De ce ? care este scopul ? Eu cred ca discutiile importante sunt pe acest site, iar acela a fost creat pentru a distrage atentia de la topicurile de aici? Ne bagam sau nu? Propun un vot.
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Club_ceed.ro este de fapt o afacere. Scopul este cu totul altul decat al acestui forum, iar adminul nu are nici o treaba cu etica. O sa iti dau mai multe detalii maine!
Bahtalo!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Post by bobu05 »

Este creat de kia sau de altcineva? Am vazut ca e marca inregistrata kia. Care e situatia?
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

jarbo
Posts: 99
Joined: 19 Aug 2007, 10:59
Auto:
Location: Bucuresti

Post by jarbo »

Amuzant e ca s-a inregistrat adminul lor ca user pe acest forum si m-a spamuit (probabil si pe altii) cu un PM sa intru pe noul forum, dar probabil fiind obsedat de clubkia a gresit numele: in loc de clubceed (numele lor) mi-a scris sa intru tot pe clubkia.ro. Apoi a intrat in disperare si a postat mai multe mesaje cu adresa lor. Nu stiu de cine apartine forumul ala, dar mi se pare ca nu ii duce prea mult mintea, daca au procedat asa.

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Care ar fi problema daca forumul ala ar fi o afacere?

4Tuning.ro e mega afacere si userii n-au nici o neplacere.

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Post by bobu05 »

Daca e forumul lor va fi directionat spre acoperirea problemelor aparute si nu spre cunoasterea lor si aflarea solutiilor. Hm, parerea mea.
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Pe forumul ala sunt 10 mesaje din care 4 sunt ale administratorului.
Avem un club Kia (unde cele mai multe posturi sunt la cee'd) si nu vad de ce ne mai trebuie un club kia cee'd.
Deci daca adminul de pe forumul ala vrea sa intre in club kia este binevenit sa devina membru la clubkia.ro.
Personal nu doresc sa ma inscriu pe acel forum. Ganditi-va ce mana cereasca ar fi pentru administrator sa castige cei 475 de membri ai forumului clubkia.ro
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

GOvidiu wrote:... nu vad de ce ne mai trebuie un club kia cee'd.
1.Nu poti sti cand te vei simti nemultumit de forum sau de vreun admin/mod si n-o sa ai varianta;
2. Daca exista clubopel si clubcorsa sau clubc4 de ce sa nu fie si clubceed sau clubrio?

Probabil unii dintre voi stiti ceva ce eu nu stiu despre clubceed. Altfel nu-mi explic reticenta. Daca se va dovedi un fiasco vom afla in timp. Un lucru e sigur: forumul va creste cu sau fara noi, odata cu cifra vanzarilor Ceed-ului.
Si daca se colaboreaza cu corsa si c4 e culmea sa nu se colaboreze cu ceed.
Dau si o bila neagra clubceed-ului: culorile alea dinamoviste. :D

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

problema nu este ca in cazul clubcorsa si clubopel.
problema este ca ei au facut acel forum si in loc sa discute direct cu adminii de pe clubkia referitor la o colaborare, au trimis direct PMuri catre useri.

adica au ales metoda "josnica". in plus, aici suntem foarte multi useri care activam inca din mai-iunie, si stim o gramada de chestii despre cee'd (de la comanda pana la exploatare).

in plus, avem liberatea de a aborda orice subiecte (pana la proba contrarie nu cred ca va fi la fel pe celalalt forum, mai ales prin prisma metodei folosite de a strange membri)

apropo de moderatori/admini - cred ca ar trebui topic separat ( :) ) credeti ca ne-am facut treaba cu partinire, sau am discriminat in vreun fel?
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Mai @MihaitaM dute tata unde vrei ca e o tara libera si nu mai fa atita lobi pt alti ca o sa zica lumea ca ai interese ascunse :P
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Stii bine din topicul cu zgomotele ca mi se "falfaie" :D
Si daca mai scrii odata "dute" chiar ca-mi iau talpasita pt ca stii tu....se ia :P

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Eu am votat NUUUUUU . Ce spanac sa mai cautam si pe ala? Sa o luam iar de la inceput? Mi se pare super-aiurea. Pe mine nu ma intereseaza si posturile alea de reclama mi se par chiar penibile.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

eu votez Nu, ma simt bine aici. :D
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Si eu am zis NU cand o deveni asta neincapator de noi astia cu ceed o sa ma mut pana atunci live long clubkia.ro si ban la spamer ca da pm-uri aiurea.
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Intr-adevar urata treaba cu PM-urile. :?

Locked

Return to “...despre maşini în general”