Boss TurboCeed SLR F1

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
Boss
Posts: 39
Joined: 07 Jul 2007, 13:53
Auto:
Location: Bucuresti

Boss TurboCeed SLR F1

Post by Boss »

Salutare,

Dupa o asteptare de 114 zile,din care nu au lipsit deloc nervii si noptile nedormite, am reusit sa-mi ridic bolidul vineri, 19 octombrie, direct din curtea MIT Motors(n-am mai avut rabdare s-o astept in Tineretului,si in plus,era mai aproape de serviciu) PDT_Armataz_02_44
Toate bune si frumoase,dupa vreo 2 ore de invartit prin curte,semnat hartii,fumat juma' de pachet de tigari,am reusit sa plec cu ea

Pana acum, am reusit sa merg aprox 300 km in toate conditiile de trafic (mai putin serpentine :) )
Prima impresie este foarte buna
Desi n-am forjat-o, mi-a dat de inteles ca "poate" suficient,cel putin pentru pretentiile mele
In mare parte,am mai condus un Oltcit si un Ford Sierra 2.0 din '88...
Am mai mers si cu alte masini,dar ocazional...cea mai "potenta",Honda Civic 5D
Mi-a fost frica ca motorasul asta de 1.4 nu prea o sa faca fata la ~1200 kg,dar m-am inselat(nu am facut test-drive inainte s-o cumpar,nu aveau decat diesel disponibil)
Ce mi-a mai placut la ea:
-interiorul este intr-adevar de calitate
-spatioasa
-sistemul audio se aude f bine,peste asteptari
-e destul de silentioasa
-cutia de viteze(cu exceptia marsarier-ului) este precisa

Ce nu prea mi-a placut:
-frana mi s-a parut exagerat de sensibila,dar sper ca,incet incet o sa ma-nvatz cu ea
-vizibilitatea in spate (inca n-am reusit s-o parchez lateral de unu singur :) )
-lumina de bord (daca se putea,un pic mai stinsa)


Per total,sunt foarte multumit si mandru de ea, si sper sa avem o "colaborare" cat mai placuta si indelungata
Cum bine spuneau unii p-aici,cand o vezi parcata in fata blocului,uiti de toti nervii provocati de asteptare,dealer,banca etc...

Revin cu poze (dupa ce o dushulesc,ca acum e tare mozolita)


Numa' bine! :lol:
1.4 Base Mars Red + stuff (jante aliaj 205/R16,scaun sofer reglabil,cotiera,volan piele, proiectoare ceata,cheie pliabila cu telecomanda)

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Sa o stapinesti sanatos si fara incidente. :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

critzulescu
Posts: 62
Joined: 15 Jun 2007, 20:57
Auto:
Location: Bucuresti si Rm-Valcea

Post by critzulescu »

S-o stapansti sanatos... si mii de km fara probleme..
Legat de intensitatea luminii... in stanga volanului ai 2 reglaje:
1. reglajul pentru faruri - sa bata in jos sau mai sus depinzand de incarcarea masinii (are 4 pozitii : 0 1 2 3)
2. imediat langa, in dreapta lui un alt reglaj - se regleaza intensitatea luminii pentru bord si pt consola CB-ului

Uite... in galeria mea de poze, este vb de poza cu E.S.P. -ul, este reglajul imediat in stanga E.S.P.-ului
1.4 EX + Optionale
P. Beige/Classic Black
Din Oct-2007
Galerie FOTO

Boss
Posts: 39
Joined: 07 Jul 2007, 13:53
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Boss »

eu am LX, si din pacate acel buton nu exista :(
am doar reglaj pentru faruri
1.4 Base Mars Red + stuff (jante aliaj 205/R16,scaun sofer reglabil,cotiera,volan piele, proiectoare ceata,cheie pliabila cu telecomanda)

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”