Mircea's red head

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
hotshut
Head hunter
Posts: 81
Joined: 10 Oct 2007, 21:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Minune

Post by hotshut »

Sunr foarte nou pe aici,dar am deschis un topic nou deoarece de maine cel tarziu poimaine urmeaza sa devin un fericit de propietar Ceed.Topicul se numeste minune dintr-un singur motiv:am comandat masina luni si vineri sper sa o am.Se intampla asa deoarece firma la care lucrez a luat de la MIT Baneasa 20 de masini pana acum si ca angajat am avut anumite facilitati.Sper sa nu se supere cei care astepta cu lunile dar a fost a "one time offer".Sper ca sambata sa bag si niste poze cu "roscata"
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red,B-xx-BAU

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

S-o stapanesti fara probleme. De fapt nu e nici o minune ai avut bafta sa aiba pe stoc o masinasi ai luat ce ti-au aratat. Mai sunt cazuri.
Minunea ar fi fost sa comanzi o masina cu optiuni si sa-ti vina de luni pe vineri !!!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

cornel300
Posts: 48
Joined: 29 Sep 2007, 11:20
Auto:
Location: Braila

Post by cornel300 »

S-o stapinesti sanatos,Diacos!Iti urez sa faci cu ea doar un milion de km. atit!Poti sa te superi pe mine dar..........Glumeam!Sa ai bafta de ea si sa fii fericit!

Scuze,Hotshut!De fapt ,urarea iti era adresata tie!Dar, de bucurie ca mi-am luat astazi permisul de conducere,nici nu mai vad bine pe topicuri!S-a mergi cu ea pina t is-o toci antena de la radio!Bafta multa!
kia cee'd 1,4 Best,culoare Piston Gray-in asteptare -noiembrie

Johnny27

Post by Johnny27 »

Asta se numeste discriminare si facem plangere :P ...Spune si mie firma la care lucrezi, sa imi depun si eu CV acolo...Ca eu mai am de asteptat pana in Decembrie, asa ca poate ma angajez la voi in 3 saptamani si intr-o luna am masina :lol:

touche
Posts: 128
Joined: 26 Aug 2007, 11:58
Auto:
Location: Brasov

Post by touche »

Discriminare pe fata. :(
Ar trebui sa procedam si noi la fel. ne strangem 30 de forumisti care vor mashinute si le achizitionam pe toate deodata..poate in felul asta o sa le primim si noi mai repded (macar 60 de zile) :P
1.4 BEST , machine silver
Comandata: 5.09.2007
Serrie sasiu: 15.10.207
O am din: 22.11.2007

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Si cei de la IMG au un Cee'd auriu in showroom la vanzare. E undeva la 14mii si ceva cu livrare imediata.


In plus nu uitati ca toti dealerii si importatorul insusi comanda un numar mai mare de masini decat cele rezervate ferm de clienti. Totul tine de puterea financiara a fiecaruia, cand va duceti sa dati comanda intrebati ce configuratii au deja "in stoc" sau "in curs de procesare". S-ar putea sa va alegeti cu o masina in cel mult 1 luna de zile.

Din pacate pe vremea mea inca nu exista "facilitatea" asta.
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

alex85
Posts: 26
Joined: 13 Sep 2007, 11:46
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by alex85 »

mixer wrote:Si cei de la IMG au un Cee'd auriu in showroom la vanzare. E undeva la 14mii si ceva cu livrare imediata.

E de vanzare ,dar trebuie preluat leasing-ul de la BCR.M-am interesat si eu de ea pe vremea cand nu imi venea masina la timp.
KIA Cee'd 1.6 crdi Oil blue Ex Classic

dimy
Posts: 8
Joined: 26 Jul 2007, 20:29
Auto:
Location: Calarasi

Post by dimy »

S-o stapinesti sanatos,Hotshut!Si eu am luat permisul azi :D, iar baiatu' imi vine la sfarsitul lunii viitoare. Am facut comanda in august la IMG. Iti urez 1000001 Km fara probleme (eh, sunt mai generos din fire ) :P

hotshut
Head hunter
Posts: 81
Joined: 10 Oct 2007, 21:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by hotshut »

Azi am fost la Mit Baneasa sa le arat OP-ul si RCA-ul.Dupa amiaza la 5 m-au invitat sa imi ridic masina.Deja am vazut-o,dej 4 ore nu mor.Pt cei cu comenzi mai vechi sa stiti ca la Mit sunt o gramada de masini pt livrare,acum cum o fi norocul fiecaruia.
Mai mult impresii si poze maine ca diseara am de "lucru" cu samanta.
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red,B-xx-BAU

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Sa o stapinesti sanatos si fara probleme. :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

hotshut
Head hunter
Posts: 81
Joined: 10 Oct 2007, 21:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Mircea's red head

Post by hotshut »

Cu toate ca am zis ca nu o sa scriu jurnal,nu am rezistat tentatiei de a impartasii cu voi placerea condusului cu noua "roscata".
Asadar ridicata vineri de la MIT Baneasa.Stare exceptionala,7 km la bord,spalata,4 buc.prejuri,fara pachetul legislativ(me stupid nu l-am cerut,nici macar nu am intrebat de el ,la cat de bucuros eram).Conducand pana acum o masina mica(Chevy Spark),am avut o mare uluiala odata urcat la volan.Masina pot sa zic ca este fantastica:stabilitate,antifonare,sistem audio,servo,toata gama.Am ajuns momentan la 350 km,dar pt weekend planuiesc un drum spre barajul Vidraru la tara si atunci sa vad cum se comporta nu doar in jungla bucuresteana.
Azi dimineata am gasit pe usa stanga fata 2 puncte nu mai mari de 1 pixel.Zagarieturi ,cred ca de la piatra care am pirimit-o ieri de la un taran cu dacie care se credea la nfs si a plecat cu scart.
In rest arata impecabil.Poze urmeaza sa la urc zilele acestea
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red,B-xx-BAU

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

felicitari...
numa' roscate , brunete.... :roll:
fratilor...de masini vorbim? :lol:
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

sa traiesti si sa-ti traiasca!
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Sa-ti fie de bine! :D
Sa te bucuri de ea la maxim! :lol:
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sa o stapanesti sanatos!

Pachetul legislativ nu trebea sa ti'l dea dealer'ul gratuit. Dar faptul ca nici macar nu te'au intrebat daca ai sau nu ... dovedeste ca nu e obligatoriu sa il iei de la ei :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”