FINALLY!!!

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

FINALLY!!!

Post by surfer »

Salutare dragi si fericiti posesori de cee'd-uri de toate felurile. De vineri sunt si eu unul dintre voi, dupa cum se vede la semnatura. Sunt super multumit de masina, se conduce excelent, desi nu i-am scos "plamanii" inca (are doare 600 km).
In rest, consider ca am facut o alegere buna.




Drumuri mai bune!
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: FINALLY!!!

Post by weeezer »

Sa o stapanesti sanatos sute de mii de kilometri fara incidente si mai ales fara accidente.
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: FINALLY!!!

Post by Razvan_G »

salut! ma bucur pt. tine si sa o stapanesti sanatos si fara probleme! te rog sa pui niste poze fiindca esti singurul cu Ceed City(!) :) si eu o astept nerabdator.. sunt curios cum sunt jentile pe ea, geamurile daca au tenta mai fumurie in spate si lunete, interiorul.. :) erau multe dezbateri pe City asta, ca nu prea se intelegea din contract ce dotari are.. mersi
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

cmg_george

Re: FINALLY!!!

Post by cmg_george »

Sa ai parte de ea si fara incidente neplacute :)

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Post by surfer »

Multumesc mult pentru urari si gandurile bune :P
Cee'd City asta e super ok,ma bucur si ma simt norocos ca am prins oferta asta. Geamurile sunt intradevar cu tenta,aproape fumurii chiar.Jantele sunt ok,dar nu deosebite.celelalte modele parca sunt mai frumoase :(. La interior, confortul e la el acasa. Clima, cotiera, bla,bla,bla......SUNT INCANTAT DE MASINUTZA!!!!
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: FINALLY!!!

Post by eugenflorinmanea »

Spune-mi si mie te rog:

- Consola e argintie sau neagra?
- Manerele sunt negre sau in culoarea caroseriei?
- Butonul de reglare intensitate lumina bord exista?
- Exista bec la parasolar dreapta?
- Ai iluminare si la mijloc, sau doar in fata?(pafoniera)

Multumesc,

Eugen
SAAB 9-5

un_ceed_city
Posts: 22
Joined: 10 Oct 2008, 16:12
Auto:

Re: FINALLY!!!

Post by un_ceed_city »

Ma uit la tine in semnatura si mi se pare doar o "reclama mascata sau nu" facuta unui dealer. Am sincere indoieli ca ai primit un Ceed City facand comanda in septembrie. Intamplarea face sa am si eu "in asteptare" acelasi autoturism si la o vizita facuta dealer-ului saptamana trecuta am primit un sincer: "termenul de livrare, pana la noi ordine, ramane, cel mai tarziu 15 decembrie"-[ comanda 22.09.2008]. De la ~90 zile pentru o comanda "de productie"...s-a ajuns, prin intermediul "dealer-ului minune in cazul tau" la ~30 zile....Da-mi voie sa-ti cer macar poze, daca nu si ceva acte scanate sau in orice alt format electronic cu City-ul impricinat. Mersic anticipat.
Cee'd City 1.4, Pewter beige

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: FINALLY!!!

Post by Joco »

Felicitari si drum intins! - colega de benzinar-:)

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: FINALLY!!!

Post by alexandruu »

Pune te rog cateva poze cu interiorul si jantele. Eu din cate stiu consola la City nu este nici neagra, si nici argintie, ci este un crem
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

ciprian75

Re: FINALLY!!!

Post by ciprian75 »

Eu zic sa nu mai cereti nimic, sigur e dealer sau prieten :P
Prea a luat-o repede si lauda pe toata lumea.
Plus ca nu pune poze....

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: FINALLY!!!

Post by devilson »

Fratilor...si eu am facut comanda pe 14 oct...si dealerul mi-a zis ca pana in 14 noi. o sa am masina...e posibil totusi..daca a facut comanda printre primii. Eu am dat avansul pe 14 oct insa contractul l-am inkeiat pe 22 oct...si mi-a trecut ca termen de livrare 21 de zile calendaristice incepand cu 22 oct. Mi-a zis dealerul ca seria o sa vina pana la sfarsitul lunii si masina in 10 zile maxim de la comunicarea seriei. Eu am zis sa le mai dau 4 zile...sa fie livrarea pe 14 noi. Sper s anu ma tina pana in decembrie. Apropos, daca depasesc acest terment de livrare...ce pot sa le fac?
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: FINALLY!!!

Post by singlecrys »

sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme...te astept sa-ti postezi numarul pe harta fericitilor posesori de cee`d-uletze pe care o gasesti la mine in semnatura!
Fratilor nu mai sariti pe om, sunteti invidiosi ca el are city si voi nu, de aceea nu-l credeti, o sa puna si poze, poate nu-i merge aparatu :D
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: FINALLY!!!

Post by Bonzai2 »

Chiar daca face sau nu reclama , eu am fost multumit de Marius Geanta.
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Post by surfer »

Imi cer scuze daca a parut reclama, dar eu chiar sunt multumit de Marius. Comanda a fost facuta pe 10 septembrie, si a intrat la comanda din august.lucky,ah?:P
Ca sa detaliez interiorul: consola argintie, lampa parasolar (ambele, cu aprindere cand tragi capacul de la oglinda), manere in culoarea caroseriei, exista si buton de reglare a intensitatii luminii bordului, si are si iluminare la mijloc.
Dar sunt detalii nesemnificative.Masina este EXTRAORDINARA!!!
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: FINALLY!!!

Post by virusvex »

chiar vreau sa stiu si eu de unde e dealerul asta marius geanta.....si cum de nu mi-a venit nici mie masina ca am facut comanda undeva pe 4 septrembrie la Autoprim in GL si mi-au dat termen pana pe 30 Noiembrie :D. Asteptam poze sau macar sa ne zica ....e frumoasa :)) are boxe pe spate :D..etc...

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”