1QSkyppy's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

1QSkyppy's

Post by Madalina »

skyppi la muuuuulti multi ani tie km masinii. sa o stapanesti sanatos si sa ne intalnim in trafic a mea cica vine saptamana aviatoare
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

iote cine e aici....o s ao las in fata scarii sa o vezi cand mai vi prin cartier :P

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

lol

Post by Madalina »

nu fi ofticat ca iti ocup locu de parcare ca sa mori de draci cand ajung inanintea ta nu o sa fie niio problema o sa fie tot ceed dar beige nici nu o sa iti dai seama
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

1qSkyppy

1QSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Momentan pun doua poze din curtea serviceului de unde am ridicat-o. Nu fac multi km ca de abia de maine e valabil rca si casco. o tura scurta prin orash
[img=http://img255.imageshack.us/img255/9426 ... pm8.th.jpg]
[img=http://img255.imageshack.us/img255/9467 ... cm2.th.jpg]

andreialm
Just Me
Posts: 107
Joined: 15 Jun 2007, 14:34
Auto:
Location: Bucuresti - Brasoveni
Contact:

Post by andreialm »

Felicitari si sa o stapanesti sanatos! :lol:
Cee'd 1,4 GSL LX MT Best, culoare Mars Red - B 06 AAN

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Ce frumos sta ea intre doua masini cu optionale - au jenti de aliaj!
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

sta bine oriunde. fie in fata scarii sau langa doua masini cu optionale

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Sa o stapanesti sanatos si miiiiii de kilometri fara probleme.
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

brava skippy multi km linistiti si fara evenimente sau gropi.
PS sa imi spui cum urca masina bordura aia din fata blocului tau ca sa stiu daca ma infig sau nu.lol
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Am urcat cu grija. Imi place cum merge. momentan nu ma intrebati de consum etc. Eu inca nu am desifrat cum sa reglez ceasul de pe bord si data :o. Sa ma mai plimb cu ea un pic, si pe urma urmarim exact. ce am vazut pana acum, a fost pe la 13 consum in orash, a scazut pe la 10 si un pic media, iar instantaneu imi aunge pe la 6

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Felicitari si s'o stapanesti sanatos!

Te suspectam aseara ca erai cu masina in Mamaia, pe langa benzinaria Rompetrol de la intrare in Satul de Vacanta ... dar dup'aia mi'am dat seama ca e acelasi Cee'd care'l vazusem si alaltaseara Very Happy (tot un 1.4 Base)

Unde sunt tinute masinile pana sunt predate clientilor? De covorase ... ceva sperante? Cand pleci cu masina de acolo ... are macar benzina in rezervor cat sa nu se aprinda becul? De presiunea din cauciucuri ... ai verificat'o sau nu?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Hai ca am scris si am inchis pagina pana sa dau send. in fine. livrarea se face din curte de la bosch, pe varianta de la ovidiu, langa drumul de poiana. benzina am inteles ca nu are f multa, dar langa este un lukoil. Apropo, mi s-a recomandat benzina 98, dar e cam scumpa a dracu. mi-e ca o sa trec pe 95. Covorasele cica vin in 2 sapt, daca vreau sa astept pana atunci....Nu e nici carte de service si nici manual in romana, care "vor veni"

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Un pic offtopic: banuiesc ca nu ai intrebat la AutoBosch cu ce firmde de asigurari au decontare directa, nu?

Cand incepi alergatura dupa actele de inmatriculare ... sa anunti. Poate mai sunt niste detalii care ne'au scapat pana acum

Pana atunci ... enjoy your Cee'd!
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

auzi skippy sti ce nu te-am intrebat cum e cu nr rosii au sunat inainte sa te duci sa le dai banii de nr sau cand ai luat masina le-ai dat si banii pe nr???
sau practic cum s-a procedat?
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Am inteles ca au cu generali, tiriac, bcr, cred ca si unita. teoretic, pot sa o inmatriculez si azi. Dar... nu am chef momentan s aplatesc rovinieta :P. Am fost la rar , platit folia 114 mii parca si 110 sa imi bata la masina ceva pt agenbtia fiscala ceva in genu. Acum mai sunt restul de taxe: prima inmatriculare, fisc, etc. Numerele rosii le-am platit cand m-am dus sa iau masina. 100 de lei fix. cu tot cu tva. erau deja la ei, sunt venite de la bucuresti.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”