My kia KID (Kia Ioni Dorst)

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
IMRS
Posts: 40
Joined: 19 Nov 2007, 21:39
Auto:
Location: BN

Post by IMRS »

:D Sa o stapanesti sanatos multi km! se pare ca ai facut alegerea care satisface toata familia!Felicitari si fi bine venit printre posesorii sau fanii Kia! 8)
1.4 PISTON GREY(The best..ia)

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by weeezer »

Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de bucurii cu ea si de la ea :mrgreen:
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Felicitari pentru masinutza.Drum bun si multi km fara incidente.Peste cateva saptamani vine si masinutza mea...pana atunci stand by...
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

CIM
Posts: 6
Joined: 06 Jan 2008, 00:15
Auto:
Location: Cernavoda-CT

Post by CIM »

dorst wrote:multumesc pt urari, @scubli dotarile vin sper pe parcurs, ce se mai poate, numai eu stiu cat am scormonit buzunarele pt masinutza asta, eu ma bucur ca am reusit sa o cumpar, nu-ti spun de sacrificii. Acu' abia astept sa plec la un drum mai lung macar pana la tara :). Spuneti-mi si mie daca stiti la cate ture tre sa stea masina la relanti? Drum bun tuturor.
Felicitari pt. masina si multi, multi km OK!
ai apucat un drum mai lung? cum e la drum lung? aunge 1.4 pt. SW?
Tot SW astept si eu (m.silver) si abia astept sa vina, dar imi tot pun intrebari: oare o fi destul 1.4 sau mai trebuia sa ma caut prin buzunare mai adanc pt 1.6 (la 20-25k/an cat merg nu-s adeptul diesel-ului)? Trage bine? are zvac?
Ai zis de optionale si alarma. Cum e si ce e alarma si pt ce optionale ai vorbit? Sti preturi pt. proiectoare...etc?In Constanta inca nu au adus nimic si nici nu se putea pune nimic la best (banuiesc ca e valabil pt. toti dealerii)
Kia Cee'd SW best 1.4, comanda in 05.12.2007, livrata in 22.02.2008; peste 5000 km; s-a comportat OK pana acum!

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

Salut. Am facut un drum pana la tara si inapoi. Am deja 500 km. Ma chinui de ceva vreme sa mai updatez aci in jurnal da nu prea reusesc ca sunt in sesiune :).
Eu sunt destul de surprins cat de bine poate sa mearga motorasul asta de 1.4. eram cu masina plina si am intrat intr-o depasire pe la 90km/h recunosc sa cam dus turometrul la cam 4000 de ture dar am depasit fara probleme. Cand trece de 3000 de ture simti cum ia viata motorul. Nu prea as vrea sa o fortez dar imi place puterea care o dezvolta atunci. La alte masini pe care le-am condus simtea motorul cand are greutate la asta nu prea. In deal vrea ceva mai multe ture, in rest merge struna. Eu unul ma declar super multumit (nu imi permiteam mai mult si ce am imi este arhisuficient)
Am pus maat 679 hf am avut mici probleme dar s-au rezolvat, pret 500 ron. am intrebat de proiectoare si mi-au spus ca-i mai dificil, nu am intrat in detalii, momentan nu sunt banuti sa mai investesc in masina.
Sincer ma gandesc la tot felul de drumetii cu ea acum nu ma mai intereseaza alte imbunatatiri. saptamana viitoare cam pe joi am planuit plecarea intr-un concediu in Italia (Roma, Venezia). Cand ma intorc sper sa am timp sa povestesc de comportamentul masinii.
Numai bine.
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by Bogdang »

ma intereseaza si pe mine o alarma Maat....ne poti spune ce probleme ti-a creat?
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

A montat alarma cam in 4 ore, mi-a facut probe... toate bune si frumoase. Cand am ajuns acasa am incercat sa armez masina in mod silent... am reusit dar sa facut silent de tot. Am tot incercat sa fac alarma sa piuie dar nimic. M-am intors inapoi la service, a pus electricianu goarna direct la baterie, functiona, dar cand o punea in circuit se auzea foarte incet. Pana la urma mi-a schimbat-o cu o alta alarma si acu functioneaza totul normal. Electricianu' mi-a spus ca sunt primul caz de la service-ul ala cu probleme la tipul asta de alarma. Tot el mi-a spus ca asta-i cea mai recomandata alarma pt kia, majoritatea care si-au pus cu pager sau tot felu de chestiute la alarma au avut probleme, acu' eu ce sa spun, ma bucur ca functioneaza alarma si chiar imi place chestia cu hf dar o folosesc destul de rar.
numai bine.
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Post by Bogdang »

Ok....merci....atunci voi merge si eu pe una similara
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

hambros2001
Posts: 123
Joined: 02 Nov 2007, 08:57
Auto:
Location: Galati

Post by hambros2001 »

Faine pozele! Sa o stapanesti sanatos! Ti-am vazut masina la ei in parcare cand ma duceam sa ma interesez si eu pentru un SW 1,4. Am admirat-o si am zis ca trebuie sa am si eu una..acum o astept :roll: . Deja am facut plata integrala.
Am vazut ca ai si sfintit-o, unde ai facut asta?

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

Multumesc. Cred ca ai vazut-o cand am lasat-o acolo pentru alarma. Felicitari pentru achizitie, eu zic ca ai facut o alegere inteleapta :). De sfintit am vrut s-o fac la Tudor Vladimirescu dar nu am reusit, am facut-o la o biserica din Focsani la Parintele Paun.. am fost acolo la un unchi de al meu si mi-a spus ca e un parinte foarte bun. Acu ce sa zic poti sa o faci la orice biserica vrei cred, oricum a fost frumos.
Asteptare usoara si sper sa ne vedem la o intrunire. Noroc.
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

dorst
Posts: 67
Joined: 24 Dec 2007, 02:05
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by dorst »

Am mai postat cateva poze, nu multe, cu drumul facut pana in Italia cu KID-ul meu. Care vrea sa vada sa intre pe http://picasaweb.google.com/dorusto/ExcursieItalia Astept impresii :)
Kia cee'd SW 1.4 best, oil blue
Poz'n'e;Lista comenzilor;Jurnal de bord;

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ady85btz »

superbe poze!
cum s-a comportat kid-uletu?
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

CML13
Posts: 70
Joined: 31 Jan 2008, 21:34
Auto:
Location: ploiesti

Post by CML13 »

frumoasa excursia :), se pare ca masinuta nu ti-a facut probleme, din poze am observat ca erai destul de odihnit si relaxat dupa drum lung

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Salut frumoasa excursia, ce consum ai avut sau mai bine zis cati bani ai dat pe benzina?
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”