~~~IC3's Jewel 1.6 CRDI~~~

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

mariusc wrote: Am lovit pragul la masina de un colt de bordura, cand ieseam din parcarea din fata blocului. :oops:
deci si tu ai lucruri de zis de bordurile astea noi, nu?
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

gabz
wiiiiiii
Posts: 269
Joined: 12 Nov 2007, 00:47
Auto:
Location: Craiova

Post by gabz »

hai lasati bordurile kksioase din minunata noastra craiova si hai IC3 sa testam solutia de indepartat insectele "fleoshcaite" pe parbriz si caroserie! mi-a venit comanda de la mafra :D
_____________
1.4 GSL Best- Kompass Blue-nici un optional, ca doar am primit-o in 2 saptamani :p

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

mariusc,sa-mi zici si mie cum se rezolva cu pragul,ca fecior'miu a reusit sa strambe tabla de sub pragul de la usa din spate,cand a mers la padure si nu stiu,pot astia sa o indrepte ca lumea ?!?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Post by IC3 »

@mariusc...imi pare rau pt ce ti s-a intamplat...cateodata mai e vorba si de ghinion...nu neaparat de experienta, iar la noi trebuie sa fii cu ochii in 4 ca nu stii niciodata in ce groapa poti sa dai sau ce ridicaturi/denivelari/borduri poti sa iei. Si eu am jdrelit putin coltul oglinzii de pe partea soferului cand o scoteam din curte. Bine....la mine a fost vina mea....dar am si o curte atat de "lata" incat imi raman cate 5-6 cm intre ziduri si oglinzile laterale...deci e o intreaga aventura pana scot masina :D Iar cu berea n-ar fi rau sa mai corupem si pe altii... :lol:

@gabz....gata...ti-a venit comanda? Ai testat produsele? Chiar sunt curios daca sunt bune. Chiar ma streseaza insectele alea spoite pe botul masinii.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

mariusc
Posts: 149
Joined: 31 Oct 2007, 20:38
Auto: Sportage
Location: Craiova

Post by mariusc »

@Malte
Si eu sunt curios sa vad daca pot sa indrepte pragul. Sper sa nu aiba pretentia sa-l schimbe. In cazul asta o sa am probleme cu CASCO-ul, pentru ca indoitura nu e mare. In plus nici eu nu mi-as dori sa umble la o asa piesa importanta pentru o mica infundatura.
Din pacate abia marti dimineata sunt programat. Sper sa nu ma amane. O sa revin cu detalii si poze, inainte si dupa, pe undeva prin vreun topic...
@IC3
Scuze ca abuzez de jurnalul tau de bord, dar eu nu mi-am facut unul pana acum. :oops:
Nissan Leaf 2018
Sportage 2l DSL, 4x4 Style+, Sirius Silver

EX: Cee'd 1,6DSL 115 CP BASE, SO RED

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Re: ~~~IC3's Jewel 1.6 CRDI~~~

Post by IC3 »

Revin dupa o luuunga pauza si dupa mai multe drumuri efectuate cu masinuta si vreau sa-mi spun cateva pareri. In primul rand vreau sa zic ca am facut pana acum 5000 Km in 5 luni de cand o am. Per total sunt multumit de masina...se comporta bine chiar si la viteza mare...cel mai mult i-am dat 200 pe autostrada soarelui si mai mergea sa-i mai dau un pic dar siguranta primeaza :)
Acum nemultumirile....am zgariat-o putin pe semiaripa spate stanga...vina mea...nu comentez.
Ce vreau sa comentez este faptul ca dupa nici 5000 de km mi-a aparut in fata stanga un zgomot enervant care se manifesta la cea mai mica imperfectiune din asfalt. Am rabdat destul pana astazi cand am mers la service la Oz Maraton in Craiova sa vad care e problema. Au depistat baietii problema ... era slabit un surub in care era prins telescopul si de aici tot acel zgomot. Pt cei din Craiova....in legatura cu service-ul nota 10 de la mine...promptitudine...cum am ajuns au si bagat-o pe elevator, totul nou, curat, modern. Au verificat-o, au mers cu ea pe un drum denivelat sa vada cum se comporta...iar la final unul dintre baieti a mers cu mine in masina sa vad daca sunt multumit de rezultat. Nu am ce sa zic...
Daca asa simpla a fost singura problema pe care am avut-o pana acum...eu personal ma declar multumit.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”