Pro_Ceed FL 1.4

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by d3xt3r »

Off, ieri in graba cand ploua am deschis usa in parcare fara s-o mai tin ca deobicei si cand a intrat "arcu" in actiune s-o tina in pozitie a intrat in portiera unei rable care na fost mutata de 4 ani . In fine, m-am ales cu vopsea ciobita cam cat capul unei gamalii :? Un creion corector pt Machine Silver de unde pot achizitiona ?
Din cate am observat nu cred ca a trecut de grund , are culoare alba stratul , nu pare "tabla"

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by catalin4u24 »

Decand ne ameninti cu niste poze #-o :)
'22 Xceed 1.5T City

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by d3xt3r »

Corect, my bad :) Imi trebuie o locatie cu ceva loc ca asa mai mult fac poze la "colegii" din parcare la cat de inghesuiti suntem :)

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by d3xt3r »

De mult n-am mai zis nimic :)

Ieri a "aniversat" 5000km in drum spre Busteni :D

Sunt foarte multumit de ea pana acum. In afara de o problema cu pisica care intra la motor si mai murdareste din cand in cand , plus mirosul neplacut cand se incalzeste motorul ...restul e excelent . Cred ca am ajuns singurul maniac din parcare care in fiecare zi vine sa curete motorul dupa pisica. :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by catalin4u24 »

Bine ca ne-ai facut poza la bordul tau smecher dar restul masinii tot eviti sa ni-l arati :lol: .
Sa n-o bagi p-aia cu locatia ca nu trebuie sa ai in fundal apusul soarelui sau mai stiu eu ce panorama... pe noi masina ne intereseaza :P
Vad ca ai ajuns primul la 5000k si totusi ai luat-o dupa mine, bine, eu mai am o masinuta cu care mai merg si care tine mai mult cu buzunarul :P
'22 Xceed 1.5T City

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by bubumisu »

d3xt3r wrote: Cred ca am ajuns singurul maniac din parcare care in fiecare zi vine sa curete motorul dupa pisica. :lol:
Off:Zi-i pisicii sa isi dea jos ghetutele cand se aseaza pe masca motor :lol: Si daca lasa par sa faca curatenie dupa ce se odihneste. :x
Apropo, si eu o mai las cate o saptamana , doua in parcare, dar nu se baga pisicutele in fiecare zi la motor. O singura data am constatat "fenomenul", stateam de vreun sfert de ora cu treburi pe la masina inainte sa plec,muzica la maxim, si din greseala am ridicat capota sa verific si eu ce mai e"nou" pe la motor.Cand colo, surpriza, ditamai mata nu se sinchisea sa o "stearga', se uita la mine.M-am facut spre ea, si a "sters-o". De atunci n-am mai gasit urme :lol:
On: Pune totusi o poza cu masinuta, ca bordul ala ne-a facut curiosi :wink:
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by d3xt3r »

Eh in principiu doar daca vine si sta pe masca nu e mare bai. Mai ales acum s-a mai uscat, putin praf pe ici pe colo se duce repede. Dar mi s-a pus pata de ultima oara cand am impresia ca nu i-a priit masa de seara, iar a doua zi am frecat 2 ore la motor sa scot mizeria. Nu mai zic de miros.

Ok ok...pun si poza cu mandra , in parcare :)

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by d3xt3r »

Am gasit poze cu ea din toamna , dupa un drum la Ocnele Mari
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

d3xt3r
Posts: 224
Joined: 15 Oct 2009, 08:52
Auto: Cee'D GT
Location: Bucharest

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by d3xt3r »

Mica intrebare : Prima Revizie , cea de 1 an, trebuie facuta fix in luna respectiva sau mai merge 1-2 luni intarziere ?:)

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Pro_Ceed FL 1.4

Post by MeGeNe »

1-2 saptamani intarziere merge, dar 1-2 luni nu prea cred... Intreaba la reprezentanta, e cel mai sigur.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”