PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
User avatar
amenutz
Posts: 30
Joined: 30 Sep 2008, 13:54
Auto:
Location: PLOIESTI

PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by amenutz »

Comanda data la MIT-MOTORS BANEASA pe data de 04.10.2008 livrata ieri 25.11.2008...Tot drumul spre casa de la BUCURESTI(destinatia PLOIESTI),aveam un zambet pe fata,zambetul unui copilas mic care primeste o jucarie noua...Si ce mai jucarie...Ma asteptam la ceva de calitate dupa 1 an de documentari prin reviste forumuri emisiuni tv si site-uri,insa de cum am pasit in ea m-a impresionat la maxim...Dupa cum e si sloganul ei:"THE POWER TO SURPRISE!!!"...Am facut prima suta de km...50 in afara orasului (daca se poate numi asa drumul din Baneasa pana in Ploiesti ca treci prin cel putin 10 localitati) si inca vreo 50 de km in regim urban...consum mediu pana acum 9.2l/100km,avand in vedere ca nu am depasit cum scrie la carte 3000rpm...Nu e rau ptr inceput...Imi amintesc ca la "raposatul" meu logan aveam in primele sute de km consum de peste 12-13l/100km la un motor de 1.4 benzina 75cp...In alta ordine de idei am ramas impresionat de sonorizarea sistemului audio,de silentiozitatea motorului ascultat din habitaclu,de manevrabilitatea masinii,de performanta motorului,de spatiul din interior (cu toate ca unii carcotasi bolboroseau ca mi-am comandat masina in 2 usi) si de multe altele care acum nu imi vin in minte...Deocamdata nu i-am gasit cusur si sincer sper sa nici nu ii gasesc vreodata...Nu visam ca voi detine asemenea masina cu toate ca am mers cu multe masini plecand de la TOUAREG,NAVARA,noul PASSAT,SERIA 7 de la BMW,GOLF5,A6,A4,A3 si multe altele si nu exagerez cand spun ca cel putin acest model foarte reusit de la KIA se apropie extraordinar de mult de cateva din ele in multe privinte...SUPERBA...revin cu poze si cu alte file din jurnal...
PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW PH-99-AME

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by LeCCa »

felicitari, conducem cu aceeasi placere si te inteleg perfect!
zeci de mii de km fara probleme!
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by eugenflorinmanea »

ehe!! Felicitari!!! Si eu o ridic maine de la IMG- tot Dakar Yellow si tot City de 1.6. Sper sa nu le incurcam daca le punem una langa alta!! Poti sa pui si niste poze??
Tu covorasele le-ai cumparat sau le-ai primit gratis?? Incerc maine sa negociez si eu o reducere...daca tot e criza si toti dealerii te roaga acum sa cumperi de la ei...

Sa ne fie de bine si 1 mil km fara probleme!!!
SAAB 9-5

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by LeCCa »

covorasele sunt 150 de ron.... s-ar putea nici sa nu aiba pe stoc , intreaba inainte sa mergi :P
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
amenutz
Posts: 30
Joined: 30 Sep 2008, 13:54
Auto:
Location: PLOIESTI

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by amenutz »

pey eu sincer nu am cerut nimic cu toate ca am platit masina cu banii jos...cred ca de prea multe emotii ca am dat comanda am uitat...insa cand a venit masina a venit din stock cu faruri cu contur negru si cu covorase cu toate ca dealerul mia spus ca nu or sa fie standard si mai ales ca la farurile cu contur negru nu se pot pune ptr ca CITY e o varianta de echipare la promotie...in sf ma bucur foarte mult ca le am...sper sa le avetzi si voi...ms ptr urari si sa va bucurati de ea ani de zile de acum incolo fara evenimente...
PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW PH-99-AME

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by ciprianeagu »

Eu in prima luna am facut peste 3000 km cu ea! Acum, dupa 6 luni, am sarit de 12.000 Km. Desi pe la vreo 6000 km am avut un accident, au trecut inca pe atatia km si vreo 4 luni si masinuta merge tot impecabil! Demaraj frumos (desi eu am 1,4), super stabilitate, manevrabilitate superioara si un design de mori langa ea!
Iti doresc acelasi lucru (nu accident, of course :) )
Bafta!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

-Nicu-
Posts: 73
Joined: 15 Nov 2008, 17:20
Auto:
Location: Bucuresti/Constanta
Contact:

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by -Nicu- »

S-o stapanesti sanatos si s-o conduci cu placere! 8)
A friend with weed is a friend indeed! :smt033

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: PRO_CEE'D 1.6GSL CITY DAKAR YELLOW

Post by scubli »

Felicitari pt. achizitie si sa ai parte de un numar cat mai mare de km fara probleme.

P.S. Poze, poze, poze :p

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”