Albastrele, albastrele...

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Deea20
Posts: 21
Joined: 22 Apr 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti

Albastrele, albastrele...

Post by Deea20 »

Salut!
Sunt proaspat posesoarea unui Kia Cee`d! Mai exact Kia Cee`d 1,4 GSL Classic + optionale: jante 16``, piele/stofa, senzori parcare spate; culoare Oil Blue.

Sa va spun povestea ei....
Fosta mea masinuta ma cam lasa incet incet... E vorba despre o Dacia SuperNova din 2002 (tot albastru inchis :D ). La insistentele celor din jurul meu am inceput sa-mi caut alta masina. Asa ca am inceput sa analizez ofertele de pe piata... Un prieten mi-a spus de Cee`d si chiar am inceput sa ma gandesc serios la masinuta asta. Am fost la dealer, am vazut-o, m-am urcat la bord si mi-a placut. Spatioasa, hi-tech :lol: ... ce mai, atragatoare. Am vrut-o cat mai repede si nu aveam chef sa stau 2 luni. Am astept un transport... nimic. Eu vroiam Classic. Pana la urma mi-a gasit dealer-ul una Classic, un pic mai inchisa la culoare fata de ce vroiam eu (adica Kompass Blue) si cu niste optiuni in plus pe ea. Masina era defapt destinata pt drive test, dar mi-au dat-o mie pana la urma.
Am avut bafta, masina era deja in Pitesti. ..
Si uite asa am avut masina in 2-3 saptamani si o culoare super si cu optiuni mai multe, dar si cu bani mai multi. (14.542 EUR)

E super, merge bine.. asta din cat am apucat sa vad eu in cativa km. Doar cutia de viteze m-a dezamagit un pic... are cursa cam lunga pt o masina care se vrea a fi una sport si intra un pic cam greu in viteze, si la logan merge mai lin.. Cel putin asa mi se pare mine.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

felicititari deea ! bun venit in club, sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucure masinuta! :D

acu' sa nu exageram...se VREA SPORT , but "down town" ! mai mergi un pik si CV o sa fie ..lin ! :)

suces !
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Deea20
Posts: 21
Joined: 22 Apr 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Deea20 »

Merci, merci...
Mda, se vrea sport :lol:
Pai momentan am cam 25 km :mrgreen:


P.S.: off-topic : mi se pare mie sau merge cam aiurea forumul?

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Post by misuspita »

Bine ai venit si sa te bucuri de masinuta!

Cateodata mai face fitze forumul, dar destul de rar
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

misuspita wrote:..Cateodata mai face fitze forumul, dar destul de rar
ieah...numa' ca asta e un eufemism ! :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Deea20
Posts: 21
Joined: 22 Apr 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Deea20 »

Sunt tare nerabdatoare s-o scot pe autostrada. Poate de 1 mai dau o fuga pana la mare.... de abia astept. :mrgreen:
Kia Cee`d 1,4 Classic + opt. Oil Blue

julic
Posts: 29
Joined: 10 Mar 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by julic »

Sa o stapanesti sanatoasa,fara probleme.In privinta CV am avut Logan si ai dreptate,intra mult mai usor,la mine treapta 1 este singura care "agata" destul de bine,rest super OK.Poate se mai lasa dupa cum spunea ida01ro.
Kia cee'd SW 1,4 GSL Best Machine Silver ,comanda 18.02,ridicata 17.04,super http://picasaweb.google.com/Juuulic/JulicSAlbum

Deea20
Posts: 21
Joined: 22 Apr 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Deea20 »

Merci.
Da, si la mine la fel. Mai greu la a 1-a.
Cel mai bine o vad eu dupa 1.000 km. Atunci ar trebui sa fie ok. Tocmai bine, pana atunci o sa ma obisnuiesc cu ea, si o sa conduc mai relaxata. :lol:
Kia Cee`d 1,4 Classic + opt. Oil Blue

razvan2002
Ministru'
Posts: 157
Joined: 02 Jul 2007, 22:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by razvan2002 »

Tone de kilometri fara probleme.

Daca bagi si niste poze ... sa faci si cu tapiteria sa vedem cum e piele/stofa, pls ...eventual si cu senzorii daca vin montati din fabrica.

Numai bine.

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

razvan2002 wrote:Tone de kilometri fara probleme.
...galeti de km...merge?

oricum...felicitari pt achizitie!
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

Deea20
Posts: 21
Joined: 22 Apr 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Deea20 »

Galeti de km... da... :smt043
Maine am de facut un drum pana in Pitesti.... o s-o vad si pe autostrada; si cand vin, dupa ce ii fac baita ca sa fie mumoasa o sa-i fac niste poze. Spre seara cred ca le pun aici, ca sa vada lumea ce masinuta am. :D
Kia Cee`d 1,4 Classic + opt. Oil Blue

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Albastrele, albastrele...

Post by alaexus »

Deea20 wrote:Si uite asa am avut masina in 2-3 saptamani si o culoare super si cu optiuni mai multe, dar si cu bani mai multi. (14.542 EUR)
14542E? S-a mai ieftinit? Pe mine m-a costat 14839E... :?:
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

bobilu
Posts: 90
Joined: 28 Jan 2008, 11:39
Auto:

Post by bobilu »

parca a specificat ca era masina de drive test...deci poate au mai lasat la pret

Johnny27

Post by Johnny27 »

Sa o stapanesti sanatoasa inspe mii de km :P

Deea20
Posts: 21
Joined: 22 Apr 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Deea20 »

Hello! Ramasesem datoare cu niste poze :D ... Nu am fost in Bucuresti zilele astea.
http://picasaweb.google.ro/andreea.ciodaru

In legatura cu pretul... nu stiu ce sa zic alaexus... am avut un discout de 2%...
Kia Cee`d 1,4 Classic + opt. Oil Blue

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”