1QSkyppy's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

mai bine dorm langa ea cu ranga in mana

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

1qSkyppy,ma doare sufletul sa vad asa ceva,mai ales ca e sora cu argintia noastra si noi stam cu ochii pe ea ca pe butelie,dar,ce sa-i faci,sunt unii soferi asa de "jegosi" :x
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Poate o schimb cu a ta cand nu esti atent :D si ramai tu cu asta zgariata :P

Andreotti78
Posts: 34
Joined: 27 Sep 2007, 20:38
Auto:

Post by Andreotti78 »

Ouch, deja incep zgarieturile??? Masina mea anterioara a fost magnet la ghinioane de genul asta... de asta am si vandut-o fara parere de rau...
In 2 ani sa ai 12 -13 incidente, toate in parcare..e cam mult...Unul din incidente insemnand lovitura de camion Roman de la primarie (am schimbat o usa si una am vopsit-o toata) si culminand cu ultimul cand in fata BRD-ului din Piata Ovidiu, pe masina parcata o bucata de balcon a aterizat pe plafon...ultima portiune din masina ramasa neatinsa...Am crezut ca doar un meteorit poate sa atinga zona aceea a masinii...1qSkyppy...la sfintit cu ea...sau la vanatoare de soferi idioti :)
Kia Cee'd 1.4 piston grey ... bara fatza crapata - 1 dog killed...usa spate stanga - atacked by a "bucurestean" vw golf5

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

chiar vrut sa te intreb sqipi ca vazui intr-o seara zgraietura. naspa de aia nu bag pe straduta aia... prea ingusta si multi prosti... schimba locul de parcare
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Macar de'ar fi asa usor ... ca din cate zicea ... cu greu gaseste un loc de parcare la el
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Madalina
Posts: 78
Joined: 23 Jul 2007, 17:51
Auto:
Location: constanta

Post by Madalina »

crede-ma ca de gasit gaseste prb lui skippy e ca ar vrea daca se poate sa ia masina cu el in pat....vrea sa se uite pe geam si sa vada ca masina inca mai e in parcare . daca ar parca si el ca omu la strada principala ar gasi si loc si poate nu ar avea nici zgarieturi.....eu m-am lecuit de problema cu parcarea la usa blocului dupa ce pe vechea masina s-a cocotat o masina cu butelii....asa ca de atunci la bulevard
1.4 gsl LX MT cee'd pewter beige.........mandru proprietar

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai ... d'aia are masina ... sa nu mai mearga pe jos :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Mey mada, nu am cum sa o vaz pe geam, ca am vederea in spate... si la strada, la bulivard... socramiu i-a zgariat masina nou, logan, dintr-un capat in altul. si acolo am lasat-o cand s-a urcat un bou cu curu pe capota si mi-a tras o dunga...

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Azi am dat drumul la Ac si mi s-a parut ca pe instalatie intra un miros ca de acetona si am oprit. ulterior am uitat sa mai verific

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Vezi pe unde pierzi acetona :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

sa fi fost vre-o pisica proaspat intoarsa de la manichiura ? :roll:

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai ... vad ca se poarta animalute pe sub capota la Cee'd: soricei, pisici ... si abia am inceput ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Inca o dovada ca masina este foarte "atragatoare". :o
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Acum serios, mirosul este destul de puternic... am fost nevoit sa opresc si sa deschid geamurile...

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”