Off topic ... total

De toate pentru toţi
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Off topic ... total

Post by andrei0241 »

Propun ca acest topic sa fie unul unde sa se poata posta orice (in limitele bunului simt). Sigur se vor ivi destule chestii care nu merita un topic separat. Si ... mai bine sa le adunam aici pe toate

De ex ... eu sarbatoresc cu ocazia asta post'ul cu numarul 100.

Poate altu se bucura ca a mai gasit niste Cola in sticla de care uitase de acum 3 saptamani. Sau altul e suparat pe vecinu de la 4 ... de peste strada, ca trage jaluzelele cand e cu amanta, da le lasa ridicate cand e nevasta'sa dezbracata prin casa (nevasta care are ceva peste 100 kg). Si exemplele pot continua ;)

Spor la scris!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Noi nu suntem normali: "Sunt: 64 mesaje noi". Si asta cat am fost plecat 3.5 ore

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »


trebuia s-o pun la caroserie ? :lol:

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sa speram ca n'o sa avem nevoie de asa ceva :D

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Se pare ca nimeni nu vrea sa fie off topic ... decat acolo unde NU ESTE VOIE SA FII OFF TOPIC! Cap_PDT_01_30 . Nice ...

Eu stau sa ma intreb unde mama dr**** imi parchez masina cand o sa vina!!!
Eu vin mai tarziu acasa si de obicei parcarea+strada sunt ocupate si dupa ce fac trei ture in jurul blocului pina la urma imi pun TICO de-a curmezisul, intre doua masini, intre doi copaci oriunde pot sa strecor masinuta. Dar ce ma fac cand vine CEED-ul care este mult mai mare si in plus NU VREAU sa mi-l zgarie toti tacnitii pe motiv ca le-am luat din spatiu, ca nu au pe unde sa treaca ..... Hmmm poate ca o sa-l duc la Parcarea de la BUCUR OBOR .... doar 15 min de mers pe jos de acasa .... :(
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by marius_gl »

Vietnam: Iti lasi o saptamana masina in mijlocul parcarii de la tine de-acasa, timp in care stai cu un par langa ea si iti tragi o figura de om suparat pe viata! Io zic ca n-o sa se mai lege nimeni de masina ta! Exceptie fac idiotii care coboara din masina parcata langa a ta deschizand portiera de parca ar fi poarta raiului! De astia nu ai cum sa te feresti!

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

vietnam...buna intrebare!
pai cred ca o sa facem acel stiker (20x30cm)sa sune asa: member of clubKIA.don't f*** weth us.ro ....(ceva de genu')
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Problema cu parcare o sa o am si eu ...mai ales ca o sa vina "sezonistioi" care o sa li se para normal si logic sa isi parcheze masinile cate o saptamana doua pe locul cel mai in fata blocului unde se cazeaza ei, ca de au tot dreptul. Si daca le zici ceva te intreaba: da eu unde sa o parchez? dar daca va fi asha... voi pune umarul si o sa imping cealalta masina care o am in propietate si care zace in parcare din plictiseala de a mai baga bani in ea sa o repar, si o voi impinge pana in mijlocul parcarii, in asa fel incat sa nu mai mishte nici o masina pana cand or sa cada frunzele.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

La mine problema cu locul de parcare nu e chiar greu de rezolvat. Inca mai sunt locuri in fata blocului. Si, la nevoie, mut berlina veche mai la dos sa fac loc ptr asta noua :D

In alta ordine de idei ... nasoala circulatia prin oras ... si fara A/C :(
Ptr cei din CT ... stiti careva unde pot repara instalatia de A/C ptr o Solenza? Cel mai probabil trebuie doar freon bagat, insa e posibil sa treebasca schimbate si garniturile. Sau ... macar un pret orientativ ... daca aveti idee
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

lilusha
Posts: 24
Joined: 15 May 2007, 21:47
Auto:

Post by lilusha »

salut, as vrea sa adaug o poza cu cee'dul meu gri, dar habar nu am cum pot sa fac asta si am vazut ca voi ati putu aproape toti; am inteleg ca nu trebuie sa depaseasca anumite dimensiuni, dar cam atat; ori poate nu caut info unde ar trebui sa caut; merci mult si o seara racoroasa 8)

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

EU acum ma balacesc in aerul rece al A/C de acasa. Am un beck's in fata ( trei sferturi goala) si incerc sa ma gandesc la aceasta problema a parcarii ... In Bucuresti e cam groasa problema ...eu stau in Colentina iar acum astia s-au apucat sa repare toata Colentina deci cei care parcau inainte in strada au venit tot pe stradute spre disperarea mea. Din pacate Tico este perfect functional deci problema mea este dubla: unde parchez DOUA MASINI? CEED-ul o sa-l conduca nevasta-mea, eu ramin cu TICO... nu radeti Nu am chef sa-mi rup masina noua prin coclaurile pe unde umblu eu. O sa vad eu ce fac .... ...Drace am ramas fara bere .... si mi-e lene sa ma duc la frrigider ... care dai o bere? :wink: ............. .......................... Bine, bine nu va deranjati ma duc sa-mi iau singur...

E o emisiune pe Acasa cu "neste" dansatoare din buric .... unele sunt chiar simpatice ... altele sunt prea bronzate mincati-as :P dar toate sunt dotate cu airbag-urile obligatorii :roll:
Last edited by Vietnam on 20 Jun 2007, 23:03, edited 1 time in total.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Eu tocmai ce mi-am terminat portia de 2 l....si ami am juma de bax. Il bagi la rece ? ca dau eu o bere

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Ok, da' dai berea inainte sau dupa ce le racesc?

Uite ca aparu inca un Beck's!!!

Of ce masina frumoasa o sa primesc!!! :P Poate nu este fiabila, ca-l chem pe Ben Laden sa se joace prin COREEA :twisted:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

lilusha wrote:salut, as vrea sa adaug o poza cu cee'dul meu gri, dar habar nu am cum pot sa fac asta si am vazut ca voi ati putu aproape toti; am inteleg ca nu trebuie sa depaseasca anumite dimensiuni, dar cam atat; ori poate nu caut info unde ar trebui sa caut; merci mult si o seara racoroasa 8)
Felicitari pentru achizitie! Sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de masinuta!

Te asteptam sa-ti deschizi un jurnal de bord si sa ne impartasesti impresiile tale.
Mergi la viewforum.php?f=5 si o sa gasesti in partea de jos un buton post de unde o sa poti deschide jurnalul.

Pentru a posta o imagine, poti folosi una din urmatoarele solutii:
www.wikiupload.com gasesti in partea dreapta un buton browse de unde o sa poti sa uploadezi imaginea din computer pe acel site. !!! Inainte de ai-i da upload, sa bifezi checkboxul cu agree to the terms of service
Dupa ce se incarca imaginea, o sa-ti apara un link pe care poti sa-l iei cu copy si sa-l postezi aici pe site. Link-ul o sa permita celor interesati sa mearga si sa descarce poza. Din ce stiu nu ai restrictii de dimensiuni.

o alta varianta ar fi imageshack.us dar nu am experienta personala cu acest site si nu pot sa te ajut cu informatii concrete.

Succes!
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

recomand www.imageshack.us... o s? fac ?i un tutorial despre upload...dar nu acum...
Last edited by tipitip on 21 Jun 2007, 10:49, edited 1 time in total.
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Post Reply

Return to “Cafenea”