Coltul animalutelor

De toate pentru toţi
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by scubli »

Am auzit si eu de Marley and me si sunt chiar curios cum e :) Trebuie sa-l scot sa ma uit la el.

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Coltul animalutelor

Post by Miki »

Daca vorbiti de filme cu animalute... va spun si eu unul: Enchanted, e un mix de desene animate si film :) . Personajul care m-a atras pe mine este Pip o veverita super draguta: Image
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

batranul
Posts: 49
Joined: 18 Mar 2009, 12:50
Auto:
Location: Nordul Salbatec - Pailanda
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by batranul »

Pe principiul "o belea nu vine niciodata singura", pe langa nevasta m-am procopsit si cu o pisica. E de rasa...comunitara. Dar are avantajul ca parintii si parintii parintilor au fost in familia sotiei de multi ani.
Pe langa calitatile specifice clasei felinelor (lasa par prin casa pe oriunde se aseaza, iar treaba mica pute da-mi dau lacrimile) are cateva care o evidentiaza: nu sta la mangaiat (decat la ma-sa -> nevasta-mea), doarme in pat cu noi, la picoare, si stie doua comenzi: "iesi" si "jos" (rezultatul a doi ani de antrenament - neaparat necesare acestea, din 2 motive obiective: iesi - eram intr-o ... harjoneala (nu va ganditi la prostii) cu nevasta, iar ea nestiind ce se intampla (o fi intuit capshorul ei de 100 gr cu tot cu creier ca cine stie ce-i fac eu ma-sii) a tabarat pe piciorul meu drept si la zgreptanat nitel si jos - pentru ca la un moment dat avea darul de a se urca pe masa din bucatarie - lucru pe care eu nu-l suport).
O sa ma declar un tata multumit cand o sa reusesc s-o invat sa aduca berea din frigider (vara) sau sa faca o cana de vin fiert (iarna).
Fost viitor posesor de Cee'd SW. Suzuki Ignis 1.5 4WD owner.

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by PYFMAN »

batranul wrote:Pe principiul "o belea nu vine niciodata singura", pe langa nevasta m-am procopsit si cu o pisica.
corect.
si eu ....... =D>
Image
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Coltul animalutelor

Post by Miki »

@batranul chiar am zambit cand am citit "povestioara" :) ... Berea nu cred ca o sa ti-o aduca niciodata :lol: , dar s-ar putea in timp sa te recunoasca si pe tine de stapan [smilie=smiliz_kingz_pdt_02.gif]
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

User avatar
radoy
green piranha
Posts: 187
Joined: 23 Nov 2008, 23:24
Auto:
Location: Oradea
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by radoy »

deci ce am patit aseara :( :( :( :( :( :(
mergeam cu vreo 60 la ora pe str Mestesugarilor in Oradea cand dintr-o data imi sar in fata 2 pisicutze...franez brusc..trag de volan...evit primul animalutz dar pe al doilea nu mai am cum sa-l evit si dau cu roata peste el :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022
era un pisic negru...au urmat ore in care revedeam in minte cum se zbate saraca pisica....doamne....vreu sa uit tot...sa nu ma mai macine gandul.. :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022
masina n-ar nimic dar mai bine dadeam cu ea de bordura numa sa nu se fi intamplat...offfffffffffffff
VW Golf IV variant 1.9 dizăl din 2004. Tot verde :D BH 62 RBY
poze > http://picasaweb.google.com/robert1987.10/Golf4#

1) Esti pe net
2) Esti pe clubkia.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi :D

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by crispisu »

[quote="PYFMAN]si eu ....... =D>
Image[/quote]
Este superba pisicuta! Sa iti traiasca!

batranul
Posts: 49
Joined: 18 Mar 2009, 12:50
Auto:
Location: Nordul Salbatec - Pailanda
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by batranul »

nu am apucat sa fac foto, insa am apucat sa vad urmatoarele:
- una dacia 1307, din aia camioneta cu 5 locuri, condusa de un gospodar, cu caciula de miel, cu viteza mica;
- de dacie legat un cal care saracutul mergea la trap, sa se poata tina de dacie.
toata scena asta avea loc pe un drum european.
frumoasa tara, vajnici locuitori!
Fost viitor posesor de Cee'd SW. Suzuki Ignis 1.5 4WD owner.

PYFMAN
Posts: 305
Joined: 27 Aug 2007, 12:12
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Coltul animalutelor

Post by PYFMAN »

crispisu wrote:[Este superba pisicuta! Sa iti traiasca!
Multumesc f mult.

Cred ca a studiat teoria haosului ........ ca ne-a capiat ............. #-o
Sper sa mai creasca ........deh e si el ... pui de pisica anarhista.
:lol:
CEED "neagra" 1.4
filtru K&N - 109,99 CP
Mobil 1 ESP, NGK iridium, Dunlop,
ODO 120.000 km

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Coltul animalutelor

Post by Miki »

Se prea poate ca multi dintre voi sa fi auzit pana acum povestioara ce urmeaza sa o postez aici, dar chiar si asa, cred ca merita postata, eu la randul meu am luat-o de pe un forum pentru animale:

Un om si cainele lui mergeau de-a lungul unui drum. Omul admira imprejurimile, cand deodata isi dadu seama ca nu mai este pe pamant, ci in lumea celor drepti. Isi aduse aminte cum a murit si ca prietenul sau necuvantator murise de cativa ani. Se mira si merse mai departe, gandindu-se unde duce drumul pe care mergea. Dupa putin timp, ajunsera la o stanca alba si inalta ce se intindea pe o parte a drumului. Parea ca este facuta dintr-o marmura foarte fina. La capatul unui deal, stanca era impartita in doua de un arc care stralucea in lumina apusului. Cand ajunse in fata arcului, vazu o poarta imensa iar strada pe care mergea era facuta din aur. Omul de indrepta spre poarta si in timp ce se apropia vazu un om care statea la un birou in fata intrarii.
Cand ajunse destul de aproape ii striga omului "Scuza-ti-ma, unde ma aflu?"
"Acesta este Raiul, domnule" raspunse omul de la birou.
"Wow! Imi puteti da si mie niste apa, va rog?"
"Bineinteles. Intrati va rog, si o sa va aduca cineva apa imediat."
Omul de la poarta gesticula si poarta se deschise.
"Prietenul meu poata sa intre si el?" intreba calatorul si arata spre cainele sau.
"Imi pare rau dle, nu aveti voie cu animale."
Calatorul se gandi o clipa si apoi se intoarse si isi continua drumul pe care mergea impreuna cu cainele sau. Dupa o buna bucata de vreme si dupa ce strabatu o distanta considerabila, ajunse la un drum noroios care ducea spre o ferma, poarta fermei aratand ca si cum nu ar fi fost niciodata inchisa. Nu erau garduri si cand se apropie vazu inauntru un om sprijinit de un copac, citind o carte.
"Scuza-ti-ma, aveti putina apa?" intreba calatorul.
"Da sigur, este o pompa chiar aici, intrati va rog."
"Dar prietenul meu, poate intra?"
"Cred ca este un castron langa pompa."
Calatorul intra impreuna cu cainele sau si gasi o pompa veche de mana cu un castron langa ea. O umplu, bau pana se satura si apoi o dadu cainelui sau. Dupa aceea, calatorul se indrepta catre omul care citea in continuare o carte langa copac si il intreba "Cum se numeste acest loc?"
"Acesta este Raiul", raspunse omul.
"Hmm, este destul de ciudat, omul de mai inainte mi-a spus de asemenea ca acela este Raiul."
"Ahh, locul acela cu poatra de sidef si drumul pavat cu aur? Acela este Iadul."
"Si nu va deranjeaza ca se folosesc de numele dvs?"
"Nuu, ne bucuram ca ei departajeaza oamenii, cei buni de cei care si-ar lasa cel mai bun prieten un urma."
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

zombi
Posts: 153
Joined: 07 Nov 2007, 18:57
Auto: KIA CEED 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by zombi »

Prietenia dintre om si animal, fie el si salbatic, nu se uita niciodata.
http://www.youtube.com/watch?v=HjWtRYaxmWM
KIA CEED 1,4 Best-2008, kompass blue. ODO +170.000 Km
GPL Tomasetto

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Coltul animalutelor

Post by Miki »

M-am intalnit in dupa-amiaza aceasta cu niste boxerasi superbi!
Aveti aici http://picasaweb.google.com/mikiutza/Boxerasi# poze sa ii admirati si voi!
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

Miki
Moderator General
Posts: 393
Joined: 12 Jan 2009, 13:32
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Coltul animalutelor

Post by Miki »

Haideti sa va mai arat un boxeras minunat si in acelasi timp un filmulet care m-a impresionat :( ...
JUST MIKI FARA MASINA FARA ... PRIETENII STIU DE CE!!!!!
Image
________________________________________

cocosica
Posts: 39
Joined: 26 Apr 2009, 23:07
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Coltul animalutelor

Post by cocosica »

va fac cunostinta cu domnisorica mea...caniche pitic de 9 anisori.
e galagioasa,energica,uraste tiganii si betivii...si stie sa puna strainii care pasesc in casa la respect :twisted:
http://picasaweb.google.com/cocosica.kia/Tarra#
kia sephia 1.5...B-87-LXM

danny86

Re: Coltul animalutelor

Post by danny86 »

MIKIIII.......sa va traiasca jucaria :lol: :lol: ........a meritat toata oboseala si tot drumul.......NASU o sa ii faca cadoooooooo un os cand o sa il vada :lol: :lol: .......asteptam poze sa vada toata lumea noul tau bibelou cu 4 picioruse

Post Reply

Return to “Cafenea”