Cursul Euro

De toate pentru toţi
bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by bogdan-alin »

care jigniri?
prietene nu am nimic cu tine nu te cunosc nici nu vreau dar sa incepi sa scrii dinastea "Si ce bine o luasem… curs stabil, autostrazile taras grabis incepusera sa se vada.. crestere economica, eram considerati o oaza de liniste si de competitivitate, le dadeau inapoi banii bugetarilor…intram in Schengen"
cine mai zicea in tara asta crestere economica in afara de Boc? care crestere economica cand PIB-ul a fost pe minus in trimestrul 3? si da a fost pe minus si da stiu mai bine ca tine pentru ca lucrez in MFP.
ce bani ma la bugetari? ca ne-au dat 8% si au scumpit restul cu 8%
nu am nimic , chiar nimic cu orientarile tale politice dar nu veni aici sa speli creiere ca astia de la USL sunt cel mai rau posibil si PDL au facut autostrazi si au avut crestere economica(dar cresterea economica in alte tari se face prin niste masuri mai destepte nu hai sa taiem salarii , pensii si marim tva. pe oricine il duce capu la asta) cresterea lor economica s-a vazut in terenuri de fotbal in panta la naiba intr-un sat in varful muntelui, in complexe sprotive pe sute poate chiar milioane de euro in sate unde media de varsta este 48 de ani, complexe care dupa ce au taiat o panglica sunt inchise.
Si nu , nu tin cu USL , PNG, PRM sau alte partide pur si simplu il urasc din tot sufletul pe Basescu si pe celelalte jeguri de pe langa el dintr-un milion de motive
Chioru ala de Basescu nu a facut nimic cand a fost primar , nu a facut nimic dar chiar nimic cand a fost Ministrul Transporturilor si cand a venit "SEFUL STATULUI" ca lui doar SEF ii place ce sa vezi iar nimic!!!

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Cursul Euro

Post by quelloo »

io zic ca e cam inutil topicul asta...

vor fi mereu 2 tabere....

nimeni nu ma poate convinge sa-mi schimb parerea... si nici eu nu pot convinge pe altcineva...
ramane de vazut...

oricum, nu cred ca poate cineva sa nege ca astia au inceput cu stangul...

vedem de aici incolo si mergem la vot in 4 ani si ii schimbam...

poate sa intre un Admin sa inchide topicul
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Cursul Euro

Post by quelloo »

bogdan-alin wrote:Si nu , nu tin cu USL , PNG, PRM sau alte partide pur si simplu il urasc din tot sufletul pe Basescu si pe celelalte jeguri de pe langa el dintr-un milion de motive
Chioru ala de Basescu nu a facut nimic cand a fost primar , nu a facut nimic dar chiar nimic cand a fost Ministrul Transporturilor si cand a venit "SEFUL STATULUI" ca lui doar SEF ii place ce sa vezi iar nimic!!!
ziceti de basescu ce vreti... dar nu va luati de perioada cand a fost primar...
a fost de departe cel mai bun primar al capitalei si oricand l-as vota inapoi (si stiu si f multi care nu-l suporta si l-ar vota inapoi la primarie instant)
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by bogdan-alin »

nu este inutil, a fost creat de un Basist ca sa va zica ca pe vremea PDL tara avea de toate!
da stiu vorbesc a la Badea .... ghinion

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by eugenflorinmanea »

@ Alin vad ca esti mare fan badea si Antena 1,2 3.
Nu Nu sunt Basist, nici macar PDL ist...
Dar daca tie iti place ce s-a intamplat in ultimele 2 luni...cum au venit astia si au sters pe jos cu constitutia, statul de drept, institutiile statului...votand ordonante de urgenta dupa bunul plac si inlocuind tot inclusiv presedintele...imi pare rau sa ti-o spun dar te-ai nascut cam tarziu.
Tu trebuia sa te fi nascut pe la 1920 pentru ca la 1947 sa fii printre cei care ma bagau pe de-al de mine in puscarie.

Cat despre Base...nu ca as fi fan (apropo am votat cu Crinu acum 4 ani ..mare greseala mi-o asum)..dar se pare ca esti complet dezinformat...din rea vointa sau poate din necunoastere:
ministrul transporturilor. E85 iti spune ceva? Bucuresti Iasi pe 4 benzi...lucrau aia si duminica noaptea.
Primar. Podul Basarab iti spune ceva? Sa nu imi spui ca l-a facut Oprescu ca chiar ca te acuz de rea vointa. Linia lui 41 ...?

Si eu zic sa punem punct acestui topic ca unii il confunda cu OTV/ Antena 3.
Eu 1 am pus punct.- spor cand platiti ratele.
SAAB 9-5

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by bogdan-alin »

Basistule stii ce zice Constitutia Romaniei ??
ai auzit si tu la Base ca se incalca statul de drept :)) si gata preluat-o si tu repede
inainte sa vorbesti documenteaza-te , vezi ce zice Constitutia Romaniei despre suspendarea Presedintelui si dupa sa te dai tu pe spate aici , cu siguranta daca eu trebuia sa ma nasc in 1920 tu nu trebuia sa te nasti niciodata

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Cursul Euro

Post by Mihai-Alexandru »

Fotbalul si politica.....toti pretindem ca ne pricepem dar nu suntem nicaieri fruntasi ; va sfatuiesc sa lasati la o parte acest topic pentru ca va certati pentru niste marlani care nici unul nici altul nu va face ceva care sa se resimta la nivelul nostru ; eu voi vota pt. ramanerea in functie a presedintelui demis dar e opinia mea si nu trebuie sa conving pe nimeni ca as avea dreptate .
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by zaboss »

Disputa Băsescu vs. USL mi se pare o discuţie gen Ciciolina vs. Jenna Jameson. Poate să-ţi placă de una sau de cealaltă (ori de amândouă, dar înţelegeţi ideea), dar nu e genul de femeie pe care ai lua-o de nevastă.

Pe de altă parte, însă, ţinând cont de valul de ură provocat în societate, scoaterea lui Băsescu din politică este un gest de igienă socială absolut necesar. Cu Ponta şi Antonescu ne putem descurca la parlamentare, respectiv prezidenţialele anticipate, când vor exista alternative.
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by eugenflorinmanea »

Prietene...ai o problema.
SAAB 9-5

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by zaboss »

eugenflorinmanea wrote:Prietene...ai o problema.
Eu?
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Cursul Euro

Post by MeGeNe »

@eugen, ce-ai facut? Alt subiect nu gaseai? Eu zic sa va potoliti. Mai bine vorbim de altceva. E pacat sa dati nastere la certuri si jigniri din cauza asta stupida. Cred ca ajunge. Forumul asta cred ca are alta destinatie, nu trebuie sa ne invrajbeasca.
Multumesc
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by bondalicir »

Eu nu pot sa ma hotarasc pe cine urasc mai mult... CLAR este ca cine a fost la putere a furat cat s-a putut. acum ca PDL-ul a prins perioada de criza au intrat in impans ca nu mai aveau de unde fura si trebuia sa aduca mai multi bani la buget ca sa aiba de unde sa-si faca contractele pentru autostrazi si alte licitatii masluite sa le creasca lor punga...
clar este si ca Crin si cu Ponta nu vor sa il dea jos pe Base ca a fost un tiran si a dus tara de rapa si sa ne salveze. sunt foarte disperati sa ajunga la putere. au recurs la toate artificiile posibile pana s-au sesizat astia din Europa ca la noi e circu circului...
Este clar ca oricine vrea sa vina la putere are nevoie de foarte mare sustinere financiara. Acesti bani trebuiesc recuperati ulterior ca nu investeste nimeni din buzunarul lui pentru binele tarii, sa fim seriosi... inca nu vad acel om care ar putea sa indrepte tara in directia opusa cascadei... Crin mi se pare ca are probleme la bibilica, Ponta e un copil timpit. Base e dus cu pluta si el dar oricum despre el nu mai are rost sa discutam ca oricum nu mai are mult timp de stat... Adevarul este trist, si cei care iau cate o tabara sunt curios daca ei cred ca daca ramane base sau vine crinulet va fi mai bine pentru noi muritorii de rand?...
de badea nu mai comentez ca oricum el este deasupra noastra... cred ca si chuck noris se teme de el...
kia ceed FL 1,6dsl Hp SW galben dakar , Style, 6MT, EcoDynamics ODO 258.000
kia proceed FL 1,6dsl Hp white, Style, Pachet sport ODO 142.000
Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT GT Line New Infrared 43.000
Probleme cu laptopul? incearca aici : http://www.depanarelaptop.ro

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by eugenflorinmanea »

@Zaboss- nu tu...altii care o iau personal de parca m-am legat de mama lor :)))))))

@MeGeNe ai dreptate- greseala mea- propun stergerea cu totul.
Eu mi-am spus doar o parere personala pe care o sustin in continuare: ca era presedinte Base, Iliescu, Crinu etc...nu vii tu ca o floricica prim ministru ales printr-o conjunctura si incepi sa dai ordonante de urgenta...avand grija sa ingradesti/dai afara pe toti cei care le-ar putea contesta. Ca asta deja seamana prea mult cu dictatura si ceea ce s-a intamplat cand au venit comunistii in '47.
Si apropo de constitutie- presedintele poate fi demis in caz ca a incalcat grav constitutia..ceea ce nu cred ca e cazul- nu il demiti ca ti-a taiat tie 25% din salariu- pentru ca ne vrem democratie.

Oricum chill out- Base ramane presedinte- fizic nu au cum sa vina 9 mil la vot (asta ar insemna sa vina la vot cam 70% din cetatenii Ro cu drept de vot- si atunci pentru ce tot circul asta care ne mananca noua ficatii cand trebuie sa platim ratele?
Nu mai bine noul guvern isi vedea de treaba, lua masuri pentru economie si in toamna ieseau cu 80%?
Din pacate burtile sunt lipite de spinare ca de 8 ani n-au mai fost in carti!

LE ia uite nu numai eu zic ca s-a sters pe jos cu statul de drept... si comisia europeana zice la fel!! Ai naibii basescieni!!

Raportul MCV pentru Romania: Comisia va critica dur atacurile "sistematice" ale guvernului la adresa statului de drept - AFP
de R.M. HotNews.ro
12:09 Actualitate | Esenţial
Comisia Europeana urmeaza sa critice dur miercuri atacurile "sistematice" ale guvernului roman impotriva statului de drept si sa-l someze sa le remedieze rapid, intr-un raport denuntat de Bucuresti drept o depasire a atributiilor UE, scrie AFP.
SAAB 9-5

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by bogdan-alin »

daca tu imi dictezi mie ce scrie pe HotNews inseamna ca tu ai o problema!!
bah prietene tu imi dictezi de pe un site Basist?
mai bine imi zicea ce a zis "Nasul" la el in Televiziune ca poate il credeam macar 1% dar sa imi zici de HotNews.....slaba propaganda.
Dar sincer stii ceva....tu nu mai meriti sa iti raspund, pe bune chiar nu meriti nici macar atat.
In general cu Basistii nu prea poti sa vorbesti foarte mult ca voi stiti doar crestere economica, acuma zici ca s-a incalcat statul de drept auzi pai lasa-ma bah dracu ca de cand e asta Presedinte nu a existat stat de drept mai termina cu kkturile astea acum pe bune.

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cursul Euro

Post by eugenflorinmanea »

Ei nu ca deja la tine ori e rea vointa ori nu stii sa citesti.

'Raportul MCV pentru Romania: Comisia va critica dur atacurile "sistematice" ale guvernului la adresa statului de drept - AFP '

Zi-mi si mie ce intelegi tu prin AFP- Asociatia in Favoarea lui Ponta?
Sau si France-Presse e o ramura basesciana ce nu merita citita...
SAAB 9-5

Locked

Return to “Cafenea”