EURO 2008

De toate pentru toţi
User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

EURO 2008

Post by psystem »

Salutare.

Daca tot nu a pomenit nimeni de acest subiect, am sa spun eu.

Ce parere aveti de sansele Romaniei la Euro? Acum ca am trecut oarecum cu bine de primul hop, cum credeti sa se va descurca in urmatoarele 2 partide trupa lui Piturca(eram sa zic peste :D )

In meciul cu Franta mi-au las impresia unei echipe debusolate, au fost meciuri in care a jucat mult, mult mai bine.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Post by ionut75 »

Cred ca de fapt strategia lui Piturca a fost de aparare. Cand joci cu o echipa mai puternica daca iesi la jos nu ai nici o sansa : iei gol dupa gol.
Cred ca a procedat corect Piti la acest joc.
Speram sa batem Italia si sa ne calificam nu ?
Hai ROMANIA :lol:
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

pai o sa jucam numai cu echipe puternice. Asta inseamna ca tactica lui Piti va fi in continuare de aparare? mergem la meci numai sa ne aparam sau sa mai dam si goluri? eu unul nu cred ca avem vreo sansa de castig deoarece nu avem o echipa valoroasa...chiar daca avem 2-3 jucatori buni...

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Post by ionut75 »

Speram ca Mutu sa fie intr-o forma mai buna si sa fim periculosi pe contraatac si la fazele fixe. Poate asa reusim sa dam si goluri.
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Trebuie sa fiu de acord cu kokolino. Ar trebui sa iesim la joc, macar pe contra-atac insa nu avem o echipa valoroasa. :(

Noi speram sa batem Italia, ins auitam ca e campioana mondiala, vine dupa un esec si doreste revansa.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

Hansolo1
Posts: 120
Joined: 24 May 2007, 17:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Hansolo1 »

Acu sa scriu si eu citeva rinduri...nefiind microbist...dar la asemenea evenimente ma uit cu placere.
Meciul nostru a fost asa cum a fost...parerea mea...0-0 e ok.
Partea nasoala este ca Olanda este intr-o forma excelenta....iar Italia stiti si voi se redreseaza pe parcurs...abia iese din grupe si face minuni dupa aceea (cu noroc, cu stiinta dar fac treaba). Deci noi avem vineri meci cu Italia. Imi e tare greu sa dau un pronostic...nefiind un mare cunoscator de tehnica de fotbal....dar oricum o sa fie meci foarte greu...poate mai greu ca si cea cu Franta. De ce? Pentru ca Italia o sa faca un meci pe viata si moarte. Altfel nu au sanse. Noi putem merge iar la egal.....si sa speram ca bate Olanda pe Franta...si noi sa vedem ce facem cu Olanda....:)))Deci Olanda daca bate Franta e calificata indiferent de ce face cu noi. Si noi se pare ca o sa trebuiasca sa batem Olanda. Dar mai sunt si alte variante. Cred ca m-am bagat destul in seama cu fotbalul...prefacindu-ma ca ma pricep....:))).
Oricum Hai Romania!!!!
Cee'd 1.4LX Base sau (Best mai nou) Silver - fara optionale...comanda 11.05.2007 a venit 25.07.2007

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Misu »

cred ca franta era o echipa de batut la cat de prost a jucat. insa asta insemna ca noi sa si jucam dar........n-ai cu cine!
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

franta clar era de batut. erau praf fara henry in atac. benzema si cu ribery au mai incercat ei acolo sa schiteze ceva, dar nu aveau cu cine sa joace... anelka ? sincer nu vad de ce a fost convocat dupa cum a jucat in finala CL si ieri la fel. mi se pare ca pe om nu-l intereseaza sa dea goluri...cred ca se intreaba de ce joaca acolo...
nici noi nu am fost mai buni, si jucand cu 3 mijolcasi defensivi, era clar unde batea piti.
italia au fost praf aseara, iar daca nu isi revin nu cred ca ii bat pe francezi.
olandezii au avut o seara buna, le-a mers jocu si le-au intrat mai toate suturile. daca si italienii dadeau la 2-0 golurile prin toni si nu mai stiu cine, intrase el pe partea stanga a atacului in careu si au balbait-o ei in final, altfel se termina jocul. dar apararea formidabila a italienilor nu s-a vazut.

nu stiu ce se va intampla in viitoarele meciuri, ramane de vazut. doamne ajuta , poate batem si noi pe cineva si mergem mai departe, totul e posibil.

underdawg
Posts: 24
Joined: 01 Jun 2008, 13:36
Auto:

Post by underdawg »

la marele bulan sa dam gol, din corner ceva...
cu franta a fost cel mai usor, ne asteapta iadul...

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Misu »

la nivelul asta trebuia sa avem 1 sut pe poarte=1 gol
dovada:ce a patit italia dc nu a marcat la ocaziile avute
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Concluzia ar fi ca nu prea mai avem sanse, nu?

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

bogdan-m
fan Stiinta
Posts: 44
Joined: 04 Apr 2008, 22:18
Auto:
Location: Constanta

Post by bogdan-m »

Dupa parerea mea rezultatul cu Franta este foarte bun, iar daca Olanda va invinge vineri Franta suntem peste 75% calificati. Olandezii vor face 6 puncte si se vor califica de pe primul loc indiferent de rezultatul din meciul cu noi. Italia, chiar daca ne bate este dezavantajata de golaveraj, asa ca sansa ei este sa ne bata si pe noi si pe francezi ceea ce este cam greu.
Oricum rezultatul de ieri ne da sanse pana la ultimul meci, ceea ce nu este cazul Italiei care, in cazul unei infrangeri cu noi, poate sa spuna arrivederci lui Euro 2008 inainte de meciul cu Franta.

Hai Romania!
Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue Constanta

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Sanse avem destule. Important este sa le fructificam. Sa ne gandim ca totusi putem sa-i batem pe italieni (la naiba, o merita), iar cu olandezii poate facem un egal. Grecii au ajuns campioni datorita "tenacitatii" dovedite in apararea portii si nu in atac. Acum, cu un pic de noroc, Ii vedem pe romani mai departe de grupe. Daca trecem, jucam o semifinala.
Numai bine. Hai Romania!!!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

Misu wrote:cred ca franta era o echipa de batut la cat de prost a jucat. insa asta insemna ca noi sa si jucam dar........n-ai cu cine!
manca


da, acu' italieniiiiiiii is cu spatele la zid...ne vor manca cu cu fulgi cu tot! :D singura si ultima lor sansa....asa ca Doamne Ajuta ! :roll:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

[quote="ida01ro
da, acu' italieniiiiiiii is cu spatele la zid... :roll: [/quote]

Pai poate tocmai asta e norocul nostru si italieni se vor arunca cu capul inainte si vor lasa spatii pt contra atacul nostru.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “Cafenea”