Bataie de joc in parcare

De toate pentru toţi
Flipp
Posts: 19
Joined: 06 Feb 2008, 12:30
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Flipp »

Am trecut aseara pe acolo si i-a distrus cineva patul, ca erau numai bucati de lemn imprastiate.......Cine o fi fost autorul?:D
Kia Cee'd 1.4 LX BEST Piston Grey
SV-08-RER
Locatia : Bucuresti

User avatar
bobu05
Posts: 621
Joined: 15 May 2007, 13:33
Auto: BZ-21-NBA
Location: Buzau

Post by bobu05 »

Nota 10 plus cu felicitari.
BZ-21-NBA, Sportage 1.6 TGDI 7DCT Gt-line black pearl sosit 07.11.2017, 50000 km
Bz-07-NBA, Xceed 1.5 TGDI 7DCT Style plus MY21, 25000 km

doio77
Posts: 775
Joined: 25 Nov 2007, 17:14
Auto: 1.6 CRDI 128hp City 2014
Location: Bucuresti
Contact:

Post by doio77 »

eu sincer ii dadea-m foc la pat:D,stau si ma minunez in ce hal arata romania de azi, o sa ne invadeze romii cat de curand.
1.6 CRDI 128hp City 2014 Planet Blue + optionale

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

@doio: Pai nu vezi ca ne-au invadat? Mai ales ca foarte multi se transforma din albi in colorati!!!!!!

PS: Nu m-am putut abtine sa nu postez acest Off-topic! :twisted:
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

InoX
Posts: 5
Joined: 02 Apr 2008, 13:45
Auto:
Location: Galati

Post by InoX »

Am mai vazut si eu faze de genu in Galati. Insa nu cu patul. Astia trebuie, prima oara, atentionati, cum zicea domnisoara de mai sus, iar mai apoi reclamati la Politie. Daca nici asa nu se poate, ne intoarcem la par ca, deh, ce sa-i faci..
Eu sunt student in Bucuresti si zilele trecute coborasem sa plec la facultate. Un idiot cu un scuter care livra pizza mergea pe trotuar, unde erau masini parcate... cred ca a zgariat nu mai putin de 5 masini incercand sa-si faca loc intre gard si masinile respective. Ce sa le mai unora ca astia, decat capul de pe umeri?
Cu gandul la un pro_cee`d..

malybe
alle
Posts: 290
Joined: 02 Dec 2007, 19:14
Auto:
Location: Bucuresti

Post by malybe »

durere mare azi ...mi-a luat cineva masina la rand la zgariat ... :(
pe partea stanga aripa fata spate si usa. m-au apucat nervii si am inceput sa zic multe cuvinte de m...fff...du-te....si dupa aceea tot drumul m-am certat cu lumea in trafic.
se vede f urat pt ca masina e neagra si orice se vede pe culoarea asta :( :( :(
zilele viitoare ma duc la politie pt constatare.
kia cee'd best black

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Imi pare rau pt ce ai patit. :(
Unde ai parcat?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

malybe
alle
Posts: 290
Joined: 02 Dec 2007, 19:14
Auto:
Location: Bucuresti

Post by malybe »

@Arnold12

la serviciu ..langa primaria sectorului 1(cred ca acolo s-a petrecut). o sa fiu mai atenta de acum.

Elf-ul
Posts: 41
Joined: 22 Nov 2007, 19:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Elf-ul »

Si eu stau in Berceni si imi parchez masina chiar langa scara blocului pe trotuar,iar intr-o seara cand am venit obosit de la munca pe locul meu se relaxa gingas un BMW 318 al unor tigani din blocul de vis-a-vis ,iar la 3m de el tiganii ;acum nu vreau sa ma dau mare dar m-am dus la respectivi si i-am intrebat cat mai stau si daca pot sa mute masina ca n-am chef sa mai ies odata din casa .......ei bine au fost foarte amabili si si-au miscat-o ...si nici nu am mai avut probleme cu ei .Concluzia : cred ca sunt mai de treaba tiganii decat tzaranii din cartier daca le vorbesti frumos si-i respecti.
B-77-ZMT Kia Ceed Best 1.4/110 Hp 2008 culoare: lovitura de baros :D

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Post by emanuel »

Masina ridicata miercuri, 16 aprilie. A II-a zi pe la pranz mi-au intepat cauciucul cu un cutit spate dreapta. Era parcata pe o straduta in Baneasa pe langa Antena 1. Era parcata vis-a-vis de un garaj dar avea loc pe strada sa intre sau sa iasa cu masina din garaj. Putea doar sa-l dezumfle sau sa-mi lase un bilet, sa-mi ridice stergatoarele caci intelegeam. Avea si semne de incepator si nr rosii. Nici 24h n-am tinut-o fara sa apelez la roata de motocicleta... de rezerva :) O Romanie plina de frustrati si de dusmani. Ma astept la orice asa ca incerc sa nu ma atasez emotional de ea.
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

@emanuel
bucuresti si bucuresteni...asa o sa ajungem toti din orasele mari, ca animalele sa ne mancam pentru orice rahat...

twiny
Posts: 160
Joined: 01 Jun 2007, 13:20
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by twiny »

subscriu si eu.....ieri am bara spate lovita in parcare....de vre-un prost care nu stie sa conduca....multi prosti si multe carnete date pe spaga...3000de euroi parca....
KIA Ceed 1,4 black pearl B-68-WXP

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Post by danx »

nici unul de aici nu a patit-o ca mine:
Cand a dat iarna aia beton, de s-a facut zapada de 2 metri, ies dimineata, sap prin zapada 10 metri, mut zapada pe stratul de flori, scot masina. Ma intorc seara, evident locul era ocupat, asa ca mai sap intre doua locuri deja facute si parchez. Seara urmatoare, dau sa plec si eu cu masina (avea 1200 km, nu plecam nicaieri fara ea), si uite ca e blocata de o alta masina. Dau cateva claxoane, sperand ca desteptul sa se simta. Iese un vecin care imi spune in ce scara sta proprietarul. Ma duc, sun la usa si nici nu apuc sa spun buna seara ca ma trezesc cu un picior in stomac si abia evit doi pumni in fata. Printre inca doi pumni, din care unul mi-a invinetit binisor un ochi, aflu ca asta era ofticat pe o dacie rosie care il blocase cu o seara inainte. Cand se lamureste ca nu eram eu de fapt ala, se retrage in casa cu amenintari si injuraturi. I-am notat numarul de la masina, stiu unde sta dar din moment ce nu am martori (tot balamucul s-a intamplat pe holul blocului) nu am ce sa ii fac decat o amenda, maxim. Asta am aflat dupa ce m-am consultat cu un avocat si un judecator. Nu o sa ii fac nimic, decat daca ne mai intalnim accidental si mai schiteaza ceva. Altfel, nu dau eu, ca da Cel de Sus. Paste Fericit!

Sfat pentru oamenii normali: asteptati-va la orice cand sunati la cineva la usa, sa nu patiti ca mine. Nu sunt silfid si nici nu stau sa incasez, dar elementul surpriza m-a dezactivat in momentul respectiv.
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

malybe
alle
Posts: 290
Joined: 02 Dec 2007, 19:14
Auto:
Location: Bucuresti

Post by malybe »

@danx
ce masina avea? din pura curiozitate.
sa vezi cum blocheaza la mine masinile garajele de pe strada fara nici cea mai mica problema s-au invatat ca nu le facem nimic....dar e bine sa stim cum procedeaza si altii :o dc au probleme cu locurile de parcare sa sune la adp nu sa bata lumea aiurea si fara rost

Post Reply

Return to “Cafenea”