Plecare in Nei Pori Grecia

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply
eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Plecare in Nei Pori Grecia

Post by eugenflorinmanea »

Pe 29 august (duminica) plec in Nei Pori Grecia pentru 6 zile (ma intorc vineri noapte).
Mai merge cineva in Grecia in acea perioada cu masina proprie sau...poate sa mearga cu mine? (mai am 2 locuri diponibile).

Eugen
SAAB 9-5

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by Malte »

Am fost la Nei Pori anul trecut si mi-a placut foarte mult (vila Filoxenia).Nu trebuie sa ratati manastirile de la Meteora si excursia pe insula Skiatos, noi am vizitat si Salonicul.Vacanta placuta !
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by danny86 »

Sal....plec eu pe 26 seara in Paralia....drum bun si poate ne vedem prin Grecia
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by eugenflorinmanea »

Malte poti sa imi spui cam ce e de vizitat in Salonic? Eu am fost anul trecut, am trecut si prin Salonic..dar mai mult in trecere...nu am vizitat mai nimic.

In rest...in Nei Pori pe unde se mananca bine? Preturile cum sunt? Si cum ai facut excursia in Skiatos? Am inteles ca e o agentie pe undeva de unde pleaca trenuletul prin statiuni?

Danny- vorbim poate iesim la o bere. Eu voi avea net acolo.
Uite si nr meu: 0724.303.889.
Tu cat ai dat pe cazare?
Aceeasi intrebare si ptr Malte.

Eu o sa stau aici:
http://www.hotelmanolas.gr/en/hotel/
Dupa indelungi negocieri am scos la 50 EUR pe npt camera cu mic dejun inclus.
SAAB 9-5

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by danny86 »

Ok am notat nr tau uite si nr meu....0763667839....asa cum am mai spus o sa fiu cazat in Paralia....nu am mic dejun inclus iar pt 12 nopti am dat in jur de 160 de euro

Acum sunt curios care este distanta intre statiuni?
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by eugenflorinmanea »

Sunt vreo 30 km. Oho dar stai ceva!! :) 160 de EUR de camera sau persoana? Ai dat f bine! Prin agentie sau direct?
Ok am notat numarul see u there! Sau poate mergem impreuna la Meteora :)
SAAB 9-5

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by Malte »

La Meteora am fost cu masinile proprii. La Skiatos am fost cu autocarul, noi am vorbit cu proprietarul vilei si el a aranjat cu o agentie, parca a fost vreo 25 euro de persoana,dar se merita, vaporasul se ia dintr-un port mic si nu se merita sa stai sa cauti portul, sa nimeresti orarul vaporaselor,etc. Pe noi ne-au luat cu un microbuz dimineata pe la 6 si ne-au dus pana la autostrada, de unde ne-a preluat un autocar, totul e foarte bine organizat, seara pe la 9-10 am ajuns inapoi la vila.La Salonic, am vizitat faleza cu turnul alb, o zona cu sapaturi in mijlocul orasului( o veche cetate romana), f bine conservate si inconjurate de blocuri de locuinte, cred ca ar mai fi fost si alte obiective(biserici), dar a primat shopping-ul :lol: Preturile la mancare sunt rezonabile, totusi noi am venit pregatiti si cu alimente din tara,plus ce mai cumparam de prin marketurile locale, am mai mancat si pe la tavernele de langa plaja, sau pe unde am mai vizitat, dar iesi mult mai ieftin daca te gospodaresti singur cu mancarea, noi am facut cateva gratare pe acolo, la care ne ajuta si proprietarul, care era f de treaba.Poti sa afli mult mai multe amanunte, daca intri pe softpedia forum, la vacante Grecia, Nei Pori, eu de acolo am aflat tot ce m-a interesat.A! si sa ai pregatite cateva hartii de 10 euro si la dus si la intors, pt politistii bulgari, care stau la panda ca sa te prinda cu un ciubuc mic (10 euro sunt de ajuns). In caz de... nu te certi cu ei, nu incerca sa le arati ca ai dreptate, ca e de rau, scoti 10 euro si ai scapat, nu stiu o boaba englezeste asa ca nu ai cu cine sa parlamentezi.Eu asa am procedat si s-a rezolvat.
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Plecare in Nei Pori Grecia

Post by eugenflorinmanea »

Eu am fost si anul trecut in Halkidiki si nu am avut nicio problema cu militienii bulgari. M-au oprit si la dus si la intors...m-au controlat la acte si gata. Ba la intoarcere nu aveam nr pe spate ca am avut un mic accident in Grecia- m-au intrebat de el, le am zis ca am avut accident, le-am aratata PV scris in greaca :D si au zis ok go.
SAAB 9-5

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”