Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply
User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by Ogy »

Eu plec sambata. (stiu ca nu intereseaza pe nimeni acest aspect) :)
Ma gandeam sa ne intalnim care mai pleaca in aceasta zi, in parcare la Carrefour sau IKEA Baneasa. Ca sa nu aveti probleme cu intarzierile, va recomand urmatorul traseu: in rond la Casa Presei Libere, faceti stanga (o luati spre Parc Hotel, complex Flora etc) pe Bulevardul Poligrafiei->Baiculesti->(treceti pe sub pod si faceti prima dreapta iar in capat, pe pod prima stanga)->Soseaua Straulesti->La Bioterra faceti stanga->dreapta pe Jandarmeriei si iesiti chiar sub pod aproape de Carrefour (ocoliti o mare parte din aglomeratia de pe DN1).
Ca sa va faceti o idee, consultati harta:
http://harta-bucuresti.bucharest-guide.ro/

Sa zicem la ora 9 intalnirea + sfertul academic (poate mai sunt somnorosi).

dmc81
psycho driver
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 17:41
Auto:
Location: Undeva prin Romania
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by dmc81 »

Salut

Mi se pare o idee buna, de altfel acest punct de plecare l-am propus si eu in topicul cu intalnirea de la Bran.
Eu o sa vin doar sambata la intalnire pt. coloana din Brasov in mod special, asa ca poti conta pe mine.
Cred ca cel mai bine ne intalnim chiar in parcarea de la Bricostore pentru ca in weekend este cea mai libera.
La Ikea este destul de aglomerata.
Kia Ceed 1.4 Best
Image
ODO : + 19000 km

Image

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by shpid3r »

i`m in!
Daca plecam la 9+, nu cumva ajungem mai tarziu decat trebuie ? :)
Eu eram mai auster si recomandam 8, dar acum majoritatea decide
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by eugenflorinmanea »

Salut! Ma bag si eu tot sambata!! Hai sa fie medie- adica 8:30 cu tot cu sfertul academic :):) . Dar...desigur ma supun majoritatii.

Ca si traseu...pe Cheia??
SAAB 9-5

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by Ogy »

Eu ma gandeam sa o luam pe DN1, dar fac cum considera majoritatea. Oricum, nu vreau sa fiu prima masina din coloana.
La "pas domol" cred ca ajungem in 2-3 ore (fara sa incalcam legea)....dar se poate si mai repede ....dovada stau amenzile venite din noiembrie...
Ok, deci ramane batut in cuie, 8:30 in parcare la Carrefour-Bricostore (unde se gasesc locuri libere)....ca ne vedem noi, nu sunt chiar asa de mici masinile astea (nu parcati la mall in subteran).
Iar cei care vin pe 18 la intalnire, mai discutam si acolo...

dmc81
psycho driver
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 17:41
Auto:
Location: Undeva prin Romania
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by dmc81 »

Ogy wrote:Eu ma gandeam sa o luam pe DN1, dar fac cum considera majoritatea. Oricum, nu vreau sa fiu prima masina din coloana.
La "pas domol" cred ca ajungem in 2-3 ore (fara sa incalcam legea)....dar se poate si mai repede ....dovada stau amenzile venite din noiembrie...
Ok, deci ramane batut in cuie, 8:30 in parcare la Carrefour-Bricostore (unde se gasesc locuri libere)....ca ne vedem noi, nu sunt chiar asa de mici masinile astea (nu parcati la mall in subteran).
Iar cei care vin pe 18 la intalnire, mai discutam si acolo...

Este ok la 8:30 si de asemenea propun sa mergem pe DN1 pana la Predeal si apoi stanga spre Bran. Este cel mai scurt drum si din cate stiu cel mai bun. Si pana la urma nu ne alearga nimeni pana acolo putem sa mergem in limitele legale.
Kia Ceed 1.4 Best
Image
ODO : + 19000 km

Image

gabikia
Posts: 145
Joined: 14 Jul 2008, 23:34
Auto:
Location: Otopeni-ilfov
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by gabikia »

"Ogy"multam de pont,te rog pt orce eventualitate trecema si pe mine pe lista dar cu semnul intrebari te rog.Multam fain,iti las si mobilul meu:0726.65.34.56,Gabi si ne auzim
Am sa urmaresc acest topic.
Kia Sportage 2005/mai/albastru/full option
http://cutiacupoze.ro/album/?a=1246

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by MihaiM »

Eu asa cum ziceam la intalnire, de ce m-am "temut" n-am scapat. Luni duc masina sa-mi vopseasca bara la IMG si deoarece RCA-ul e pe UNITA trebuie asteptat accept de plata. Asa ca slabe sanse sa am masina vineri ca sa pot pleca sambata. :(

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by Ogy »

MihaiM nasol....te putem lua noi cu masina (alegi pe cine vrei).....o sa incerc sa sun si eu la service, sa-l rog sa iti dea masina pe barba noastra in acea zi ....poate ar merge, stiind ca suntem oameni de cuvant si mai ales ca este pentru o cauza nobila....sau sa-ti dea o alta masina, (kia) cat sta a ta acolo...
Ps: cum ii cunosti tu, asa ii cunosc si eu, deci nu am relatii (in traducere, nu iti face sperante prea mari...in cel mai rau caz, ma considera pe mine nebun...).
GabiKia ti-am memorat nr de tel, in caz de necesitate vorbim.
Traseul il alegeti voi, atata timp cat se desfasoara pe DN1 :) ..... varianta expusa, cred ca merge .
De la 8:30 -9:00 pana la 14:00 avem destul timp sa ajungem....

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by MihaiM »

Ogy multumesc, dar stai linistit ca nu vreau sa creem situatii aiurea. In cel mai rau caz am sa intreb daca nu pot sa las eu banii pe reparatie, gaj pana vine acceptul. Dar pana una alta s-o vad vopsita si sa nu mai descopere si alte chestii pe dedesubt.

dmc81
psycho driver
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 17:41
Auto:
Location: Undeva prin Romania
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by dmc81 »

MihaiM wrote:Ogy multumesc, dar stai linistit ca nu vreau sa creem situatii aiurea. In cel mai rau caz am sa intreb daca nu pot sa las eu banii pe reparatie, gaj pana vine acceptul. Dar pana una alta s-o vad vopsita si sa nu mai descopere si alte chestii pe dedesubt.
Salut

Daca nu stai decat sambata poti sa mergi si cu mine , eu vin sa cunosc lumea , sa particip la marea coloana si pe seara plec inapoi spre Bucuresti.
Kia Ceed 1.4 Best
Image
ODO : + 19000 km

Image

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by danx »

MihaiM wrote:Eu asa cum ziceam la intalnire, de ce m-am "temut" n-am scapat. Luni duc masina sa-mi vopseasca bara la IMG si deoarece RCA-ul e pe UNITA trebuie asteptat accept de plata. Asa ca slabe sanse sa am masina vineri ca sa pot pleca sambata. :(
Nu e ontopic, dar am avut si eu o problema asemanatoare.
Daca nu iti vine acceptul de plata, poti lasa talonul acolo si ei iti dau masina impreuna cu o copie dupa talon si o hartie semnata si stampilata de ei cum ca talonul e la ei.

Poate te poate ajuta si IMG-ul lafel.
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by MihaiM »

@dmc81 multumesc mult de oferta. Ideea ar fi sa merg sa contribuii la coloana cu un Ceed, nu asa parazit :D

dmc81
psycho driver
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 17:41
Auto:
Location: Undeva prin Romania
Contact:

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by dmc81 »

MihaiM wrote:@dmc81 multumesc mult de oferta. Ideea ar fi sa merg sa contribuii la coloana cu un Ceed, nu asa parazit :D
Daca nu rezolvi cu masina pana atunci oferta ramane valabila.

Bafta
Kia Ceed 1.4 Best
Image
ODO : + 19000 km

Image

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Re: Cine se inscrie la coloana Bucuresti-Bran sambata 21feb?

Post by Ioana »

sper să pot să ajung şi eu sîmbătă la 8.30 în parcare la Băneasa.
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”