In BRASOV, mai tragem o-ntalnire??

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Voi fi pe la 20.10-20.15 in parcarea de la Roman, sau langa ea daca nu este inchisa. Numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

touche
Posts: 128
Joined: 26 Aug 2007, 11:58
Auto:
Location: Brasov

Post by touche »

mai ..eu am timp ..dar mai bine sa fim mai multi...si atunci poate ca ar fi mai bine sa o lasam pe 2.02

Dar cum decidetzi ...
Majoritatea hotareste :))
1.4 BEST , machine silver
Comandata: 5.09.2007
Serrie sasiu: 15.10.207
O am din: 22.11.2007

eldtimer
comsin-comsan
Posts: 92
Joined: 08 Dec 2007, 00:27
Auto:
Location: Brasov

Post by eldtimer »

deci revin...si eu sunt acolo la 20-20 si ceva fix ;) ...yuhuuuu :)...hai ca ne vedem acolo...
Since 08.01 proud owner of KIA Cee'd 1.4 Best...si cam atat...da ce merge :)

B 33 WDC

++Ma petite "samanta"++

Image

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

vin si eu , il anunt si pe Dorin. deocamdata 4 oameni anuntati...c'mon people
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

cmg_george

Post by cmg_george »

Incerc sa trag si eu o fuga, nu promit dar in proportie de 70-80% vin

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

te asteptam :D
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Stiti la ce sunt bune intalnirile?
Va dau un raspuns posibil: sa-ti dea mykep antigel de cea mai buna clasa sa completezi in vasul de expansiune.
Trecand pe langa un fapt real si nu pot decat sa-i multumesc acestuia, din suflet, pentru ajutorul dat, intalnirea de ieri a fost bestial de faina.
Suntem o mica familie, ne intalnim asa cum si cand se poate, dar ne simtim extraordinar impreuna. Acesta este un sentiment "testat"(sper sa nu intelegeti gresit). Este un sentiment aparte. Am avut parte de spirit de echipa. Am intarziat putin, l-am sunat pe doringvd si am aflat ca ma asteapta. Pana la urma, majoritatea a venit in sprijinul minoritatii (adica eu) si ne-am fixat un nou punct de intalnire la o benzinarie unde am reusit sa stam de vorba destul de mult.
O intalnire extrem de placuta. Mai afli cate ceva, mai vezi, mai intrebi si uite asa se creaza o coeziune intre noi.
Au mai fost eldtimer si cmg_george. Veselia si buna dispozitie au fost pe lista prioritatilor noastre.
Ne-am decis, data viitoare, sa facem in mod obligatoriu si un gratar si sa zabovim ceva mai mult.
O intalnire superba. Dar de noi sigur se va mai auzi.
Drum bun si numai bine tuturor.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

eldtimer
comsin-comsan
Posts: 92
Joined: 08 Dec 2007, 00:27
Auto:
Location: Brasov

Post by eldtimer »

Ei bine da, spdblue are mare dreptate, si cu riscul de a ma repeta, una dintre cauzele alegerii acestei masini a fost si comunitatea "clubKia.ro"... o fost fain cu impartasire de experiente de la cei mai "varstnici" in ale Cee'd-ului si nu numai spdblue s-a ales cu antigel de la mykep, ci chiar si doringvd ;) (na, ca te-am dat de gol)...frumoasa masinutza lui mykep, cu toate ca si ale noastre sunt la fel de faine, el si-a tras si folie, neste becuri cool si filtrul ala smecher K&N, care nu se vede da noi stim ca e acolo :) ...in rest, punem neste poze cand face george contul pe Picassa (astept username-ul si password in PM ca sa le pun si pe ale mele) si va mai tinem la curent cu ce face Brasovul...ca mai avem neste planuri :D...aaaa, multumim mykep care ne-a invatat sa schimbab becurile fara sa dam tot farul jos :prayer:

PS: Mii de multumiri ca ati raspuns la cererea mea innebunita de a va cunoaste si scuze ca v-am scos in frig...da o fost fain,nu? :)

PPS: O salutam si pe prietena lui George care a facut posibile 2 lucruri ieri seara: sa-l avem pe George cu tot cu masina la intrunire si i-a facilitat acestuia "accesul" la o doza de bere...noi restul, manechine...apa plata cu lamaie :lol:
Since 08.01 proud owner of KIA Cee'd 1.4 Best...si cam atat...da ce merge :)

B 33 WDC

++Ma petite "samanta"++

Image

kiabas
Posts: 5
Joined: 15 Sep 2007, 16:11
Auto:
Location: BRASOV

Post by kiabas »

Salut, ma bucur sa aud cum se reunesc ceed-brasovenii!
In curand o sa ma bucur si eu de ceed-ul meu (februarie) pina atunci citesc forumul si bag la cap.
glad to be around / need a cee'd ;o)
going for a CEE'D SW 1.4 BEST

eldtimer
comsin-comsan
Posts: 92
Joined: 08 Dec 2007, 00:27
Auto:
Location: Brasov

Post by eldtimer »

mestere continua sa citesti...te ajuta...ia de citeste si manualul inainte sa vina masina...afli multe si nu te sperii de orice chestie cum am mai patit-o si yo atunci cand o sa ai masina...si urmareste intalnirile...si viitori posesori de cee'd pot participa...si nu numai...uite George, dc imi aduc eu aminte bine a fost de 2 ori la intalnire fara masina ;) ...hai, asteptare usoara si sa auzim de bine...
Since 08.01 proud owner of KIA Cee'd 1.4 Best...si cam atat...da ce merge :)

B 33 WDC

++Ma petite "samanta"++

Image

kiabas
Posts: 5
Joined: 15 Sep 2007, 16:11
Auto:
Location: BRASOV

Post by kiabas »

Multumesc de sfaturi!

Am intrat putin in ultima perioada pe forum (nu mi-a mers netu) da daca se mai reuneste "comitetu" si vad in timp util o sa apar si eu :)

Bafta
glad to be around / need a cee'd ;o)
going for a CEE'D SW 1.4 BEST

cmg_george

Post by cmg_george »

Intradevar o frumoasa intalnire. Scuze de delai. in scurt timp or sa apara si pozele si PM cu accountul :).
Mi-a facut placere sa va revad/ cunosc si sper sa avem parte de cat mai mult.
Data viitoare fara gratar si mai mult timp nici nu mai vin :)
Pe cand becuri?

cmg_george

Post by cmg_george »


User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

Baieti, placerea este de partea mea, daca pot fi de folos de ce sa nu fiu, nu sunt eu expert ajut cat pot :) nu ezitati sa apelati la orice nedumerire.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

touche
Posts: 128
Joined: 26 Aug 2007, 11:58
Auto:
Location: Brasov

Post by touche »

spdblue de ce nu mi'ai dat si mie un beep ...
Chiar voiam sa particip si eu la intalnire ... am crezut ca o lasam pentru data de 2.02 si nu am mai intrat pe forum.
Pls next time, da si mie un msg pe tel...sau un interfon :D
1.4 BEST , machine silver
Comandata: 5.09.2007
Serrie sasiu: 15.10.207
O am din: 22.11.2007

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”