Boicot la pompa

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply

Participi?

Da
78
74%
Nu
2
2%
Nu, dar sunt de acord in principiu.
25
24%
 
Total votes: 105

Razica
Posts: 294
Joined: 11 Nov 2007, 19:30
Auto: ceed 1.4 TGDI
Location: Berceni-bucuresti

Re: Boicot la pompa

Post by Razica »

Deci facem boicot sau nu ? yo sunt dispus sa vin cu ambele masini si cu cativa prieteni ..... ca unde s multi puterea creste
cee'd 1.6 crdi pewter beige
Hyundai I30 Facelift 1.6 GSL - ex
Ceed 1.4 TGDI

kempes64
Posts: 90
Joined: 15 Jun 2008, 21:02
Auto: KIA SPORTAGE 1.6 GDI
Location: Iasi

Re: Boicot la pompa

Post by kempes64 »

KIA SPORTAGE 2021 Classic - 1.6 GDI - Infra Red
Renault CLIO IV - 2017
Ex: Cee`d 1.4 Best Lx Mt GSL 2008 - ODO: 185 000

User avatar
nova79
Posts: 117
Joined: 04 Jul 2009, 20:36
Auto:
Location: pitesti

Re: Boicot la pompa

Post by nova79 »

super, chiar ma gandeam la lucru asta de cateva zile, sunt cu totul de acord cu acest protest.
Kia Ceed SW-- motor-1.4 -- echipare - best-- alb -- septembrie 2008--ODO - 115000

Alexino
Posts: 12
Joined: 17 Sep 2010, 14:29
Auto:

Re: Boicot la pompa

Post by Alexino »

O solutie mai buna decat sa nu intri cu masina in benzinarie e sa intri cu viteza foarte mare ! :twisted:
Vreo 20-30 de boicoturi din astea in toata tara si sa vezi rezultate !!
Sorento Executive 2008

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by doringvd »

trebuie gasita alta solutie, vor creste incasarile inainte si dupa "boicot",
ma bag si eu, dar cel mai probabil voi alimenta inainte...so... ; transportul in comun, mersul pe jos sau cu bicicleta si de ce nu mersul la serviciu cu colegul/colegii prin rotatie cu o singura masina ar fi cateva variante; dar daca e iarna e greu cu bicicleta, RAT-ul nu are traseu in zona unde lucrez eu iar de colegi ce sa mai zic ...ca nu mai am.
Cred ca depinde si de noi, in primul rand sa vrem sa facem ceva, nu neaparat sa le spunem astora: "bre stim ca ne jefuiti dar mai lasa un pic pretul la benzina ca a sarit de pragul psihologic de 5 ron"
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by AlinC. »

Nu stiu cum e transportul in comun la voi, dar in Iasi avem niste jeguri de autobuze... Unistil Vaslui si primarele Nichita sa ne traiasca.

In plus, autobuzele alea tot cu motorina merg... Ma gandesc serios sa alimentez de la moldoveni.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by spdblue »

Eu o tin aproape intr-un boicot continu. Banii nu-mi ajung prea mult...Nici nu stiu cat voi mai putea sa-mi achit ratele la masina. Nu voi alimenta nici inainte, nici dupa, o perioada buna de timp. Trist!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by Ogy »

@spdblue, te inteleg. Poate din februarie se mai intampla ceva si la voi (pozitiv).

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by rayman »

Intr-adevar degeaba protestam cu marunt la pompa daca peste o zi mergem si facem plinul... overall tot aia e. Eu din Decembrie protestez in felul meu: incerc sa ma descurc fara atunci cand se poate si in general am lasat-o mai moale cu acceleratia... Mai si sa stiti ca se simte! De la 11% a scazut undeva peste 9% in oras. Deci sa zicem 15% economie! si 15% mai putini bani lasati la pompa.

Cu putina atentie se pot face si economii care 1. fac bine la buzunar si 2. sustin acest protest.

P.S. Sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu!

Later edit: din primavara sper sa pot protesta altfel: Categoria A + un motor de oras ;) Abia astept...
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: Boicot la pompa

Post by patton »

@rayman, "Deci sa zicem 15% economie! si 15% mai putini bani lasati la pompa."
15% economie!, Da. 15% mai putini bani lasati la pompa. Nu, ca au astia grija, prin scumpire, sa lasi aceeasi bani (poate chiar mai multi) oricata economie ai face.
Si eu am ajuns sa redescoper mersul pe jos, dar chiar si asa carburantul ma costa din ce in ce mai mult.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

rrich
Febra Rosie
Posts: 457
Joined: 16 Apr 2009, 09:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by rrich »

Nu cred ca este vb de facut economii. Trebuie sa tragem totusi un semn de alarma. Daca protestul ar fi la scara mare sincronizat cred in mod sigur ca ar fi luat in seama...

Dupa cum au zis si colegii mai sus.. trebuie sa ne invatzam cu mersul pe jos... o lasam mai usor cu talpa si mai facem o economie..practic sa scadem consumul nostru ..
Pro'ceed 1,6 DSL 115cp, with STYLE
cateva poze: refereshing... Poze

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Boicot la pompa

Post by eugenflorinmanea »

SAAB 9-5

bibanul
Posts: 30
Joined: 13 Apr 2009, 09:37
Auto:

Re: Boicot la pompa

Post by bibanul »

Sunt de acord. Si apropo, ziceti unii dintre voi ca per total e la fel...k o sa punem benzina mai multa pe 16/20, ceea ce e oarecum corect. Per total nu le scad incasarile, dar macar ii lasam 3 zile fara incasari...si sa stiti ca asta nu e de ici-colea. O firma mare isi face niste planuri bazate pe cash-flow. OK, nu or sa dea faliment din asta, dar un mic deranj acolo se va produce.
KIA Cee'd 1.4 BEST CASA WHITE
IS-06-RHX

barmarielvi
Posts: 34
Joined: 16 Nov 2007, 15:29
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Etapa a-2-a Protest benzinarii !!!!

Post by barmarielvi »

PROTEST BENZINARII !!!!
Etapa 1
---Fiti solidari cu noi in zilele de 17, 18 si 19 Ianuarie 2011 NU ALIMENTATI , NU INTRATI IN BENZINARII!
Etapa 2
---Fiti solidari cu noi si incepand cu data de 15 Februarie 2011 NU MAI ALIMENTATI DE LA OMV SI PETROM.

„Sa alegem "aleatoriu" un distribuitor de carburant de la care sa nu mai alimentam deloc. Chiar daca ii vom "imbogati" pe ceilalti, macar vom sparge cardasia lor in ceea ce priveste pretul. In ce sens? Pai gandind in aceasta perspectiva si bineinteles daca ideea va prinde la mase, exista sansa de faliment pentru respectivul distribuitor si astfel in cele din urma ar trebuie sa scada pretul ca sa se salveze „ Sursa : M.B.Antena 3
Trimiteti acest mesaj mai departe pentru a-l citi toata tara<Dreamcatcher


Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”