[VAND] piese noi KIA

...din afara reţelei KIA, care lucrează bine şi îi recomandaţi!
Post Reply
Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by Dennis »

@Boby, filtrul de benzina de care vorbesc eu arata ca in poza atasata de tine.Cu toate ca, din ce-mi amintesc, ce se vede in poza e carcasa lui - care a fost pastrata - si a fost schimbat doar filtrul propriu-zis.Acel filtru era o smecherie alba, cilindrica, ce se introducea in acea carcasa.E posibil sa ma insel in ceea ce priveste componenta filtrului (in sensul ca in pachet poate fi gasit filtrul + carcasa)...a trecut ceva timp de atunci.Am putea astepta si parerile altor colegi de forum care au schimbat acest accesoriu.
@Dannyboy, eu n-am schimbat nici un filtru asemanator cu cel din poza ta.
Acum, sincer, dracu' stie cate filtre sunt prin masina asta :D
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

Boby

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by Boby »

Multumesc mult Denis pentru ajutor. Voi da comanda pentru acest filtru, cu convingerea ca am gasit sigur mai ieftin decat in reteaua de service.

apartsstore
Posts: 115
Joined: 05 Apr 2012, 10:15
Auto:
Location: dirty Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by apartsstore »

valabil!
[color=#0000BF]Multumim pentru solicitare,
Romulus
[b]0740-0123-60[/b]
apartsstore@yahoo.ro[/color]

Boby

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by Boby »

@Romulus
Am doua intrebari:
1. Ma intereseaza o bucsa de la caseta de directie daca se poate aduce. (G4FA, 80KW,109CP)
2. Cum este covorasul de cauciuc-Tunel median care e la 26 lei in promotie, miroase sau nu? Se potriveste la Ceed-ul meu adica acopera tunelul respectiv? Cum se poate prinde sub cele doua covorase spate atata timp cat acestea nu au prindere la modelul nostru de masina? Poti livra si cu Posta Romana acest covoras-tunel median? Cu cat e mai ieftin transportul daca fac plata in avans?

Merci de raspuns.

apartsstore
Posts: 115
Joined: 05 Apr 2012, 10:15
Auto:
Location: dirty Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by apartsstore »

salut,

1. in principiu, pt ceed 1.4 benzina, 80kw, G4FA, se poate aduce acea bucsa. Doar ca voi intarzia nitel cu oferta, caci per mea de contact la Kia s-a imbolnavit. :cry: Pot aduce aproape orice de la kia [mai putin elem de caroserie si accesorii, unde nu ma prea bag eu din principiu].
2. despre acel covoras am mai auzit discutandu-se. iti pot spune doar ce am auzit: ca miroase si nu prea... [ca la romani]. Despre compatibilitati, am nevoie de codul covorasului si iti spun. Daca ma apuc sa-l cer eu, furnizorul ma obliga prin diferite mijloace sa il achizitionez si ... cum am spus mai sus, nu ma bag pe accesorii :mrgreen: Am facut o exceptie cu un user de aici, care de 1 luna asteapta niste nenorocite de clipsuri. Are o nemaipomenita rabdare. Respect!
2B. trimit si prin posta romana, ca este cel mai ieftin serviciu; nu accept plata in avans, ci doar la primirea coletului [dupa ce am stabilit anterior pret pe reper + transport]. Nu practic acceptarea de plata in avans. Ca fapt divers, per colet se percepe undeva intre 10-25ron, in fct de greutate. Am trimis bielete directe x2 si bielete antiruliu x2buc, nu mai stiu ce greutate aveau, dar clientul a platit 16ron la transport.
[color=#0000BF]Multumim pentru solicitare,
Romulus
[b]0740-0123-60[/b]
apartsstore@yahoo.ro[/color]

Boby

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by Boby »

Credeam ca site-ul parts2go.ro e al vostru. Uite aici covorasul median tunel: http://www.parts2go.ro/articol-nou/190/ ... edian.html
Daca da, il vreau.

Referitor la bucsa caseta directie ramane valabila solicitarea mea, numai sa nu dureze mai mult de 1 luna.

paulmcraciun
Posts: 7
Joined: 12 Jun 2012, 18:44
Auto:

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by paulmcraciun »

salut,
am si eu mare nevoie de ajutor. imi trebuie un set de piese (si preturi) pt o reparatie la o 1.4 G4FA: amortizor fata dr., bascula, planetara dr., bilete directie si bieleta antiruliu dr., cap bara, filtre pt schimb.

apartsstore
Posts: 115
Joined: 05 Apr 2012, 10:15
Auto:
Location: dirty Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by apartsstore »

zi-mi cati cai / kw are motorul. sunt 2 variante, pt care iti trebuie acele repere?
[color=#0000BF]Multumim pentru solicitare,
Romulus
[b]0740-0123-60[/b]
apartsstore@yahoo.ro[/color]

apartsstore
Posts: 115
Joined: 05 Apr 2012, 10:15
Auto:
Location: dirty Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by apartsstore »

boby,

acel site nu suntem noi. noi inca nu avem site, insa cautam colaboratori care sa accepte o plata in rate a unui site.
despre bucsa - astept cotatia si revin aici sau pe PM.

@paulmcraciun: da-mi cati kw sau cp are masina si iti dau cotatii. Sunt curios daca vei depasi pragul critic de o postare :roll:
[color=#0000BF]Multumim pentru solicitare,
Romulus
[b]0740-0123-60[/b]
apartsstore@yahoo.ro[/color]

paulmcraciun
Posts: 7
Joined: 12 Jun 2012, 18:44
Auto:

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by paulmcraciun »

.

@paulmcraciun: da-mi cati kw sau cp are masina si iti dau cotatii. Sunt curios daca vei depasi pragul critic de o postare :roll:[/quote]

109 CP

paulmcraciun
Posts: 7
Joined: 12 Jun 2012, 18:44
Auto:

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by paulmcraciun »

am depasit pragul critic, asa-i?
da-mi te rog cotatii. treaba este serioasa. deci, 109 CP. Ms!

apartsstore
Posts: 115
Joined: 05 Apr 2012, 10:15
Auto:
Location: dirty Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by apartsstore »

da, l-ai depasit! =D>
ma apuc de treaba!
[color=#0000BF]Multumim pentru solicitare,
Romulus
[b]0740-0123-60[/b]
apartsstore@yahoo.ro[/color]

paulmcraciun
Posts: 7
Joined: 12 Jun 2012, 18:44
Auto:

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by paulmcraciun »

:)
ok. sa-mi spui te rog, si cam in cat timp le pot avea.

apartsstore
Posts: 115
Joined: 05 Apr 2012, 10:15
Auto:
Location: dirty Bucuresti

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by apartsstore »

amortizor fata dreapta:
sachs = 388ron, pe gas, pt vehicule cu suspensie standard [sa nu ai pachet drumuri grele ceva]. din pacate, doar acest producator il pot aduce.

bieleta antiruliu:
nipparts = 129ron/buc
rts = 88ron
lemforder = 90ron [insa nu e pe stoc, nu stiu daca o pot aduce].

bieleta directie:
nipparts = 202ron

cap bara:
nipparts = 128ron

filtre aer:
bosch = 67ron
nipparts = 54ron
knecht = 62ron
mann = 67ron [insa nu e pe stoc, slabe sanse sa il pot aduce]

Filtre habitaclu:

corteco = 65ron
corteco cu carbon activ = 84ron
knecht = 130ron
nipparts = 70ron

Filtre ulei:
starline = 16.50ron
bosch = 18.50
nipparts = 18ron
knecht = 27ron
mann = 22ron
Ulei nu te intereseaza? zi-mi ce marca preferi si indicele [10w40, 5w30, etc aduc Castrol, Elf si Mobil] si ofertez.
despre bascula si planetara - nu gasesc acum. daca insa te tenteaza ceva din cele de mai sus, prind curaj sa caut la importator :wink:
[color=#0000BF]Multumim pentru solicitare,
Romulus
[b]0740-0123-60[/b]
apartsstore@yahoo.ro[/color]

paulmcraciun
Posts: 7
Joined: 12 Jun 2012, 18:44
Auto:

Re: [VAND] piese noi KIA

Post by paulmcraciun »

Romulus,

ideea e ca ma intereseaza tot ce ai transmis, mai putin bieleta antiruliu pt ca am inteles ca nu-mi trebuie. durerea e ca-mi trebuie si planetara si bascula dar, toate sunt urgente...deci imi trebuie ieri.... ;)

Post Reply

Return to “Alte serviceuri si magazine de piese”