DVD+GPS pentru kia cee'd

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
Post Reply
gabi_1
Posts: 18
Joined: 04 Sep 2007, 23:34
Auto:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by gabi_1 »

Citeva raspunsuri de pe okazii.ro

26 feb 2010 00:22, gabrielchi
A mai fost montat pe Kia Ceed? (daca da, ce s-a intimplat cu garantia) Am vazut ca se poate monta in Bucuresti, contracost. Care este pretul? Multumesc!


Re:Kia Ceed
28 feb 2010 21:01, HH_025
da s-au facut instalari pe ceed, montajul costa 200 ron tva inclus si se poate efectua in service-ul nostru autorizat RAR, nu aveti probleme cu garantia daca instalati in serv. aut. si pt. ca nu se intervine asupra instalatiei originale a masinii.
Kia Ceed Alba :)

User avatar
alexxed
Posts: 118
Joined: 16 Sep 2008, 18:41
Auto:
Location: Timșoara
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by alexxed »

gabi_1 wrote:Citeva raspunsuri de pe okazii.ro

26 feb 2010 00:22, gabrielchi
A mai fost montat pe Kia Ceed? (daca da, ce s-a intimplat cu garantia) Am vazut ca se poate monta in Bucuresti, contracost. Care este pretul? Multumesc!


Re:Kia Ceed
28 feb 2010 21:01, HH_025
da s-au facut instalari pe ceed, montajul costa 200 ron tva inclus si se poate efectua in service-ul nostru autorizat RAR, nu aveti probleme cu garantia daca instalati in serv. aut. si pt. ca nu se intervine asupra instalatiei originale a masinii.
Astea le știm deja de aici: http://www.autogadget.ro/forum/viewtopic.php?f=16&t=60

Sculele sunt aduse din Asia, ar fi interesant de știut dacă e un importator, sau fiecare pe cont propriu că au apărut la mai multe firme; SC HELLERAU HEIST SRL apare cel mai des în legătură cu produsul ăsta.

În principiu îți poți comanda și tu produsul direct de la producător din China, dar te va costa mult pentru o singură unitate.
Cee'd 1.4 GSL MT SW BEST Pewter Beige | Jurnal de bord

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

am fost astazi la autogadget... se monteaza pe sid aparatul mai sus aratat(hymav-815 parca), se pastreaza comenzile de pe volan dar... ca iegzista un dar... desi aparatul are aceleasi curburi cu restul bordului... e mai ingust... adica se aliniaza sus si jos perfect dar stanga-drapta raman cate 3 mm au spus ei liberi... iar aici improvizeaza... si nu stiu cat de bine da... sustineau ca si-a montat cineva pe sid dar reusise nu stiu cum si de unde sa-si aduca o alta rama de caonsola centrala(toata cu aeratoare si etc) care cica era la fix... ziceau ca asa e si la unele santa-fe-uri... la unele merg la alte ramane spatiu... va spusei si io ce mi-au zis... se pare ca tot solutia 2 din standard+rama speciala de sid e solutia... numai ca ajungi pe la 5-7.000 lei si mai ai si softuri de navigatie trompete... am verificat spre exemplu la garmin apdeiturile de kenuud... ca sa vezi... o regiune din grecia(kavala-keramoti) erau doar punctate localitatile fara drumuri intre ele... si ca sa zic asa... era o ruta turistica destul de importanta... din keramoti se trece cu feibotul in thasos... deci cam asta e treba... daca are cineva o solutie sa mi-o impartaseasca si mie... avantajul la chunezarii era ca sunt pe uindos 5-6 si poti pune igo, etc... pe cand "firmele" vin cu tot felul de tampenii de softuri pe care le poti apgrada cu europa de vest iar estul ... romania-bucureti+timisoara... bulgaria-sofia... grecia-atena+cateva autostrazi... etc...o sa-mi fac dracu io o fabrica de d'astea ca numai din romania si tot ma scot de ceva bani... sincer io sunt plin de draci... la be-loud mi-au facut un platoas de alpine la cam 7.000 lei dar nu aveam nici comenzi pe volan iar navigatia pe europa de est era de genul orase peste 500.000 locuitori...dupace ma racoresc, va mai povestesc si despre alti vanzatori de divaisuri auto, care habar nu au ce vand, sau stiu ff bine dar incearca sa-ti bage pe gat cacaturi... cel mai elocvent"domne io nu pot sa aduc pe stoc un aparat de 5.000 lei pe care doar sa-l vedeti si poate nu-l cumparati... pai si io dau banii aia fara sa gust?"... cam asa sunt dialogurile cu "marile" firme din domeniu... incercati daca nu credeti...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
alexxed
Posts: 118
Joined: 16 Sep 2008, 18:41
Auto:
Location: Timșoara
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by alexxed »

@mortymer: Încerci niște poze sau un filmuleț să vedem cum arată?

Hărțile sigur se pot actualiza, nu cred că e o problemă.
Cee'd 1.4 GSL MT SW BEST Pewter Beige | Jurnal de bord

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

pai nu am luat nimic... asta spuneam... alea "da firma" sunt 2 din standard si se monteaza cu rama adaptoare dar ciciu harti si poti avea noroc sa ai comenzile pe volan... "cinezariile" care sunt pacute cu uindos si poti pune hari bune, si ai comenzi pe volan, nu se potrivesc in lacas , sunt prea inguste... desi ei spun ca sunt pt. sid... solutia lor "va punem niste cheder/furtun negru in stanga si dreapta"... ROMANIA...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
alexxed
Posts: 118
Joined: 16 Sep 2008, 18:41
Auto:
Location: Timșoara
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by alexxed »

mortymer wrote:pai nu am luat nimic... asta spuneam... alea "da firma" sunt 2 din standard si se monteaza cu rama adaptoare dar ciciu harti si poti avea noroc sa ai comenzile pe volan... "cinezariile" care sunt pacute cu uindos si poti pune hari bune, si ai comenzi pe volan, nu se potrivesc in lacas , sunt prea inguste... desi ei spun ca sunt pt. sid... solutia lor "va punem niste cheder/furtun negru in stanga si dreapta"... ROMANIA...
furtun :)) tare
Cee'd 1.4 GSL MT SW BEST Pewter Beige | Jurnal de bord

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

ok, nu au zis furtun... au zis ca taie un cablu de aipod, scot firele din el si folosesc "tubul" ramas ca sa acopere spatiile din stanga si dreapta... de aia am zis furtun ca sa nu mai detaliez toata aceasta procedura... solutii pur romanesti...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
alexxed
Posts: 118
Joined: 16 Sep 2008, 18:41
Auto:
Location: Timșoara
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by alexxed »

mortymer wrote:ok, nu au zis furtun... au zis ca taie un cablu de aipod, scot firele din el si folosesc "tubul" ramas ca sa acopere spatiile din stanga si dreapta... de aia am zis furtun ca sa nu mai detaliez toata aceasta procedura... solutii pur romanesti...
Păi te-ai uitat ce este pe cadranul de la geamurile portierelor ? E un simplă bandă neagră adezivă, aia ar fi tot românesc ?

Oricum, chiar dacă mi l-aș cumpăra aș prefera să mi-l montez singur ca să mă asigur că merg și mufele de jos, că nu-mi leagă subwoofer-ul greșit, etc.

Legat de hartă, ei se laudă că-ți dau un card cu ceva hărți, pe cardul ăla spui că nu e tot ? Și dacă ai aflat cumva ce tip de hărți sunt, pentru igo, garmin, ?
Cee'd 1.4 GSL MT SW BEST Pewter Beige | Jurnal de bord

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

pai nu stiu la ce aparat te referi... daca te referi la kenuud uite ce harti are garmin https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID ... overageTab ... am povestit ca-n grecia nu erau int-ro zona turistica decat marcate localitatile fara drumuri intre ele... in romania nu exicta 2 mai, vama veche, etc... deci il iei si te uiti la el... ca nu ai cu ce sa faci apdeit, chiar si pe bani daca vrei... chinezescul cu furtune, e pe uindos 5 si ti-l dau cu igo 8 deja care am inteles ca stie ff bine europa de est... dar e cu furtune... insa poti sa pui msi alte harti care merg pe uindos 5... prin furtune... daca gasesti alta solutie in loc de furtune... :D
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
alexxed
Posts: 118
Joined: 16 Sep 2008, 18:41
Auto:
Location: Timșoara
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by alexxed »

@mortymer

La chinezăria aia de la hymav care o vând ăștia de la autogadget mă refeream.
Cee'd 1.4 GSL MT SW BEST Pewter Beige | Jurnal de bord

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by mortymer »

desi pe saitul lor nu scrie ca e si pt. cee'd, in filmuletul asat sustin ca este... ... cel mai sigur trebuie intrebat inainte de achizitie...
Last edited by mortymer on 11 Apr 2010, 17:31, edited 1 time in total.
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
alexxed
Posts: 118
Joined: 16 Sep 2008, 18:41
Auto:
Location: Timșoara
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by alexxed »

mortymer wrote:desi pe saitul lor nu scrie ca e si pt. cee'd, in filmuletul asat sustin ca este...
Este, dar cică nu se potrivește perfect, ai nevoie de o ramă adaptoare sau niște cauciuc pentru spațiul liber rămas.
Cee'd 1.4 GSL MT SW BEST Pewter Beige | Jurnal de bord

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by aeon »

ar trebui sa puna un demo facut intr-un ceed ca sa ne convingem exact cum vine si cum functioneaza
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”