Folie geamuri

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Re: Folie

Post by Stefan47 »

Eu mi-am pus zilele trecute folii autorizate RAR (stickerul ala RAR pe geam si cu document) la http://www.car-sound.ro
600 Ron m-au costat si mi-am pus pe luneta si geamuri spate opacitate 95% si pe geamuri fata 20%. Nu se dau fetele usilor jos, baietii au lucrat f frumos, mi-au cam innundat fetele de la usi cu apa, a trebuit sa dau cu un spray de curatare ca se cam patasera, dar s-a luat :lol: mai bine asa decat sa inceapa sa-mi scartaie pe ici pe colo (referinta la demontarea fetelor usii).

Se vad foarte misto pe masina, in spate cel putin nu vezi nimic de afara :D iar in fata e acceptabil, mai nasol e pana ma voi obisnui cu luneta, noaptea in oglinda retrovizoare cam putina vizibilitate, dar cu timpul o sa fie ok.

La intalnirea de pe 4 sept ma laud si eu cu geamurile :lol:
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Re: Folie

Post by Stefan47 »

Am uitat sa precizez ca foliile sunt Llumar, am 5 ani garantie la ele si cred ca sunt luate de la mult mai cunoscutul Expert Detailling, deoarece si pe abtipildul de pe geam si pe autorizatie este trecut numele lor.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

tpol
Posts: 26
Joined: 15 Jul 2008, 21:59
Auto:

Re:

Post by tpol »

justevil wrote:
ionizarea este un tratament chimic ? :?: :roll:
lol, da
nu prea ti-a placut chimia in liceu :P

"Un ion este un atom, o moleculă sau în general un grup de atomi care are o sarcină electrică nenulă. Un atom neutru din punct de vedere electric are un număr de electroni egal cu numărul de protoni din nucleu, şi se poate ioniza prin schimbarea acestui echilibru"

cedr2yk
Posts: 1
Joined: 27 Oct 2008, 15:03
Auto:

Re: Folie

Post by cedr2yk »

pt cei interesati vand autorizatie folie geamuri spate + lunta cu stiker R.A.R si Llumar...pt detalii contact: cedr2yk@yahoo.com

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Folie

Post by Arnold12 »

cedr2yk wrote:pt cei interesati vand autorizatie folie geamuri spate + lunta cu stiker R.A.R si Llumar...pt detalii contact: cedr2yk@yahoo.com


Aici nu ne intereseaza ce vinzi tu.

P.S. - Incearca sa postezi la BURSA.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Folie

Post by djniki4 »

Feriti-va cat puteti de Expert Detailing, am fost ieri pt montarea de folii solare pe spate+luneta ( 3M transparenta 20%) si dupa ce mi le-au montatam observat o gramada zgarieturi pe ele( de la "spaclu" acela de plastic cu care le intinde) si AM RENUNTAT , nu am platit nimic si mi le-au dat jos, am facut scandal mare, plus ca mi-au patat fetele de la usi( ca e prost rau materialul care acopera fetele usilor, bordul etc ) si ce credeti, am cerut condica de sugestii, cica nu aveau, bun...am plecat de acolo si m-a sunat sefu si azi ma duc sa imi monteze foliile gratis( la alt centru expert detailing ) , sa vedem ce iese.


P.S. In ciuda faptul ca Expert Detailing e firma recunoscuta si lauda, baietii vorbeau foarte urat intre ei, de fata cu clientii, ceea ce nu mi se pare normal. Cel care a montat folia a spus ca lucreaza cu "spaclu" acela de 3 luni si ca altu nu are si s-a scuzat ca praful care a intrat intre folie si geam e datorat faptului ca baietii din fata lucreaza cu aspiratoru si e foarte mult praf si sa nu va mai zic de mizeria care era acolo, folii taiate peste tot. Precizez ca e vorba de sediul de pe Grivitei. FERITI-VA CAT PUTETI.

Vladd
Posts: 37
Joined: 26 Dec 2008, 23:57
Auto:
Contact:

Folii auto in Jud Mures.

Post by Vladd »

Stie cineva unde pot sa imi pun folii ptr geamuri (greamuri fumurii in termeni populari)? dar daca se poate sa fie si omologate de rar. Multumesc anticipat

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Folii auto in Jud Mures.

Post by bogdan-alin »

nu este nevoie sa deschizi un nou topic pentru asta...exista unu deja.....
viewtopic.php?f=36&t=137

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Folie

Post by crispisu »

multumim bogdan-alin :wink:

tiny
Posts: 17
Joined: 07 Feb 2009, 11:37
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Folie

Post by tiny »

va salut! eu am folie fata spate, llumar, maximum opacitate 95% spate si 27% pe fata, legale
mi le-a pus un baiat care se ocupa cu asta, nu pot sa va dau prea multe detalii, decat date de contact pe privat,m-a costat 400 ron si am mai trimis 3 baieti la el.
@@@@@ peace with myself

alecsz99
Posts: 213
Joined: 31 Mar 2008, 21:02
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Folie

Post by alecsz99 »

tiny wrote:va salut! eu am folie fata spate, llumar, maximum opacitate 95% spate si 27% pe fata, legale
mi le-a pus un baiat care se ocupa cu asta, nu pot sa va dau prea multe detalii, decat date de contact pe privat,m-a costat 400 ron si am mai trimis 3 baieti la el.

Niste poze nu ne arati?
Dacia Berlina 1310 Li 2003 ODO - 70.000 km (14 ianuarie 2009); 75.000 km (24 septembrie 2009); 80.000 km (aprilie 2010)

Kia Pro Cee'd Black Pearl 1.4 GSL Best 2008
ODO:
- 13.06.2008 - 6 km (la livrare)
- 23.10.2008 - 10.000 km
- 21.02.2009 - 15.000 km
- 22.08.2009 - 20.000 km
- 12.02.2010 - 30.000 km

JURNAL DE BORD
cel mai indepartat punct atins - Saint Tropez (Franta, 2008), 2.302 km fata de Bucuresti

dmc81
psycho driver
Posts: 261
Joined: 02 Jul 2008, 17:41
Auto:
Location: Undeva prin Romania
Contact:

Re: Folie

Post by dmc81 »

Salut

Mi-am montat si eu folie Llumar pe luneta si geamuri laterale spate 5%transparenta si pe fata cu 50% transparenta.
Va recomand sa nu le montati iarna , asa cum am facut eu, pentru ca pot aparea multe ''bule'' pe folie dupa aplicare daca nu se intinde bine folia. Eu m-am ales cu cateva insa doar ep geamul lateral fata dreapta pe care o voi inlocui cand se va incalzi vremea.
Per general sunt multumit de cum arata masina cu folia pusa si o recomand oricui vrea sa schimbe look-ul masinii si sa aiba o pretectie buna la razele ultraviolete.
Kia Ceed 1.4 Best
Image
ODO : + 19000 km

Image

zoneprotect
Posts: 48
Joined: 24 Nov 2008, 04:44
Auto:
Contact:

Re: Folie

Post by zoneprotect »

Salut baieti,
daca cautati sa va puneti folie si vreti ceva calitativ va invit pe sectiunea bursa sa vedeti un centru specializat in folie omologata de calitate.

viewtopic.php?f=50&t=3978

Credeti-ma ca este diferenta foarte mare intre folia originala 3m aplicata intr-un centru specializat,curat si ingrijit, si folia turceasca aplicata in coltul strazii pe sub mana cu autorizatii trase la xerox :)

ovidiugirbaci
Posts: 3
Joined: 09 Jan 2009, 00:48
Auto:

Re: Folie

Post by ovidiugirbaci »

e legala folia in tarile UE gen austria, germania?

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Folie

Post by shustrik »

@ovidiugirbaci daca ai masina inmatriculata in RO si folia este aplicata de catre un centru autorizat, ai certificat de omologare/garantie/autorizare sau cum vrei sa-i spui, in UE n-are ce sa-ti faca nimeni.
Altfel stau lukrurile in alte tari...de ex. ukraina, rusia...etc. :D
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”