Folie geamuri

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

scump...dar daca esti tu multumit, asta conteaza cel mai mult
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

sik81
sleepy beast
Posts: 190
Joined: 21 Feb 2008, 12:16
Auto:

Post by sik81 »

mi-am montat folie pe luneta si geamurile spate, marca llumar transparenta 5%, cu autorizatie si garantie 450lei pe virtutii visavis de Agip

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

Image

llumar AT 53, luneta si laterale spate, 400 lei
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Uitati si o masina cu o folie ceva mai opaca.

Image
Image

Nu stiu cum ar arata pe Ceed dar pe mitsu asta arata super.
Folia am inteles ca e Llumar si a fost pusa in Brasov.

Cred ca pe masinile inchise la culoare sau pe cele albe folia da mult mai bine.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

felicitari, frumoasa masina ! :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

ida01ro wrote:felicitari, frumoasa masina ! :D
Nu este masina mea. :P Mi-ar fi placut dar ....
In schimb imi place cum arata cu folie pe geamuri.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

norocos posesor :)
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

in piTesti este un magazin unde se vind diverse articole de masini... am gasit la ei folie omologata firma "3M" la 80 ron. Deci pachetul include 6 m de folie+ autorizatie luneta si geamuri spate+ abtibilde de pus pe geam.
Am fost la ei si inainte de a-mi cumpara folia omologata am cumparat din asta ieftina la 8 lei ca sa fac teste sa vad daca pot sa-mi pun singur folia.... Si am ajuns la concluzia ca este o adevarata arta ... sa pui folie ... asa ca acum caut pe cineva care stie sa puna folie bine :D (si bineinteles si ieftin)... Parca ma doare inima sa dau 150 de Eur .. doar pt folie
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Vreau si eu folie - ma gandeam la Expert Detailing - Samurai ca e mai ieftina si oricum are garantie 3 ani - Fata vreau cam 50% chiar daca nu este foarte legal iar Spate 20% ( 5% mi se pare inchisa - sa nu fie asa mare contrastul cu fata )
Alte locuri in Buc unde monteaza bien folie mai stiti - am all open :)
Parca daca mergeam mai multi primeam si un discount - ce ziceti poate ne organizam ...
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

cristian
Posts: 190
Joined: 21 Aug 2007, 09:51
Auto:
Location: Iasi

Post by cristian »

Eu am pus odata folie pe o dacie dar am scos geamurile, la Ceed parca nu m-as risca :)
Kia Ceed 1.4 Best, Pewter Beige

yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Post by yrandreia »

Si eu am pus folie la Expert Detailing in urma cu aproape un an. Am pus folie 3M, nuanta medie (ei au un gri deschis, gri inchis si negru pt 3M, dar negru nu prea m-a incantat) si nu am nici o problema cu ea!

Nu s-au dat jos geamurile, s-a folosit doar apa cu ceva detergent, dupa spuma pe care o facea, dar cantitatea nu a fost "industriala". Nici nu stiu daca a avut ce sa se scurga din portiere si avand in vedere ca erau 30 grade afara, cred ca s-a uscat pana la primul semafor.

Singura chestie care trebuie respectata este sa nu se deschida nici un geam 48 ore dupa montare si totul e perfect. Mi s-a dat si autorizatie scrisa, plus un abtibild RAR prins sub folie si garantie 7 ani.

Pe langa asta, eu am pus si pe geamurile din fata folie antiefractie. E nuanta cea mai deschisa... aproape invizibila, dar stau mai linistita (nu neaparat in privinta hotilor, ci mi s-a parut utila si in alte situatii)
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

yrandreia
Blue Shadow
Posts: 158
Joined: 31 May 2007, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti / Aviatiei
Contact:

Post by yrandreia »

Si eu am pus folie la Expert Detailing in urma cu aproape un an. Am pus folie 3M, nuanta medie (ei au un gri deschis, gri inchis si negru pt 3M, dar negru nu prea m-a incantat) si nu am nici o problema cu ea!

Nu s-au dat jos geamurile, s-a folosit doar apa cu ceva detergent, dupa spuma pe care o facea, dar cantitatea nu a fost "industriala". Nici nu stiu daca a avut ce sa se scurga din portiere si avand in vedere ca erau 30 grade afara, cred ca s-a uscat pana la primul semafor.

Singura chestie care trebuie respectata este sa nu se deschida nici un geam 48 ore dupa montare si totul e perfect. Mi s-a dat si autorizatie scrisa, plus un abtibild RAR prins sub folie si garantie 7 ani.

Pe langa asta, eu am pus si pe geamurile din fata folie antiefractie. E nuanta cea mai deschisa... aproape invizibila, dar stau mai linistita (nu neaparat in privinta hotilor, ci mi s-a parut utila si in alte situatii)
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!
Kia RIO Sedan 1.6 CVVT Dynamic Polar Silver
Album
Image

catalin1984

Post by catalin1984 »

in afara de expert detailing mai stiti pe cineva care pune folie(BINE!) rin Bucale?

mersi.

catalin1984

Post by catalin1984 »

Ieri am fost la expert detailing.

Oamenii au terminat cam in 3 ore. Am pus 5% spate si luneta si 20% fata. Per total arata uniform.

Astept sa treaca saptamana sa vedem daca dispar sau nu bulele de aer. Atunci ma pot pronunta despre calitatea lucrarii.

O sa pun si poze cat de curand.

dario
Posts: 133
Joined: 11 Jun 2007, 20:25
Auto:
Location: Giurgiu

Post by dario »

Am pus si eu astazi folie SAMURAI,laterale spate si luneta la Expert Detailing pret 327 RON,3ani garantie...multumit de baieti
Ex:Cee'd 1.4 Machine Silver+optionale
Hyundai I30 1.4 140cp 6mt

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”