La ce distribuitor KIA din Bucuresti ati comandat Cee'd-ul?

Forum cu de toate despre Kia cee'd

La ce distribuitor KIA din Bucuresti ati comandat masina?

Mit Motors Baneasa
76
39%
Mit Motors Aviatorilor
25
13%
Mit Motors Militari
30
16%
International Motors Group
62
32%
 
Total votes: 193

J0hn D0e
Posts: 108
Joined: 16 Oct 2007, 20:07
Auto:
Location: Bucuresti

La ce distribuitor KIA din Bucuresti ati comandat Cee'd-ul?

Post by J0hn D0e »

Asa cum am scris si in titlu, doresc sa-i rog pe cei care au dat deja comanda, sa ne spuna spre ce dealer s-au orientat, cum au fost tratati de-a lungul comenzii (eventual chiar numele consilierului de vanzari) si ce li s-a oferit (o alarma, presuri, o maslina :D).

Cu toate ca exista pe forum o sectiune "Service si dealer", consider ca topicul meu e unul mai general (nu este vorba de un distribuitor anume) si sper sa-i ajute pe viitorii doritori de Cee'd (printre care, in curand, o sa ma numar si eu) .... si de asemenea mai sper ca prin intermediul opiniilor voastre sa se mai schimbe ceva in atitudinea distribuitorilor KIA fata de clienti (deh, sunt eu mai nostalgic :lol:)

Multumesc.

florin001
Posts: 76
Joined: 29 Aug 2007, 11:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by florin001 »

La Mit Motors Militari am dat comanda saptamana asta, s-au purtat profesional, si au fost realisti cu termenul de livrare (ianuarie 2008).
Mi-a promis si covorase fara sa-l fi intrebat eu nimic.
Kia cee'd 1,4 BEST Silver
15000 km

Johnny27

Post by Johnny27 »

La IMG pe 2 septembrie...

critzulescu
Posts: 62
Joined: 15 Jun 2007, 20:57
Auto:
Location: Bucuresti si Rm-Valcea

Post by critzulescu »

La Mit Motors Militari, am asteptat 108 zile, am primit covorashe de cauciuc (dar nu cred ca nu a primit cineva)... vezi galeria mea.
Livrarea a intarziat, cu toate ca masina era in Bucuresti si plata a fost facuta in ziua in care a fost ceruta, dupa serie am sunat eu...
1.4 EX + Optionale
P. Beige/Classic Black
Din Oct-2007
Galerie FOTO

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

euam luat-o de la Mit Motors Aviatorilor de la Dumitru Pascale. S-a purtat extraordinar cu noi si a dat dovada de profesionalism. singurul de altfel dintre cei cu care am intrat in contact. de altfel tot pe el il sun cand am nelamuriri cu diverse lucruri si omul imi raspunde cu foarte mult calm :D
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

IMG - Cantemir - de la Alex - super baiat! am dat comanda cam pe 10 Mai si am intrat in posesia ei pe 25 Mai.

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

Ioana wrote:eu am luat-o de la Mit Motors Aviatorilor de la Dumitru Pascale. S-a purtat extraordinar cu noi si a dat dovada de profesionalism. singurul de altfel dintre cei cu care am intrat in contact. de altfel tot pe el il sun cand am nelamuriri cu diverse lucruri si omul imi raspunde cu foarte mult calm :D
Tot de la Mit Motors Aviatorilor am comandat'o si eu.
Dumitru Pascale, un dealer de nota 10+, :twisted: un adevarat profesionalist in modelele Kia si Mitsubishi ( a lucrat si la ei :roll: ). M'a lamurit cu toate intrebarile si a stat si 30min peste program ca sa ajung si eu ( fiind prins in trafic ) si alte 20min comanda ( mi'a trimis toate actele necesare inainte prin e-mail ) :P
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

klawz
Posts: 160
Joined: 30 Aug 2007, 12:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by klawz »

Toti stau dupa program la ce haos e acolo, cind le suna 3 telefoane odata si fiecare intreaba de masina lui... n-as putea sa fac meseria asta never ever.
Eu am comandat la MitMotors Baneasa, la Andrei Burcea. Am asteptat 102 zile calendaristice si am primit covorashe. Intirzierea nu a fost mare, mai putin de o saptamina peste termen. Dealerul a fost ok, nu prea raspundea el la mailuri si avea perioade lungi de tacere, dar a fost mereu foarte amabil si din cale-afara de respectuos, plus ca nu se hazarda sa dea termene pe care stia ca nu le poate respecta si chestia asta am apreciat-o.

J0hn D0e
Posts: 108
Joined: 16 Oct 2007, 20:07
Auto:
Location: Bucuresti

Post by J0hn D0e »

P?n? la urm? chestionarul nu cred ca mai e a?a de important, mare parte d?nd comanda la dealer-ul cel mai apropiat ca ?i loca?ie (foarte pu?ini duc?ndu-se pentru un dealer anume).

?i ca o concluzie preliminar?, din ce am citit pe forum am observat c? se merit? discutat cu:
- Andrei Burcea de la Mit Motors B?neasa.
- Dumitru Pascale de la Mit Motors Aviatorilor.
- Alexandru Manucu ?i Radu Dirdeci de la IMG (cu cei doi am vorbit ?i eu c?nd am fost la drivetest ?i mi s-au p?rut foarte amabili).
... dac? tot ??i iau comisioane de la ma?inile noastre, m?car s? ia cine trebuie :twisted: ...

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Eu am luat din Aviatorilor si am primit presuri (adica erau in masina, nu mi-a zis nimeni ca ar fi un cadou). :)

DrHigh
W££D
Posts: 105
Joined: 03 Oct 2007, 19:54
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DrHigh »

MihaiM wrote:Eu am luat din Aviatorilor si am primit presuri (adica erau in masina, nu mi-a zis nimeni ca ar fi un cadou). :)
deci zici ca ai primit presuri din Aviatorilor :P si nu ti s'a cerut sa le dai inapoi :twisted: asa sa stiu la ce ma astept ( chiar ma gandeam daca primesc sau imi cumpar )
Kia Cee'd 1.4 GSL LX Best - Black Pearl
Kia Sportage 2.0 GSL Premium+P2 - Greyish Silver (tata)
B xx XiY

JB

High's Pearl

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

J0hn D0e wrote: ?i ca o concluzie preliminar?, din ce am citit pe forum am observat c? se merit? discutat cu:
- Andrei Burcea de la Mit Motors B?neasa.
- Dumitru Pascale de la Mit Motors Aviatorilor.
- Alexandru Manucu ?i Radu Dirdeci de la IMG (cu cei doi am vorbit ?i eu c?nd am fost la drivetest ?i mi s-au p?rut foarte amabili).
... dac? tot ??i iau comisioane de la ma?inile noastre, m?car s? ia cine trebuie :twisted: ...
Confirm ca cei de la IMG sint super amabili indiferent daca esti sau nu clientul lor.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Zeppyk
Developer
Posts: 99
Joined: 25 Oct 2007, 23:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Zeppyk »

Eu am dat comanda pe 28.08.2007 la KIA BANEASA ( doar pentru ca un fost coleg de munca este consultant de vanzari acolo, cauia ii si multumesc pentru indrumarea spre KIA, initial vroiam o masinca de clasa mica )

Termenul de livrare este undeva la 60 de zile de la data comenzii ( ceea ce inseamna aprox 1 Nov 2007 )

Maine il sun sa vedem pe unde e masina ( saptamana trecuta spunea ca trebuie sa fi ajuns in Pitesti deja )

Deja nu mai am rabdare >:)
Kia Cee'd LX BEST - 1.4 - Pewter Beige
Comandã: 28.08.2007 - Livrare: 14.11.2007
B 30 KRO

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Post by Ioana »

DrHigh wrote:
MihaiM wrote:Eu am luat din Aviatorilor si am primit presuri (adica erau in masina, nu mi-a zis nimeni ca ar fi un cadou). :)
deci zici ca ai primit presuri din Aviatorilor :P si nu ti s'a cerut sa le dai inapoi :twisted: asa sa stiu la ce ma astept ( chiar ma gandeam daca primesc sau imi cumpar )
mie mi-au zis ca masina nu vine cu presuri in standard si ca mi le fac ei cadou!
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Zeppyk dane un semn de viata daca ai vorbit cu reprezentantul .

Post Reply

Return to “Generalităţi”