fratele i30

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
CEEDS
Posts: 15
Joined: 05 Jun 2007, 19:33
Auto:

fratele i30

Post by CEEDS »

Apare fratele lui ceed:

http://galeria.vezess.hu/2/12106/01

Din august se poate commanda aici.

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

oi fi eu mai tzaran shi fara ochi de artist, dar cu exceptzia ceasurilor de la bord, imi place mai mult ceed. shi nici de ceasurile alea nu-s sigur...
Kia Cee'd base LX 1.4 GSL plus citeva optzionale - piston grey

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

mie mi se pare ca are spatele luat de la fiat punto.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

CEEDS, stii cumva si ceva preturi pentru i30? Citisem undeva ca ar veni un pic mai bine dotat decat Cee'd, insa pentru mine, ca sa il aleg in defavoarea Cee'd'ului, ar trebui ca pretul sa fie sub, altfel merg pe fratele mai frumos de la Kia :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

fata e tipica de hyundai

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ca sa fiu sincer totusi, trebuie sa recunosc ca'mi place cum vine interiorul de piele + stofa pe maron, da mai bine decat griul de la Cee'd


Image
Image
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

nicul
ideolog
Posts: 215
Joined: 31 May 2007, 22:05
Auto: -
Location: --

Post by nicul »

Cee'd-ul mi se pare mult mai reusit ca design atat exterior cat si interior.

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

las' ca shi ceed arata bine in piele. la exterior arata muuuuult mai bine ceed-ul shi nu'sh' de ce din pozele alea am impresia ca e mai mult loc pentru genunchi in ceed pentru pasagerii locurilor din spate. shi din ce am citit despre dotarile mai slabutze (adica versiunile mai ieftine, pentru bugetul meu) la i30... nu am regrete ca nu am ashteptat i30-ul. oricum, exteriorul nu imi place. imi lasa senzatzia de prea multa tabla la aripile spate, rotzile par disproportzionat de mici, nu-mi place masca frontala, poponetzu' ceedului m-a cucerit, al astuia nu-mi spune nimic. pina shi numerele de inmatriculare arata ca naiba, in special in fatza.
Kia Cee'd base LX 1.4 GSL plus citeva optzionale - piston grey

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

E urat.

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

nu mi-as lua masina asta: a luat de la mai multi si nu a reusit ansamblul. pare alcatuita din bucati nelegate intre ele. culoarea aia maron mi se pare naspa, iar partea din fata are numerul ala pus ca un dinte stirb intr-o gura cascata. pana si peugeotul 407 are "gura" mai mica! spatele mi se pare turtit in contradictie cu restul, iar stopurile lungite nu sunt pana sus ca la focus, si parca sunt puse sa mai ascunda ceva, ca un petic.
nu spun ca cee'd exceleaza la capitolul "look" dar este cursiva si formele au legatura una cu alta. da impresia de ansamblu gandit, si nu are nimic care sa nu fie la locul lui.
impresia mea este de kix.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Odgodjor
Posts: 16
Joined: 20 May 2007, 10:09
Auto:
Location: Constanta

Post by Odgodjor »

singurul aspect care imi place este plasarea comenzilor audio in stanga volanului .

CEEDS
Posts: 15
Joined: 05 Jun 2007, 19:33
Auto:

Post by CEEDS »

andrei0241 wrote:CEEDS, stii cumva si ceva preturi pentru i30? Citisem undeva ca ar veni un pic mai bine dotat decat Cee'd, insa pentru mine, ca sa il aleg in defavoarea Cee'd'ului, ar trebui ca pretul sa fie sub, altfel merg pe fratele mai frumos de la Kia :D
Preturile i30 va fie c-am acelasi poate putin mai ieftin.
"Mai frumos" --asta subiectiv, pt mine i30 e mai frumos.
Spatele e mai reusita ca la ceed, a ca la BMW 1, Eu cred ca i30 a reusit mai bine, comfort mai bun...
Un filmuleti:
http://www.webcsatorna.hu/filmek/hyundai_i30&show=0

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Vad ca la i30 nu sunt in standard comenzile pe volan ... naspa, clar :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

andreialm
Just Me
Posts: 107
Joined: 15 Jun 2007, 14:34
Auto:
Location: Bucuresti - Brasoveni
Contact:

Post by andreialm »

E clar ca vor exista pareri pro si contra, si la fel ca si la kia ceed vor fi si articole de tip reclama care vor lauda hyundai i30 fata de cee'd (un exemplu poate fi si http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=278), dar pana cand v-a aparea pe piata si il vom putea compara cu ceed atat la aspect cat si calitatea materialelor eu sunt cu totul pro cee'd. Spatele i30-lui mi se pare copie bmw seria1, iar bordul din plastic ieftin ...gen logan.
Cee'd 1,4 GSL LX MT Best, culoare Mars Red - B 06 AAN

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

si eu votez pentru Cee'd, am vazut poze cu i30 inainte sa ma hotarasc pentru ceed. Nu are rost sa comentez argumente pro sau contra, ce ma bucura este faptul ca asiaticii incep sa faca modele interesante care sa mai taie elanul masinilor europene
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Post Reply

Return to “Generalităţi”